TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKumburgaz Otelleri
9 Kumburgaz Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kumburgaz Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kumburgaz Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kumburgaz Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kumburgaz Otelleri ve en uygun Kumburgaz otel fiyatları, Kumburgaz hakkında genel bilgiler...

Kumburgaz Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
Ü. YAKASIZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-06-2023/27-06-2023
Havuz çok güzel personel ilgi alaka harika aydın bey resepsiyon saygıya laik çok hoş çok memnun kaldım.
10
B. ŞENER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-11-2022/13-11-2022
Temiz ferah ve kullanışlı olması
7.3
F. . Bozkurt | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-09-2022/08-09-2022
Canlı müzik ve fiyat olması
9.7
B. BORA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-03-2023/19-03-2023
Deniz manzaralı odası ve jakuzi keyfi oldukça iyiydi. Tekrar gelmeyi düşünüyorum herkese tavsiye ederim.
8.3
M. KÖLEMENOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-04-2023/06-04-2023
Her imkan var yemek fiyatları uygun
10
M. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-10-2022/09-10-2022
Çok temiz herşey yeni çok güzel yer
10
B. ŞENER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-01-2023/15-01-2023
Sessiz ve tüm isteklerimizin gerçekleşmesi
8.7
Y. İNAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-02-2024/16-02-2024
Gayet rahat ve temiz
9.0
D. ÇALIKOĞU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-10-2022/16-10-2022
Çalışanların ilgileri çok güzeldi
10
G. ÜNAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-11-2022/16-11-2022
Kalabalık bir iş konaklamasının ardından memnun ayrıldık. Teşekkür ederiz.

Kumburgaz Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kumburgaz Fırsat Otelleri

Kumburgaz otelleri ve gezilerinizde sitemizden yaptığınız alışverişler için tüm bilgileri siz misafirler için bir çatı altında toplamaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında Kumburgaz'da gerçekleştireceğiniz tatillerinizden daha fazla keyif alabilmeniz mümkün olacaktır.

Konum olarak Kumburgaz, İstanbul'un Avrupa Yakası kısmında kalmaktadır. Kumburgaz biraz daha İstanbul dışına doğru olduğu için, Anadolu kısmında oturan misafirler için en yakın kaçış planı yapacağınız yerlerdendir. Kumburgaz Marmara Denizi kıyılarında 8 km civarında bir sahil şeridiyle bağlantılıdır. Ankara veya çevre il-ilçelerden birçok misafir Kumburgaz'ı gezi planlarına şimdiden eklemişlerdir.

Erken rezervasyon dönemlerinde indirimli Kumburgaz otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz bölgede gezip görebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz ya da bir sorunla karşılaştığınızda destek alabileceğiniz yerlerle ilgili bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Nüfusu

Kumburgaz eşsiz kumsalı ve deniziyle hafta sonu tatilcilerinin kaçış yerlerinden biridir. En önemli ve güzelliklerinden olan Kumburgaz sahil şeridi, zamanında artan inşaat sektörü yüzünden 10 metreye kadar düşmüştür. Kumburgaz, son yapılan nüfus sayımına göre yaklaşık 230.000 kadar popülasyona sahiptir.  Hafta sonu dinlenmek için Kumburgaz otellerinde konaklamayı tercih edenlerle birlikte bölgedeki nüfusun özellikle hafta sonlarında daha da arttığını görebiliyoruz.

Havalimanı

En yakın havalimanı İstanbul havalimanıdır. Kumburgaz yaşam alanı, gelen insana biraz olsun İstanbul'un keşmekeşliğinden uzak tutmaktadır.  Havalimanından Kumburgaz'a ve uygun Kumburgaz otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize taksi, otobüs veya Havaş servisleriyle ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Kumburgaz ve çevresine birçok ulaşım şekli vardır. Çevre illerden Kumburgaz tarafına ulaşımınızı havayolu, karayolu ve demiryolu ile yapabilirsiniz. Bunlardan en fazla kullanılan karayolu ulaşımı İstanbul için en önemli noktalardan biridir. Karayolu ulaşımı ile Kumburgaz otellerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kumburgaz'a Avrupa kısmında olan Esenler otogarından kalkan minibüs, otobüs veya taksilerle ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Kumburgaz, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kumburgaz'da zaman zaman Kermes kurulmaktadır. Kumburgaz'a yakın ilçelerden bu Kermes için birçok misafir uygun Kumburgaz otel fiyatları ile bölgede konaklayarak Kumburgaz'ı ziyaret etmektedir. Bunun dışında Büyükçekmece Belediyesine bağlı olan Kumburgaz'da belirli yıllarda Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali yapılmaktadır. Festival kapsamında gelen birçok ünlü misafiri de bu sayede görme imkânına erişebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İstanbul iklimi ile aynı değerlerde boy gösteren Kumburgaz, ortalama yıllık sıcaklık değerleri 14 derece olarak tespit edilmiştir. Kumburgaz'da genellikle Aralık'tan Şubat'a kadar olan aylarda sert kış iklimi, yazın Temmuz ve Ağustos ayları ise ortalama 30-35 dereceye kadar çıkan sıcaklıklar başlar. Bu da Kumburgaz otellerinde özellikle yaz aylarında yoğunluk olmasına yol açmaktadır.

