TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI9 Kozaklı Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kozaklı Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Kozaklı Otellerinin Yorumları

00- Karen Thermal Residence
Personel çok sıcak kanlı ve güler yüzlü. Her türlü isteğimize olumlu yanıt verdiler. Odamız oldukça temiz ve bakımlıydı. Memnun kaldık, teşekkür ederiz.
01- Kozza Termal Suite & Spa Hotel
Öncelikle belirtmek isterim ki otelinizden çok memnun kaldık. Gerçekten temizliği çok iyiydi. Odalarında termal su bulunması da her otelde olmayan bir özellik. Yemeklerinden de çok memnun kaldık ve havuzlar da gayet temizdi. Bir termal otelden beklenenden fazlasını karşılamakta. Tavsiye ederim.
02- Sümer Termal Otel
Gayet temiz bir tesis. Havuzları ve Spa merkezini çok beğendim.
03- Roza Resort Thermal Hotel
Havuzları güzel,termal olanaklar harika. Yemeklerin açık büfe olması çok iyiydi.
04- Kozakli Grand Termal Hotel
Otel konum olarak merkeze yakın, otel gayet temizdi, personeli güler yüzlü, her konuda yardımcı oldular. Yemekler lezzetliydi, Aile için uygun bir otel, Fiyatı da diğer otellere göre uygundu. Arka tarafta bayanlar için hamama inen asansör olması çok iyiydi. Çorbalar çok iyiydi. Havuzlar gayet geniş, su temizdi. Aquasını çocuklar çok seviyor tekrar gelmek istiyoruz.
05- Divaisib Termal Resort Otel
Divaisib termal otelde 1 gecelik konaklamamız oldu. Özellikle restoran hizmeti ve yemeklerden memnun kaldık. Havuzların büyüklüğü ve temizliği güzeldi.
06- Tera Life Thermal
Odanın dekoru daha iyi olabilir temizliği fena değildi fakat personel daha dikkatli olabilir, Restoran hizmetleri gayet iyiydi, Resepsiyon görevlileri çok ilgiliydi. Ayrıca soğuk su havuzu da gayet güzeldi, yemekler lezzetliydi, otel çalışanları işlerini iyi yapıyor.
07- Termalya Termal Hotel
Hizmetiniz gayet iyiydi. Kaldığımız oda oldukça temizdi. Yemekler çok güzel ve çeşitliydi. Personel güler yüzlü ve saygılı. Tekrar teşekkür ederim.
08- Zamanti Sanitas Thermal Hotel
Havuzu çok güzeldi. Özellikle odamızın temizliği ve manzarası harikaydı. Yemekler çeşitli ve lezzetli. Çok memnun kaldık. emeği geçenlere teşekkürler.

Kozaklı Otelleri & Kozaklı Otel Fiyatları

Kaliteli tesislerde termal su keyfi için Kozaklı Otelleri...

Kozaklı Otelleri ve gezi planlarınızı yapmadan önce sizler için oluşturduğumuz Kozaklı hakkındaki bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her türlü Kozaklı bilgilerini derleyerek tatillerinizin daha rahat geçmesini sağlamaya çalıştık. Bu bilgiler sayesinde Kozaklı tatilleriniz sırasında yeme ve içme olanaklarından, eğlence olanaklarından ve gezilecek yerlerden çok daha rahat faydalanabilirsiniz.

İl merkezi Nevşehir olan Kozaklı, Nevşehir iline 85 km, Kırşehir, Kayseri ve Yozgat olan yakın çevredeki illere ise uzaklığı yaklaşık 90 km civarındadır. Kozaklı Kaplıcalarıyla ünlü bir Nevşehir ilçesidir. Bu durum uygun Kozaklı otel fiyatları ile tatillerinizi kaplıcaların şifalı sularından faydalanarak geçirmenizi mümkün kılmaktadır.

Nüfusu

Nevşehir iline bağlı ilçelerden olan Kozaklı, bünyesinde 21 köy ve 4 kasaba olmak üzere 30 yerleşim birimiyle çevrilidir. Kozaklı'da, yeni istihdam alanlarının yaratılması ve kaplıca turizmine verilen destekle Kozaklı nüfusu geçen senelere göre biraz daha artmıştır. Kozaklı, son nüfus sayımına göre şu anki nüfusu yaklaşık 14.358 civarındadır. Kozaklı'da yıl içerisinde farklılık gösteren nüfus genellikle geçim sıkıntısının boy göstermesinden kaynaklanan göç nedeniyle olmaktadır. Aynı zamanda yıl içerisinde her mevsim kaplıcalardan faydalanmak için Kozaklı otellerinde konaklayanların sayısı da göz önünde bulundurulduğu zaman sürekli olarak neden nüfus değişiminin gözlemlendiği hakkında da bilgiler vermektedir.

