TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIManisa Otelleri
28 Manisa Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Manisa Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Manisa Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Manisa Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Manisa Otelleri ve en uygun Manisa otel fiyatları, Manisa hakkında genel bilgiler...

Manisa Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
M. KURU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-01-2024/18-01-2024
Temizlik düzen rahat konum
10
S. TÜRK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-03-2023/09-03-2023
Etrafında gidilecek yerlerin iyi olması ve konum olarak güzel konumda. Personel ilgisi güzeldi.
8.3
İ. İRİC | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-01-2024/26-01-2024
Otelin yerini çok beğendik özellik sakin huzurlu bir otel
10
S. Ç. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-03-2023/19-03-2023
Her konuda harika bil otel çok teşekkür ederim inşallah en yakın zamanda yine gideceğim.
10
M. . ÖZCAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-02-2024/20-02-2024
Çok temiz konforlu hersey dusunulmus çok güzel olusu
10
D. YILDIRIM | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-12-2023/05-12-2023
Guleryuzlu personel????
7.7
A. Idiz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-01-2024/05-01-2024
Otel dinlenme alanları, dekarasyon, personel ve lokanta.
8.3
H. Ç. -1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-02-2023/02-02-2023
Akşam yemeğinde müzik ve müzik grubu muhteşemdi..
6.7
M. YILDIZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-12-2022/01-01-2023
Personel ilgisi alakası bence iyiydi.
8.0
B. . Güngör | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-01-2023/21-01-2023
Sakin bir otel dinlenmek için uygun yer. Memnun kaldık çok teşekkür ederiz.

Manisa Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Şifalı suları ve tertemiz havası ile kalabalıktan uzak bir tatil geçirebileceğiniz Manisa Otelleri...

Manisa otelleri ve rezervasyonlarınızda detaylı bilgi alabileceğiniz sitemizi siz misafirlerimiz için detaylı bir şekilde oluşturduk. Manisa hakkında tüm bilgilere bu siteden erişiminizi sağlayabilirsiniz.

Manisa coğrafi konum olarak; doğu kısmında Uşak ve Kütahya, güney kısmında Aydın, kuzeyinde Balıkesir, güneydoğusunda Denizli, batı ve güneybatısında İzmir ile çevrilidir. Manisa'nın yaklaşık yüzölçümü 13.810 kilometrekaredir.

Manisa gezi planınızı yapmadan önce sitemizden uygun Manisa otel fiyatları konusunda destek aldığınız gibi bölge hakkında da bilgi almanız sayesinde bölgedeki tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Nüfusu

Manisa ili nüfus bakımından Türkiye'nin on dördüncü sırasında yer alır. Sıralama olarak İzmir'den sonra en kalabalık olan şehirdir Manisa. Manisa bünyesinde 17 ilçe barındırır. Ege Bölgesinin incisi Manisa son yapılan nüfus sayımı verilerine göre şu anki toplam nüfusu 1.367.905 olarak tespit edilmiştir. Her yıl nüfusun kırsal ve kentsel göç oranına ve Manisa otellerinde konaklayanlara göre azalıp veya arttığına tanık olabilirsiniz.

Havalimanı

Manisa jeolojik konumu bakımından havayolu ulaşımı için henüz bir girişimde bulunulmamıştır. Manisa Ege'de coğrafi özelliğinden dolayı önemli bir konumdadır. Türkiye'de önemli ticaret yollarından bir il olan Manisa, birçok şehrin kesişim noktasını oluşturur. Manisa'ya eğer havayolu ile ulaşım sağlayacaksanız en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanını kullanabilirsiniz. Adnan Menderes'ten Manisa'ya karayolu ile yaklaşık 1 saatte gidebilirsiniz. Bu da uygun Manisa otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşım olanağı sağlamaktadır.

Otogarı

Manisa, Türkiye'de önemli turizm ve ticaret merkezlerinden biridir. Manisa ulaşımınızı havayolu, karayolu ve demiryolu seçenekleriyle yapabilirsiniz. En fazla ulaşım şekli olan karayolu ulaşımlarınızda kent merkezine 700 metre mesafesi olan Manisa otogarından yararlanabilirsiniz. Manisa'ya Türkiye'nin birçok şehrinden her gün belirli saatlerde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Manisa'dan çevre il, ilçe ve havalimanına ulaşımlarınızı sağlayacak birçok ticari veya şehirlerarası otobüs bulabilirsiniz. Manisa'ya geldiğinizde otogardan kalkan şehir içi araçlarını kullanarak Manisa otellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü altında faaliyetlerle çevredeki birçok turizm aktiviteleri ve organizasyonları yürütülmeye çalışılmaktadır. Manisa bir sahil şehri olmasına rağmen, kıyısı olmadığı için turizm gelişmemiştir. Bu yüzden Manisa halkı turizmin farklı dallarını kullanmışlardır.

