TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIMalatya Kale Otelleri
1 Malatya Kale Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Malatya Kale Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Malatya Kale Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Malatya Kale Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Malatya Kale Otelleri ve en uygun Malatya Kale otel fiyatları, Malatya Kale hakkında genel bilgiler...

Malatya Kale Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
e. elit | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-06-2022/15-06-2022
konum çok iyiydi.odalar temiz herşey harikaydı tavsiye ederim.
9.0
N. zambak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-05-2020/14-05-2020
Tesisin manzarası havası hoşuma gitti. Personelleri ilgili ve pandemi ile ilgili gerekli olan önlemleri almıştı. Memnun kaldım
8.0
R. Duman | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-10-2021/29-10-2021
Yemekler lezzetli ve yeterliydi. Güzel bir tatil geçirdik
9.3
F. Serin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-05-2020/06-05-2020
Konum ve personel davranışları açısından memnun kaldım. iş seyahatim için 2 gün konaklama imkanım oldu. hijyenik temiz bir otel
9.0
E. Dumurlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-10-2021/11-10-2021
Açık havuzun yanı sıra kapalı havuz olması bizleri memnun etti. Fiyat performans olarak bakıldığı zaman tercih edilebilir bir otel.

Malatya Kale Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kendine özgü kültürü ile Malatya Kale'de konaklayabileceğiniz Malatya Kale Otelleri...


Malatya Kale otelleri ve gezileriniz için siz misafirlerin daha detaylı bilgilere ulaşması açısından oluşturduğumuz sitemizden bölge hakkında bilgi alıp, bütçenize en uygun fiyatlarla otellere rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Eski ismi İzollu olan ve adını köydeki eski bir kaleden alan Kale Malatya ilinin bir ilçesidir. Konum olarak doğusunda Elazığ, güneyinde Pütürge, batısında Malatya , kuzeyinde Karakaya baraj gölü havzası ve Elazığ-Baskil İlçesi bulunmaktadır. Hem iş hem de gezi amacıyla Malatya Kale'ye gelenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliklere sahip olan otellerde indirimli Malatya Kale otel fiyatları ile konaklayabilmek için tercih edebileceğiniz sitemiz sayesinde tatil planlarınızı çok daha düşük bütçelerle ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Nüfusu

Kale , Malatya ilinin nadide ilçelerinden biridir. 2019 yılı verilerine göre Kale nüfusu 6.085 kişidir. Yüzde olarak ise: %49,32 erkek, %50,68 kadındır. Temel geçim kaynağı kayısı olan Malatya'nın Kale ilçesinde ayrıca Malatya Kale otellerinde tatil yapmayı tercih edenlerle nüfusta dönemsel dalgalanmalar da görülmektedir. 

Ulaşım Olanakları  

Malatya merkeze sadece 33 km mesafede olan Kale ilçesine ulaşım havayolu yada karayolu ile mümkündür. Malatya merkeze 34 km mesafede olan 1941 yılında hizmete açılan Malatya Havalimanı bölge ve çevre ilçeler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca Malatya Kale ilçesi, Malatya-Elazığ D-300 Karayolu üzerinde bulunduğundan ilçeden Malatya merkeze hemen hemen her saat araba bulmak mümkündür. Böylece Malatya Kale otogarında Malatya Kale otellerine her türlü ulaşımınızı sağlayacak araçlara kolayca ulaşabilirsiniz. 

Turizm Müdürlüğü 

Malatya Kale ilçesinde gerçekleştirilen turizm faaliyetlerinden Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumludur. Bu nedenle Malatya Kale otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz boyunca hem bölge hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak hem de tatil sırasında sizlere yardımcı olacak detaylar konusunda destek almak için müdürlükte bulunan turizm danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü 

Malatya Kale ilçesi, Malatya ilinde en ılıman iklime sahip bir ilçedir. Bölgede Akdeniz iklimine yakın bir iklim tipi gözlenmektedir. Yağışların mevsimlere dağılımında kış ve ilkbahar yağışlarının neredeyse eşit olduğu görmek mümkündür.. Yağış en çok Nisan ayında , en az ise Temmuz ve Ağustos aylarında düşmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 14 C civarındadır. Bu da Malatya Kale otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında daha çok yaz aylarını tercih ederken mevsimsel şartları da göz önünde bulundurmanız gerektirdiğini hatırlatırız. 

Bir tarafı baraj gölü , bir tarafı ŞakŞak dağlarıyla çevrili olan Malatya Kale ilçesi doğal bitki örtüsü yönünden yoksundur. Fakat vadi yamaçlarında bodur ardıçlara , yabani meyve ağaçlarına, söğüt ve kavak ağaçlarına rastlamak mümkündür. 

Yeme ve İçme Olanakları 

Birçok farklı medeniyetin ve kültürün iç içe olduğu Malatya Kale'de bu çeşitliliğin yemeklerine de yansıdığını görebilmek mümkündür. Hem Malatya Kale otelleri restoranlarında hem de yerel restoranlarda tadabileceğiniz pek çok yemek çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Analı-kızlı, içli köfte, sumaklı ekşili köfte, sıkmalı köfte, elmalı köfte, kurşun geçmez köftesi, gilgirikli köfte, ciğer köftesi, Et tiridi, kabuk aşı, buğulama, sac kavurması, boranı imam bayıldı, pancar kavurmasıdır. 

Gezilecek Yerler  

Malatya Kale, Malatya ilimizin en eski ve zengin ilçesidir. Malatya Kale'de hem Malatya Kale otellerinin konforundan faydalanıp hem de gezebileceğiniz yerler arasında bir çok nadide güzellikler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Şeyh Muhammed Kerhi Hazretleri Türbesi ve çevre ilçelerdeki Arslantepe Höyüğü, Melik Sunullah Camii., Levent Vadisi, Yusuf Ziya Paşa Camii, Kara Kaya Baraj Gölü, Günpınar Şelalesi, Yusuf Paşa Bedestenidir.