Havalimanı

Bir kaplıca ilçesi olan Kozaklı, her yıl binlerce yerli turist çekmektedir. Kozaklı'ya en fazla Türkiye içinden misafirler gelmektedir. Ulaşım yönünden Kozaklı birçok alternatife sahiptir. Kozaklı bölgesine hem demiryolu, hem karayolu ve hem de havayolu ile ulaşabilirsiniz. Kozaklı'ya en yakın Havalimanı Kayseri Havalimanı'dır. Havalimanı'ndan Kozaklı'ya Havaş veya otobüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kozaklı Havalimanı arası yaklaşık 95 km kadardır. Uygun Kozaklı otel fiyatları ile sitemizden rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere bu yolu kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Kozaklı ilçesine ulaşım Topaklı adı verilen kasaba üzerinden yapılmaktadır. Topaklı Kozaklı'ya 25 km uzaklıktadır. Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklı, Kozaklı ilçesine yapacağınız geçiş noktasıdır. İlçeden birçok şehre ulaşımınız kolaydır. Özellikle Kozaklı'dan yakın iller olan Nevşehir ve Kayseri illerine saat başı otobüslerle ulaşımınız daha da kolaydır. Ayrıca Ankara-Kayseri demiryolu seferi üzerinden Kozaklı ilçesine gelmek istiyorsanız, yine burada bulunan otobüslerle de çevre il ve ilçelere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu sayede Kozaklı otellerine de rahatlıkla ulaşabilme imkânınız bulunmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Kozaklı, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen ilçelerimizdendir. Kozaklı'da yapılacak her türlü aktivite ve organizasyon desteğini Müdürlük sağlamaktadır. Özellikle sağlık turizmi açısından önemli noktalardan bir yerde olan Kozaklı, çevre il ve ilçelerin en fazla tercih ettiği ilçelerdendir. Kozaklı sağlık turizmi planlarınızda mutlaka Nevşehir Turizm Bürolarından faydalanabilirsiniz. Kozaklı, gelecek senelerde kaplıca turizmi açısından daha önemli noktalara gelecek güzel bir ilçemizdir. Bu yüzden şimdiden erken rezervasyon olanaklarımızla düşük Kozaklı otel fiyatları avantajından yararlanarak bölgeyi keşfetmeniz yararınıza olacaktır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Nevşehir iline bağlı Kozaklı ilçesi genellikle kara iklimine sahiptir. Hepimizin de bildiği üzere tipik kara iklimi denince aklımıza, yazlarının sıcak ve kurak, kışlarının soğuk geçmesidir. Kozaklı ilçesinde özellikle kış aylarında gece ve gündüz sıcaklıkları farklılık göstermektedir. Kozaklı'da senelik yağış miktarı 350-400 mm civarındadır.

Kozaklı ilçesi bitki örtüsü bakımından oldukça zayıftır. Fundalık ve ormanlık alanları çok azdır. Bahar aylarının geçip sıcak dönem olan Haziran başlangıcından itibaren Kozaklı ilçesi otları, kuru ve sarı bir örtüye bürünür. Bu doğa harikası görüntüden faydalanmak için Kozaklı otelleri konforundan faydalanmanız doğru bir karar olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Hemen hemen her mevsim Kozaklı sağlık turizmi açısından önemli bir konumdadır. En fazla Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Kırşehir gibi şehirlerden Kozaklı ilçesi tercih edilmektedir. Sadece kaplıca turizmi açısından değil, bir lezzet durağı olarak Kozaklı ilçesinde yeni keşifler yapabilirsiniz. Sadece uygun Kozaklı otel fiyatları ile kaldığınız otellerin restoranlarında değil çevredeki restoranlardan da bu keşfi gerçekleştirebilirsiniz. Kozaklı ilçesi halkının sizlere sunacağı bu alternatif yemeklerden mutlaka tatmanız gerekmektedir. Kozaklı başlıca yemekleri şunlardır; Tarhana Çorbası, Sızgıt, Patates Çorbası, Soğanlama, Düğü Çorbası, Zerdi Pilavı, Dıvıl, Kesme Çorbası, Çanak başlıca lezzetlerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Kozaklı ilçesi Türkiye tarihi ve turizmi açısından önemli keşif yerlerindendir. Kozaklı ilçesinde en fazla, kalacağınız otellerin belirli günlerde ki eğlenceleriyle vakit geçirebilirsiniz. Aktivite olarak kaplıca turizminin ağırlıklı olduğu Kozaklı, mekân olarak kısıtlı sayıda hizmet vermektedir. Kozaklı otelleri tesisleri içerisinde eğlence olanaklarından faydalanabilirsiniz. Ancak çevrede de küçük çaplı eğlence mekânları bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Kozaklı ilçesinde mekân arayan gezginler yakın çevresi olan Nevşehir Kapadokya tarafını tercih etmektedir. Çünkü Kapadokya Kozaklı'ya nazaran daha fazla yerli ve yabancı turist çekmektedir ve burada birçok; bar, cafe, restoran tarzı yerler çoğunluktadır.

Gezilecek Yerler

Kozaklı tarihine baktığımız vakit, 1954 senesi olan yakın tarihte, Kozaklı, Bağlıca, Buruncuk ve Hamamorta köylerinin oluşturduğu nüfusun birleşimiyle oluşmuştur. Tam olarak isminin nereden geldiği bilinmeyen Kozaklı ilçesi için bazı rivayetler söylenmektedir.

Kozaklı, Türkiye'nin önemli kaplıca merkezlerindendir. Her yıl bünyesinde birçok turist barındıran Kozaklı, ülke turizmi ve ekonomisi bakımından önemli bir yerdedir. Bölgeye yapılan sağlık turizmleri sayesinde uygun Kozaklı otel fiyatları ile konaklarken Kozaklı'daki kaplıcaları görme şansına erişebilirsiniz.