TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKula Otelleri
1 Kula Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kula Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kula Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kula Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kula Otelleri ve en uygun Kula otel fiyatları, Kula hakkında genel bilgiler...

Kula Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

6.3
T. UZUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-04-2021/23-04-2021
Tarihi bir hava yaratmasi
10
B. Aydın | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-08-2020/07-08-2020
İş için sıkça konakladığım bir otel. Genel anlamda memnunum. Sessiz sakin bir otel, kafa dinlemek için uygun. Odalar temiz, yataklar rahat. Personel ilgili ve güler yüzlü. Fiyatları da ekonomik.
10
A. SARI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-08-2020/12-08-2020
İş için kısa süreli bir konaklamam oldu. Bölgede kalınabilecek en iyi seçeneklerden biri. Tarihi bir yapıya sahip olması dikkatimi çekmişti. Odalar geniş ve ferah. Küçük bir otel olduğu için, sesiz ve sakin. Kahvaltısı lezzetli ve temizdi.

Kula Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Şirin bir kasaba konumunda yer alan, Peri bacaları ile meşhur Kula Otelleri...

Ege Bölgesinin Manisa iline bağlı şirin bir kasabası olarak gösterilen Kula, kültürel olanakları ve misafirperver yapısıyla ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Manisa il merkezine 127 km mesafede yer alan Kula Manisa'nın batı kısmında yer almaktadır. Önemli Bizans dönemlerine de ev sahipliği yapan Kula otelleri ve mimari yapısı ile dikkat çekmektedir. Doğal yapıyı zarar vermeden inşa edilen otelleri, yerli ve yabancı misafirlere konaklama imkânı sunmaktadır. Çok sayıda tarihi yapıyı bir arada barındıran Kula, civarındaki merkezlere eşit uzaklıkta yer almaktadır.

Kula civarındaki ilçeleri ile de dikkat çekmektedir. Güney kısmında Alaşehir, kuzeyinde Demirci ve Selendi, batısında ise Salihli ilçeleri ile çevrelenmiş şirin bir kasaba konumundadır. Yıl içerisinde genellikle yerli turist tarafından ziyaret edilen, Kula otel fiyatları ve cazip seçenekleri ile yabancı turisti de ağırlamaktadır.

Nüfusu

Manisa'nın önemli turizm kaynaklarına sahip olan Kula, merkeze ortalama 2 saat uzaklıkta yer almaktadır. Genellikle yöre halkının tarımla uğraştığı görülmektedir. Gelişen Türkiye ekonomisinden payına düşeni alan Kula otelleriyle de dikkat çekmektedir. En son yapılan nüfus sayımına göre Kula nüfusu ortalama 48 bin olarak belirlenmiştir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla turistlerin konaklamalı veya günübirlik ziyaretleri dikkat çekmektedir. Yöre halkı da turizm anlamında bilinçlendirilmiş ve bölgenin tanıtılmasına olanak sağlanmıştır.

Ulaşım Olanakları

Manisa il sınırları içerisinde merkeze 127 km mesafede yer alan Kula, gelişen ülke şartları itibariyle turist alan bölge haline gelmiştir. Ulaşım olanakları bakımından kara yolu ulaşımı tercih edilen Kula'da merkez otogarı yer almaktadır. Merkeze 5 dakika mesafede yer alan otogar şehir içi minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşım seçeneklerinin uygun olduğu ilçede, Kula otel fiyatları da her kesime hitap etmektedir. Hava yolu ulaşımının çok fazla tercih edilmediği Kula'da Türkiye'nin her yerinden Şehirlerarası otobüslerle Kula'ya gelebilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Kültürel olanaklara ev sahipliği yapan Kula, önemli tarihi mekanları ve destinasyon merkezleri ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Genellikle kültürel seyahatlere önem veren ziyaretçilerin sıklıkla ziyaret ettikleri Kula, konaklama seçenekleri ile de dikkat çekmektedir. Kula otelleri destinasyon merkezlerine yakın konumda ve kolay ulaşıma sahiptir. Merkezde yer alan turizm ofisleri ziyaretçilerin seyahat programlarına rehberlik etmektedir. Tarihi Peri bacaları Kula'nın en çok ziyaret edilen kültürel mirası konumundadır.

İklim ve Bitki Örtüsü

Ege Bölgesinin önemli doğal güzellikleri ve tarihi dokusuna sahip olan Kula, her geçen gün gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Manisa iline bağlı şirin bir kasaba konumunda yer alan Kula, yaz aylarında oldukça sıcak 35 derecelerde, kış aylarında ise 15 derecelerde seyrini sürdürmektedir.

Çok sayıda endemik bitkiyi bünyesinde barındıran Kula kültürel mirasımız olarak kayıtlara geçmiştir. Çok sayıda misafiri ağırlamasından dolayı dikkat çeken, Kula otel fiyatları ile de turistlerin ilgisini çekmiştir. Kula'ya geldiğinizde cadde ve sokakların tertemiz havası ve yemyeşil görüntüsüyle adeta cennetten bir köşe konumundadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege yemeklerinin her türlüsüne rastlayabileceğimiz Kula'da yöresel lezzetlerin yanı sıra farklı kültürlerden de lezzetlere rastlayabilirsiniz. Genellikle Kula otellerinde ve bünyesinde yer alan restoranlarda Ege yemekleri servis edilmektedir. Çok sayıda zeytin ağacı ve incir ağacının yer aldığı Kula da zeytinyağlı yemekler fazlasıyla görülmektedir. Önemli Kula yemekleri arasında, Kula Sodası, Börülce, Kula Kebabı, Nohutlu ekmek, Tandır, Odun köftesi Kula?da ve Manisa'da tadabileceğiniz lezzetlerdendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Kültürel olanakların fazlasıyla yer aldığı Kula'da belirli dönemlerde yapılan festivaller ve aktiviteler sayesinde Dünya'ya adını duyurmayı başarmıştır. Önemli destinasyon merkezlerine sahip olan Kula farklı eğlence seçeneklerini misafirlerine sunmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle küçük kafelerin ve eğlence mekânlarının yer almasından dolayı konaklamalarınızın yanı sıra eğlence seçeneklerini de değerlendirerek tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Kula otel fiyatlarının da uygunluğu ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Yıl içerisinde çok sayıda turist bölgeye gelerek tatil seçeneklerini değerlendirmektedirler.

Gezilecek Yerler

Manisa'nin küçük bir kasabası konumunda yer alan Kula, önemli destinasyon merkezleri ve gezilecek yerleri ile yerli ve yabancı turistin uğrak yerlerindendir. Bunun yanı sıra tarihi olanakları bakımından çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı kültürel seyahatlerinde sıklıkla gerçekleştirildiği görülmektedir. Kula otelleri tarihi yapıya uygun olarak inşaa edilmiş ve misafirlerin beğenisine sunulmuştur. Manisa ve Kula'da gezip görmeniz gereken yerler arasında, Split Dağı, Manisa Kalesi, Emir kaplıcaları, önemli destinasyon merkezlerindendir.