Kumluca Otelleri & Kumluca Otel Fiyatları Toplam 3 Otel Bulundu

Harita
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Adrasan Klados Hotel
Şah Inn Paradise Otel
Şah Inn Paradise Otel
Şah Inn Paradise Otel
Şah Inn Paradise Otel
Şah Inn Paradise Otel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel
Club Sun Village Hotel

Kumluca Otelleri & Kumluca Otel Fiyatları

Sakinliği ve bakir doğası ile hayran bırakan gözde Kumluca Otelleri...

Kumluca otelleri ve Kumluca gezileriniz için siz misafirlerin daha sağlıklı bilgilere ulaşması açısından oluşturduğumuz sitemizden bölge hakkında bilgi alıp, bütçenize en uygun fiyatlarla otellere rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kumluca, Antalya ili sınırları içerisinde, bölgenin en gözde turistik yerlerinden biridir. Kumluca, batı tarafında Finike, güney tarafında Akdeniz, kuzeybatı ve batı kısmında ise Elmalı ilçeleriyle çevrilidir. Kumluca ilçesi etrafı dağlarla çevrili ve Antalya iline 90 km uzaklıktadır.

Her bütçe için cazip Kumluca otel fiyatlarını bulabileceğiniz sitemizde gezileriniz sırasında neler yapabileceğiniz, nerelerde yemek yiyebileceğiniz gibi konularda detaylı bilgiler alabilirsiniz. Detaylı bir tatil planı yapabilmek için bu bilgilerden mutlaka faydalanmalısınız.

Nüfusu

Kumluca, Antalya ilinin nadide ilçelerinden biridir. Ülkenin turistik bakımdan göz bebeği olan Kumluca gelen turistin konaklamasında en iyi hizmeti sunmaktadır. Kumluca ilçesine bağlı 20 mahalle, 3 belde ve 24 köy bulunmaktadır.

Kumluca nüfusu son sayımlara göre 66.783 civarındadır. Kumluca nüfusunun, özellikle 2012'den sonra 2 katına çıktığı gözlenmiştir. Bu da bölgeye yapılan yatırımlar sonucu oluşan nüfus olarak kayıtlara geçmiştir. Ayrıca Kumluca otellerinde tatil yapmayı tercih edenlerle nüfusta dönemsel dalgalanmalar da görülmektedir.

Havalimanı

Kumluca, Antalya ilinde güzel bir turizm cennetidir. Türkiye turizmi açısından önemli bir noktada olan Kumluca, her yıl binlerce turisti konuk etmektedir. Kumluca ulaşımınızı ister havayolu, ister karayoluyla yapabilirsiniz. Kumluca'ya en yakın Havalimanı, Antalya Havalimanı'dır. Yaklaşık mesafesi Kumluca-Havalimanı arası 111 km kadardır. Bölgeye Havaş servisleri veya şehir içi ya da şehirlerarası otobüslerle uygun Kumluca otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otogarı

Antalya iline bağlı Kumluca, bölgede önemli turizm noktalarından bir yerdedir. Önemli ulaşım noktalarının kesiştiği bir bölgede yer alan Kumluca'ya hemen hemen her noktadan ulaşımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. 2005 yılından itibaren faaliyette olan Kumluca otogarı, bölgede ulaşım açısından önemli hizmet vermektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan bir kararla 2016 yılları içerisinde Kumluca otogarı yenilenecektir. Şehir içi, şehirlerarası ve tüm nakil işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz Kumluca otogarında Kumluca otellerine her türlü ulaşımınızı sağlayacak araçlara ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Kumluca, turizm açısından en önemli konuma sahip küçük bir ilçedir. Kumluca ve çevresi özellikle 2012 yılından sonra imar izinleri çıktıktan sonra yapılan otellerle daha fazla ilgi sahibi olmaya başladı. Kumluca'da gerçekleştirilen her türlü organizasyonda pay sahibi olan Müdürlük, bölge için her türlü desteği vermektedir.