Kumburgaz, doğal bitki örtüsü Akdeniz bitki örtüsü olan maki olarak görülür. Kumburgaz beldesinin geçimi tarıma dayalıdır. Bölge çayır ve mera bakımından oldukça elverişlidir. Tarımsal faaliyetler açısından geçmiş yıllara göre daha fazla ihtiyacımız olan ülkemizde, Kumburgaz önemli yer tutmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Kumburgaz yakın tarihine baktığımızda, beldenin en önemli ve meşhur yiyecek kaynağı kavun ve üzüm olarak görülmektedir. Geçim sıkıntısı ve üretimin zayıf olmasından artık günümüzde yetiştirilmiyor. Günümüzde Kumburgaz'da pek çok restoran bulabilirsiniz. Yöresel lezzetlerinde olduğu Kumburgaz beldesinde bu restoranlarda Türk mutfağının seçkin örneklerine de rastlayabilirsiniz. Kumburgaz sahil şeridinde birçok restoran mevcuttur.

Kumburgaz'daki yerel restoranların yanı sıra uygun Kumburgaz otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında da lezzetli yiyecekler tatma olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle taze balık, karides salatası ve bunun gibi deniz ürünleri en fazla tercih edilen yiyeceklerdir. İçkinizi alıp yudumlarken, Kumburgaz sahil şeridinde batan güneşi izlemek hiçbir şeye değişilmez. Mutlaka görmeniz gereken bir beldedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Kumburgaz, İstanbul kaçış mekânlarından en yakın beldedir. Kumburgaz kışın sessizliğini, yazın çoşkulu bir kalabalığa bırakıyor kendini. Kumburgaz'ın 8 km uzunluğundaki sahil şeridinde irili ufaklı cafe-bar tarzı ve canlı müzik yapan mekânlar bulabilirsiniz. Genellikle çay bahçesi kültürüyle harmanlanmış Kumburgaz, buralarda gece yarılarına kadar yapılan sohbetlere bırakmaktadır kendini. Kumburgaz tatilleriniz sırasında eğlenebilmek için Kumburgaz otelleri tesislerinden faydalanabilirsiniz. Neredeyse bölgedeki tek iyi seçenek otellerin gece tesisleridir. Bu otellerin hem diskosu, hem havuz başı hem de bar tarafında alacağınız kokteyl seçenekleriyle gecenizi renklendirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Doğanın yeşilini ve denizin masmavi görüntüsünü yakalayabileceğiniz nadir yerlerdendir Kumburgaz. Kumburgaz otellerinde konaklarken bölgede ve çevresinde gezip görebileceğiniz çok fazla tarihi kalıntı yoktur. Olanlar ise ya tahrip edilmiş ya da doğa olayları nedeniyle yok olmuştur. Kumburgaz'daki eserlerin en bilineni Hanım Çiftliği'dir. Yüksek surları olan bu yer ne yazık ki günümüze harap biçimde gelebilmiştir.

Normalde Kurşunlu Han denilen diğer bir tarihi eseri de görebilmeniz gerekir, ama ne yazık ki aynı durumdan dolayı yerinde yeller esmektedir. Bu negatif durumları pozitif duruma çeviren Kumburgaz için, temiz denizi ve kumsalıdır. Çünkü Kumburgaz'da arıtma ve sağlam altyapıya gerekli önem verilmiştir. Eğer Kumburgaz'da bir mola verecekseniz, bölgedeki çay bahçelerinde bir bardak çay içmenizi dileriz.

Kumburgaz hem tatil hem iş seyahatlerinizde tercih edebileceğiniz otellerden oluşmaktadır. yaz aylarında artan Kumburgaz Otel fırsatları için web sayfamızı takip edebilirsiniz.