TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKumkuyu Otelleri
2 Kumkuyu Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kumkuyu Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kumkuyu Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kumkuyu Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kumkuyu Otelleri ve en uygun Kumkuyu otel fiyatları, Kumkuyu hakkında genel bilgiler...

Kumkuyu Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
F. DOKEL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-09-2022/08-09-2022
Kendine ait plajının olması denize girilecek alanın temiz olması güler yüzle karşılanması
8.3
A. TAŞDAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-08-2022/27-08-2022
Personel çok ilgili ve güleryüzlü odalar temiz, yemekler iyiydi. Çok memnun kaldık teşekkür ederiz herşey için.
9.7
R. SÖNMEZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-09-2022/07-09-2022
Tam bir aile oteli herşey çok güzeldi. Odamız deniz manzaralı ve temizdi. Havuz çok keyifli, yemekler de oldukça güzeldi.
9.3
E. ALKIŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-09-2022/26-09-2022
Manzara yemek ve ilgili personel
9.7
S. SAYALI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-08-2022/25-08-2022
Temiz düzgün personelleri ile gayet rahat şekilde tatil yapılabilecek yer
9.7
H. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-09-2022/11-09-2022
Deniz ve havuz harikaydı bir de yemekler çok güzeldi. Çok memnun kaldık teşekkür ederiz.
7.7
T. KURT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-09-2022/15-09-2022
Personeliniz nezaketli anlayışlı 24 saat sıcak suyun olması güzeldi
8.7
Y. ÇEVİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-08-2022/02-09-2022
Çalışanlar güler yüzlü ve çocuklar için oyun parkı ve havuzu olduğu için çok eğlendiler
10
Ş. GÜLLÜOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-08-2022/29-08-2022
yemekleri ve konumu çok güzel bir otel çalışanlar çok sabırlı ve anlayışlı
10
E. DURA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-09-2022/10-09-2022
Mersin Royal Sebaste otelde konaklama yaptık. Çalışanların resepsiyonun müşteri ile alakası ilgisi harikaydı

Kumkuyu Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Mersin ilinde güzel bir ilçe olan Kumkuyu'da konaklayabileceğiniz Kumkuyu Otelleri...

Sizin için oluşturduğumuz Kumkuyu otelleri ve geziler hakkında ki bilgileri sitemizden kolayca erişmeniz için bir başlık altında toplamaya çalıştık. Kumkuyu tatil planlarınızı sitemizden faydalanarak yapabilirsiniz.

Mersin ilinin bir ilçesi olan Kumkuyu, batıda Silifke, doğu tarafında Mersin, güneyde Akdeniz ve kuzey tarafında ise Karaman ili ile çevrili bir konumdadır. Kumkuyu Mersin'e mesafesi 35 km civarındadır. Kumkuyu hakkında her türlü bilgiye sitemizden erişebilirsiniz. Bu sayede indirimli Kumkuyu otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizin daha keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Nüfusu

Kumkuyu, Mersin iline bağlı güzide ilçelerden biridir. Kumkuyu halkı, Akdeniz bölgesinde oldukça misafirperver ve sıcakkanlı insanlardır. Akdeniz insanı tabirini barındıran ilçe görsel olarak da güzeldir. Kumkuyu insanı, sıcakkanlı ve misafirperver halkından oluşup, gelenek ve göreneklerine de son derece bağlıdır.

Kumkuyu son nüfus sayımına göre yaklaşık 2.975 civarındadır. Kumkuyu nüfusu dışarı çok fazla göç vermez, halkın eğitim ve refah düzeyi nispeten diğer ilçelere göre biraz daha iyidir. Ayrıca Kumkuyu otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda değişiklikler yaşanması da söz konusu olabilmektedir.

Havalimanı

Kumkuyu, Mersin ilinin gözbebeği konumundadır. Mersin'e 35 km uzaklıkta olan Kumkuyu ilçesine en yakın Havalimanı, Adana Havalimanı'dır. Kumkuyu'dan havalimanına ulaşımlarınız şehirlerarası otobüs, minibüs veya diğer vasıta araçlarıyla sağlayabilirsiniz. Ayrıca Kumkuyu'dan kalkan yerel dolmuşlarla Mersin'e giderek, oradan ise HAVAŞ veya diğer servislerle de ulaşabilirsiniz.

Ulaşım yönünden oldukça kolay olan Kumkuyu'dan diğer il ve ilçelere de rahatlıkla ulaşmanız mümkündür. Bu bakımdan indirimli Kumkuyu otel fiyatlarımız ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında havayolunu rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Otogarı

Tarımın ve turizmin geliştiği Kumkuyu'da ne yazık ki otogar bulunmamaktadır. Kumkuyu halkı seçimlerden sonra yapılacak olan otogar için sabırsızlıkla beklemektedir. İmar izninin çıkmaması ve yeni yasaların gelişmesinden dolayı Kumkuyu otogarı, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından takibi yapılmaktadır.