Kumluca halkı bölgenin değerli olduğundan, her türlü konukseverliği göstermesi daha etkin kılmıştır. Kumluca tatili için sitemizden ve turizm irtibat bürolarından gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında kampanyalı Kumluca otel fiyatları ile bölgede kalırken tarihi ve turistik yerler hakkında daha fazla bilgi edinme olanağına sahip olabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kumluca, Antalya'nın klasik Akdeniz iklimine sahiptir. Kumluca ilçesinde yazları neredeyse 48 dereceye kadar sıcaklık görülmektedir. Kışları daha çok yağışlı geçmektedir. Kış mevsimi boyunca hiç kar görülmez Kumluca'da. Daha çok sert rüzgârlar şeklinde geçmektedir. Nadir de olsa fazla yağışlardan sel baskınları da olmaktadır.

Kumluca'nın bitki örtüsü genellikle fundalık ve ormanlık kaplıdır. Doğanın bin bir rengini görebileceğiniz Kumluca, gelen misafirlere mavinin ve yeşilin görselliğini yaşatmaktadır. Bu bakımdan Kumluca otellerinde konaklamanın huzur verici bir tatil geçirmenize olanak sağladığını söyleyebiliriz.

Yeme ve İçme Olanakları

Kumluca'da tatil ayrıcalığını yaşamak sizin için ilginç deneyimlerden oluşacak bir tatil planıdır. Hem seyahatlerinizin hem de bu eşsiz gezilerinizi biraz daha süsleyen çeşitli lezzetlerin buluşması, yapacağınız Kumluca tatilini biraz daha keyiflendirecektir. Kumluca için yemek denince akla gelen ilk ürün tabi ki taptaze balık seçenekleridir. Bunun yanında Kumluca'da yöresel lezzetleri tatmak için hem uygun Kumluca otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarından hem de çevredeki çeşitli restoranlardan da yararlanabilirsiniz.

Kumluca'nın en önemli yöresel yemekleri nohut, mısır, buğday ve fasulyeden yapılan Kölledir. Genellikle kış aylarının vazgeçilmez yemeklerindendir. Bunun dışında yine bir başka kış yemeği, mısır unuyla beraber yapılmış olan Arabaşı, Keşkek ve tatlı olarak da yapılan Höşmerim, Kumluca'nın vazgeçilmez yöresel yemeklerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Kumluca bir turistik bölge olduğu için misafirlerin en başta tercih ettiği mekânlardandır. Daha çok yabancı turistin boy gösterdiği Antalya-Kumluca ilçesi, gelen misafirlerine en iyi hizmeti göstermektedir. Bölge zaten turizm açısından önemli bir yer olduğu için, eğlence seçenekleri de bir o kadar fazladır.

İster Kumluca'nın etrafında bulunan Kumluca otellerinin aktivite ve eğlencelerinden, isterseniz de Kumluca ve çevresindeki her türlü canlı müzik bulabileceğiniz mekânlarından yararlanabilirsiniz. Kumluca tatil planınızı yaparken sınırsız eğlence ve adrenalin sizleri beklemektedir.

Gezilecek Yerler

Antalya'nın 93 km kadar uzağında bulunan Kumluca, doğal güzellikleri dışında tarihiyle de gelen misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Kumluca ilçesi tarihine baktığımız vakit yerleşik düzeni olmayan bir topluluğa sahiptir. Birçok medeniyet ve kavimlere ev sahipliği yapan Kumluca, her zaman göçebe bir yapıya sahipti.

Kumluca'ya zamanında ev sahipliği yapmış kavimler; Likyalılar, Fenikeliler, Romalılar ve Selimler ilk topluluklardandır Günümüze kadar birçok eser bırakan Kumluca'da hem Kumluca otellerinin konforundan faydalanıp hem de gezebileceğiniz yerler arasındaki Gelidonya Feneri, Korydalla Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti, Adrasan Koyu ve Çavuşköy görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır.