TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMelikgazi Otelleri
19 Melikgazi Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Melikgazi Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Melikgazi Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Melikgazi Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Melikgazi Otelleri ve en uygun Melikgazi otel fiyatları, Melikgazi hakkında genel bilgiler...

Melikgazi Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
R. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-05-2024/20-05-2024
Hizmet
8.3
A. Durmuş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Konum
9.0
A. SAĞBAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-06-2024/23-06-2024
Her şeyiyle güzeldi
7.7
E. . Şenses | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-05-2024/19-05-2024
Yatak odasının manzarası güzeldi
10
D. Örel | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-05-2024/01-06-2024
Konumu
7.0
E. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/11-05-2024
Temizlik
8.0
H. YAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Temizlik
10
E. OĞUZTÜRK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-05-2024/25-05-2024
Temizlik ve rahatlık
8.0
H. AĞCA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-05-2024/01-06-2024
Genişlik ve yatak odası
10
N. KALKIR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Kahvaltı etmedik ama yine de 10 verdim. En beğendiğim otelin konumu.

Melikgazi Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kayseri'nin gözbebeği Melikgazi'de kültürel tatil yapma imkânı bulabileceğiniz Melikgazi Otelleri...

Kayseri ili sınırları içerisinde en büyük yüz ölçümüne sahip olan Melikgazi'de yer alan Melikgazi otelleri ve bu oteller hakkında detaylı bilgi ve uygun fiyat avantajını bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kayseri'nin en önemli ticari merkezleri arasında yer alan Melikgazi, ticaretin yanı sıra kültürel özellikleri ve doğal yapısıyla misafirlerini ağırlamaktadır. İç Anadolu Bölgesinin önemli yerleşim yerleri arasında olan Melikgazi, yerli ve yabancı turistleri de bünyesinde ağırlamaktadır.

Melikgazi 1988 yılına kadar Kayseri iline bağlı bir kasaba konumundaydı. Gelişen ülke şartları itibariyle Melikgazi de gelişerek 1988 yılında Kayseri'nin en önemli ilçeleri arasında yerini almıştır. Kampanyalı Melikgazi otel fiyatlarımız sayesinde bölgede bütçenize uygun fiyatlarla kültürel bir gezi gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Melikgazi, İç Anadolu Bölgesinin önemli ilçeleri arasında gelen Kayseri ilinin bir ilçesidir. Melikgazi önceleri köy konumundaydı. Daha sonraları gelişerek nüfusunu geliştirmeye başlayan Melikgazi, turist alan bölge haline gelmiştir.

Melikgazi genellikle yaz aylarında yoğunlaşan nüfusuyla tatilcilerin kültürel turlarına eşlik etmektedir. Melikgazi'de yapılan en son nüfus sayımına göre 548 bin olarak belirlenmiştir. Melikgazi otellerinde konaklayan tatilcileri düşünürsek oldukça kalabalık bir ilçedir.

Havalimanı

En çok ziyaret edilen bölgeler arasında yer alan Melikgazi, İç Anadolu ve Kayseri için büyük öneme sahiptir. Genellikle Melikgazi'ye ticaret veya kültürel amaçlı seyahatler düzenlenmektedir. Bu da uygun Melikgazi otel fiyatları ile bölgede gerçekleştirilecek gezileri daha keyifli bir hale getirmektedir.

Melikgazi'ye en yakın konumda yer alan Kayseri ilindeki Kocasinan Havalimanıdır. Melikgazi?den havalimanı ortalama 76 km mesafededir. Havalimanından Melikgazi'ye havayolu araçlarıyla rahatlıkla ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Otogarı

Kayseri ilinde yer alan ilçeler arasında Melikgazi en çok ziyaret edilen ve yüz ölçümü ile nüfus olarak en büyük ilçeleri arasındadır. Türkiye'de yer alan iller içerisinde 14. sırada yer alan Kayseri ili Melikgazi'de ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Melikgazi'ye ziyarete gelmek isteyen misafirler konaklayacakları Melikgazi otellerine gelirken, şehirlerarası otobüslerle ulaşımlarını rahatlıkla sağlayabilirler. Türkiye'nin hemen hemen her noktasından Melikgazi'ye ulaşım aracı bulmak mümkündür. Melikgazi otogarı merkeze 4 km mesafededir.