Manisa'nın en büyük ve bilinen festivali Mesir Macunu Festivali her yıl düzenlenen festivaller arasındadır. Birçok sanatçının ve devlet görevlilerinin katıldığı bu festival, Manisa turizmi ve tanıtım açısından önemli bir yer kaplar. Siz de indirimli Manisa otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu festivallere katılma olanağı bulabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Manisa ili, hem Akdeniz iklimi hem de karasal iklim özelliklerini görebilirsiniz. Manisa'nın yazları kurak ve sıcak, kışları ise oldukça soğuk ve bol yağış şeklindedir. Bu da termal için kış mevsimini yaz turizmi için yaz dönemini beklemenin Manisa otellerinde konaklamak için en doğru tercih olduğunu göstermektedir.

Manisa, bitki türü olarak genel alanlarda maki, alpin ve geniş ormanlık alanlara sahiptir. Manisa'daki ormanlık alanlardaki bazı ağaç türleri; meşe, karaçam, kızılçam, palamut meşesi, dışbudak, çınar, ardıç diye sıralayabiliriz. Doğanın ve bol oksijenin hâkim olduğu Manisa gezilerinizi rahatça yapabileceğiniz pansiyon ve otelleri de bulmanız mümkündür. Gediz ve Bakırçay ovası, Manisa'nın en önemli ovalarındandır.

Yeme ve İçme Olanakları

Manisa'nın temel gıdaları et ve süt ürünlerinden oluşmaktadır. Bunun dışında Manisa'nın yöresel temel mutfağı ise sebze ve meyvelerden oluşmaktadır. Manisa mutfağının genelini zeytinyağlılar kaplamaktadır. Manisa'nın bu lezzetlerini hem uygun Manisa otel fiyatları ile kaldığınız otellerin restoranlarında hem de yerel restoranlarda deneme olanağına sahip olabilirsiniz. Bölgedeki yerel tatları kısaca sıralamaya çalışırsak; Manisa kebabı, şevketi bostan, enginar dolması, semizotu, yalancı sarma, börülce, tarator, mantar tatlısı ve zerde başlıca yemekleri olarak karşımıza çıkıyor.

Popüler Eğlence Mekânları

Manisa eğlence bakımından diğer şehirlere göre çok canlı değildir. Manisa halkı genellikle daha hafif müzikler veya türküler eşliğinde eğlenmeyi sevmektedir. Manisa'da mekân olarak en fazla türkü barlar yapan yerler mevcuttur. Son zamanlarda bölgedeki Celal Bayar Üniversitesinin burada olmasından dolayı canlanmış ve girişimciler için yeni yerler açılması için teşvik sağlanmıştır.

Manisa'da küçük organizasyonların yapıldığı bir adet alışveriş merkezi vardır. Burada her türlü canlı müzik, parti organizasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Manisa otellerinin de eğlence tesisleri ile size alternatif mekân seçenekleri sunduğunu görebilirsiniz. Daha fazla adrenalin ve çeşit arıyorsanız Manisa'ya en yakın İzmir ili, diğer alternatif eğlence seçeneğiniz olabilir.

Gezilecek Yerler

Ege Bölgesinde temiz, oksijeni bol, huzur dolu, şifalı sularıyla bir yer arıyorsanız Manisa ili aradığınız özellikte bir şehirdir. Tarihi ve turistik bakımdan da zengin olan Manisa, gelen misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Manisa, Osmanlı döneminde "Şehzadeler Şehri" olarak anılmaktaydı. Bölgede tarihiyle ilgili birçok eseri görme şansına erişebilirsiniz.

Manisa otellerinde konaklarken tarihi ve turistik açıdan görebileceğiniz birkaç yeri sizler için sıralamaya çalıştık; Kuladokya Kula Peri Bacaları, Sart Antik Kenti, Ağlayan Kaya, Gökköy, Emir Kaplıcaları, Kurşunlu Kaplıcaları, Spil Dağı Milli Parkı, Manisa Muradiye Camii, Divlit Yanardağı ve Bintepe Tümülüsleri bunlar arasında en önemlileri olarak karşımıza çıkmaktadır.