Büyük bir ihtimalle önümüzdeki senelerde Kumkuyu otogar inşaatına başlanacaktır. Kumkuyu önemli turizm merkezlerinden biridir ve bu yüzden Kumkuyu otogarı bir lüks değil, ihtiyaçtır. Böylelikle Kumkuyu otellerinde konaklayacak misafirlerin ulaşımları da daha kolay bir hale gelebilmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Kumkuyu, Mersin İl Kültür ve Turizm Bakanlığina bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kumkuyu ilçesinde her yıl yapılan kültürel faaliyetler çerçevesinde birçok etkinlik düzenlenmektedir. Kumkuyu festivalleri her yıl düzenli olarak kermes şeklinde yapılmaktadır. Bu yüzden Kumkuyu otellerinde konaklarken bu festivallere katılma olanağına da sahip olabilirsiniz.

Çevre halkında büyük ilgisiyle her yıl Kumkuyu ilçesi biraz daha önem kazanmaktadır. Kumkuyu tarım ve turizmin önemli gelişmekte olan bölgelerinden biri olduğu için, Bakanlık bu konuda her türlü desteği vermektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kumkuyu turizm açısından önemli bir konumda olduğu için, iklimi de elverişlidir. Genellikle yazları sıcak ve nemli, kışları ise ılıman ve yağışlı olarak geçmektedir. Kumkuyu ve çevresi aşırı nemli olduğundan, daha çok yüksek alanlar da bu neme rastlanmamaktadır.

Kumkuyu halkı genellikle yazın bu yüksek yerlere çıkarak vakitlerini geçirmektedir. Kumkuyu ilçesinin en sıcak ayı olan Temmuz ve Ağustos ayları, insana rahatsızlık verecek derecede sıcaklığa ulaşır. Bu da indirimli Kumkuyu otel fiyatları ile daha çok yaz aylarında turist ağırlanmasını sağlamaktadır. Bunun tam tersi ise Ocak ve Şubat aylarında ise en soğuk aylarını yaşarsınız. Kumkuyu'nun tarıma elverişli alanlarında daha çok ormanlık ve fundalık alanlar mevcuttur.

Yeme ve İçme Olanakları

Mersin ili yakınlarında mütevazı bir ilçe olan Kumkuyu turizm kaynakları bakımından gün geçtikçe kendini göstermeye başlamıştır. Akdeniz bölgesinin yöresel yemekleriyle adeta bir şölene dönüşecek eşsiz lezzetlerini, Kumkuyu ilçesinde yaşayabilirsiniz. Bu şöleni yerel restoranlarda olduğu gibi Kumkuyu otelleri restoranlarında da yaşayabilirsiniz.

Kumkuyu'da az restoran olmasına rağmen lezzetli birçok tat bulabilirsiniz. Özellikle et yemeklerinin tadına bakabilirsiniz burada. Mersin'in ünlü et yemeklerinden biri olan Tantuni lezzet farkını ise, Kumkuyu bölgesindeki birçok restorana giderek giderebilirsiniz. Bunun dışında Kumkuyu'da çeşitli et ve balık yapan restoranlarda bulabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Mersin iline bağlı mütevazı bir statüye bürünmüş Kumkuyu ilçesi, Türkiye'nin gelişmekte olan turizm yerlerinden biri olmaya adaydır. Kumkuyu çevre illere yakın olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Kumkuyu küçük bir yer olduğu için çok fazla büyük eğlence mekânları yoktur. Bu yüzden daha çok indirimli Kumkuyu otel fiyatları ile konakladığınız otellerin eğlence tesislerinden faydalanabilirsiniz.

Kızkalesi çevresindeki marketleri gezebilir veya Kumkuyu içindeki canlı müzik yapan birkaç balık restoranında vakit geçirebilirsiniz. Daha fazla adrenalin istiyorsanız Kumkuyu'ya en yakın il olan Mersin'de vakit geçirebilirsiniz. Kumkuyu-Mersin arası sadece 40 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler

Kumkuyu Mersin ilinin hem tarihi hem de turistik açıdan önemli merkezlerinden bir tanesidir. Kumkuyu'nun eşsiz güzellikteki plajı dışında yeni yeni keşifler yapacağınız köklü bir tarihi de bünyesinde bulundurmaktadır. Kumkuyu otellerinde konaklarken keşiflerinizi yapmadan önce mutlaka tarihiyle ile ilgili bilgiyi sitemizden erişebilirsiniz.

Kumkuyu ve yakın çevresinde görebileceğiniz bazı yerler şunlardır; Öküzlü Ören Yeri, Kızkalesi Plajı, Korykos Kara Kalesi, Kızkalesi Deniz Kalesi, Kayacı Vadisi, Limonlu Çayı, Adam Kayalar, Elaiussa Sebaste, Üçgüzeller Mozaik Müzesi.