Turizm Müdürlüğü

Melikgazi, turizm alanında gelişmeler sayesinde ve yöre halkının da katkılarıyla turist çeken bölgeler arasındadır. Melikgazi kültürel özellikler açısından büyük öneme sahiptir. Bu da her yıl kampanyalı Melikgazi otel fiyatlarının da etkisiyle bölgede gerçekleştirilecek olan tatilleri daha cazip bir hale getirmektedir.

Genellikle Melikgazi'ye yapılan ziyaretlerde Melikgazi ve Kayseri'nin kültürü ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Melikgazi yapacağınız ziyaretlerde bölge hakkında en detaylı bilgiyi Melikgazi merkezinde yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Melikgazi, Orta Anadolu'nun yukarı Kızılırmak bölümünde yer alan önemli toprak yapısına sahip bölgeler arasındadır. Engebeli arazi yapısına sahip olan Melikgazi, doğal yapısıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Sadece doğal yapısı nedeniyle Melikgazi otellerinde tatil yapmayı tercih edenler olduğunu bile görebilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük dağları arasında yer alan Erciyes Dağı, Melikgazi sınırları içerisinde yer almaktadır. Melikgazi'de sönmüş yanardağlar ve halen küçük patlamalar olan yanardağlar yer almaktadır. Melikgazi bitki örtüsü bakımından İç Anadolu Bölgesinin tüm özelliklerini taşımaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye'nin her köşesinde farklı lezzetleri olduğu gibi Melikgazi'de de küresel yemekler ön plana çıkmaktadır. Melikgazi, Anadolu yemek kültürünün ana vatanı olarak da bilinmektedir. Melikgazi'deki yöresel yemekleri yöre halkının el emeği göz nuru konumundadır. Bu durum hem avantajlı Melikgazi otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında hem de yerel restoranlarda değişik lezzetler tatmanızı mümkün kılmaktadır.

Melikgazi'ye yapacağınız gezilerde yöre halkının kendi elleriyle yaptıkları doğal yiyecekleri yapabilir ve farklı kültürler hakkında bilgi alabilirsiniz. Melikgazi'de yer alan önemli yiyecekler arasında, Börek Aşı çorbası, Düğürcük çorbası, Kesme hamur çorbası, Yoğurtlu çorba, Kurşun aşı, Arabaşı, Kuru Bamya, Kayseri Mantısı, Kıymalı buğu mantısı Melikgazi'nin yöresel yemekleri arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Genellikle Melikgazi'yi ziyarete gelen misafirler, ticari faaliyetlerle bölgeyi ziyaret etmektedirler. Melikgazi'de yer alan 5 yıldızlı lüks Melikgazi otellerinde konaklama yaparak hem tatil fırsatı hem de iş seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Genellikle özel günlerde veya tatil dönemlerinde Melikgazi, ziyaret edilen yerler arasındadır. Melikgazi'de yer alan lüks otellerde konaklamanızın yanı sıra stres atabileceğiniz cafeler ve barlar yer almaktadır. Melikgazi'ye geldiğinizde bu otellerde konaklayarak stres atabileceğiniz mekânlarda eğlenebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

İç Anadolu ve Kayseri ili için önemli bir yere sahip olan Melikgazi , tarihi, doğal ve kültürel özellikleriyle ziyaretçilerine farklı ortamda tatil imkânı sunmaktadır. Melikgazi, kültürel turların düzenlendiği bölgelere yakınlığı ile bilinmesinden dolayı en çok turist alan bölgeler arasındadır.

Melikgazi'ye yapılan kültürel turlar da genellikle gezilen başlıca bazı yerler yer almaktadır. Gülük Camii, Ağırnas Yeraltı Şehri, Agias Prokopis Kilisesi, Kayseri Atatürk Evi, Güpgüpoğlu Konağı Müzesi ve Alaca Kümbet Melikgazi otellerinde konaklarken yapılan kültürel turlardan bazı yerlerdir.