TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKumlu Otelleri
0 Kumlu Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kumlu Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kumlu Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kumlu Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kumlu Otelleri ve en uygun Kumlu otel fiyatları, Kumlu hakkında genel bilgiler...

Kumlu Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
D. P. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-01-2022/06-01-2022
Cana yakın davranışlarından dolayı tüm ekibe saygılar dilerim
8.7
n. a. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-02-2020/15-02-2020
Termal alanlar gayet temizdi. Kahvaltı da açık büfe ve lezzetliydi memnun kaldık.
8.0
P. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-01-2022/04-01-2022
Güzel konaklama oldu. Mutlu ayrıldım. Problem yoktu
9.0
b. s. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2020/17-02-2020
Odalar ve genel alanlar temizdi. Termal alanlar da bay bayan ayrı ve temizdi, rahat konakladık.

Kumlu Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Amik Ovasında keyifli bir tatil için kalabileceğiniz Kumlu Otelleri...

Hatay'ın Amik Ovası merkezinde bulunan ilçesi olarak karşımıza çıkan Kumlu 1947 yılından sonra bir yerleşim birimi olarak kullanılmaya başlamıştır. Sellerin getirdiği kumlardan dolayı kum tepelerinin oluşması nedeniyle bu ismi aldığı düşünülen Kumlu'da kalabileceğiniz lüks ve konforlu Kumlu otellerini sitemizden rahatlıkla bulabilirsiniz.

İl merkezine 40 km uzaklıkta bulunan Kumlu'nun batısında il merkezi olan Antakya, güneyinde Reyhanlı, kuzeyinde Kırıkhan ve doğusunda 22 km'lik sınır komşusu olan Suriye bulunmaktadır. Siz de bölgede indirimli Kumlu otel fiyatları ile konaklayarak bölgedeki tarihi ve kültürel özellikleri yakından inceleme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Her yıl giderek nüfus artışı yaşandığını görebildiğimiz Kumlu'da 2015 yılı nüfus sayımına göre 13.060 kişilik nüfus bulunmaktadır. Şehrin büyükşehir ilan edilmesinden sonra bölgedeki köylerin de mahalle olarak Kumlu'ya bağlanması genel olarak ilçe nüfusunun artmasını sağlamıştır. Ancak Kumlu otellerinde konaklayarak bölgede tatil yapanlarla birlikte bölge nüfusunda da artış olduğunu görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Hatay'ın Kumlu ilçesine ulaşımlarınızı Hatay Havalimanı üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye'nin en güneyinde bulunan havalimanı İskenderun'a 45, Antakya ilçesine 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havayolu ile Hatay'a geldikten sonra karayolu ile yolunuza devam ederek indirimli Kumlu otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Turizm Danışma

Kaplıca suyu ve termal özelliklerin yüksek olduğu Kumlu'da özellikle termal turizmin geliştiğini görebilmek mümkündür. Pek çok rahatsızlığa iyi gelen kaplıca suları ile bölgedeki Kumlu otellerinde kalırken bölgedeki turizm faaliyetleri ile ilgili bilgi alabilmek için Kumlu İlçe Turizm Müdürlüklerinde bulunan Turizm Danışma Bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğünü görebildiğimiz Kumlu'da yazları sıcak ve kurak bir hava hâkimken kış aylarında ılık ve yağışlı bir hava bulunmaktadır. 2 mm yağışın olduğu Temmuz ayı yılın en kurak ayı olarak geçmektedir Kumlu'da. Bu da bölgede yağışların da etkisi ile yeşillik bir alan oluşmasına olanak sağlamaktadır. Siz de indirimli Kumlu otel fiyatları ile bölgede konaklarken bu yeşil örtüden faydalanabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye'nin en zengin mutfaklarından birine sahip olan Hatay'da Türk mutfağı, Arap mutfağı ve Yörük mutfağının harmanlandığını görebilirsiniz. Bu da Kumlu otellerinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında değişik tatlar deneme olanağına sahip olmanızı mümkün kılacaktır. Bu lezzetler arasında özellikle Tepsi Kebabı, Hatay Tava, Kağıt Kebabı, Belen Tavası, ciğerli Cartlak Kebabı, Hatay İçli Köfte, Hatay Oruk, Sini Oruğu, Kaytaz Böreği, Humus, Hatay Künefesi, Zehter Salatası, Keşkek, Hatay Katıklı Ekmek, Tuzda Tavuk, Yoğurt Aşı ve Sembusak gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Kumlu'nun gelişmiş bir eğlence hayatına sahip olması sayesinde indirimli Kumlu otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında pek çok eğlenceli mekânda stres dağıtma olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle Cheers Müzikhol, Gramafon Türkü Bar Kafe gibi mekânlarda eğlenme olanağına sahip olabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Hatay tarihinin oldukça eskilere dayanması sebebi ile Kumlu'da gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında pek çok eğlenceli aktivite ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Ancak Kumlu'nun yeni bir yerleşim bölgesi olması sebebi ile burada fazla sayıda gezilecek yer bulamayabilirsiniz. Ancak il genelinde gezilecek yerleri görmeden Kumlu otellerinde gerçekleştirdiğiniz tatillerinizi sonlandırmamanız yararınıza olacaktır.