TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKozaklı Otelleri
11 Kozaklı Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kozaklı Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kozaklı Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kozaklı Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kozaklı Otelleri ve en uygun Kozaklı otel fiyatları, Kozaklı hakkında genel bilgiler...

Kozaklı Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.3
A. Ç. 2 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-05-2024/10-05-2024
Canlı müzik
7.3
Y. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-05-2024/05-05-2024
Termal havuz
9.7
Z. HALICI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-05-2024/13-05-2024
sakinlik
8.0
A. TUGAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-05-2024/06-05-2024
Personellerin güller yüzlü olması,yemeklerin çok güzel olması muhteşem aşçı başı olması,fiyatta taksit yapması
10
S. YİLMAZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/11-05-2024
Ben Sema Yılmaz Odanın konforu ,temizlği personelğn güler yüzü??
8.3
S. A. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/13-05-2024
Havuzların ve restoranın hijyenik olması çalışanların ilgili ve güleryüzlü olması
10
H. DOĞAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-04-2024/12-04-2024
Yemekler ve temizlik
9.7
B. KAÇAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-04-2024/02-05-2024
Davranışları cok iyi
8.7
İ. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-05-2024/06-05-2024
Misafir perverlikleri guzel di.
8.0
O. N. KOYUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-05-2024/06-05-2024
Odalar geniş oturma odası yatak odası ayrı

Kozaklı Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Sizler için tüm Kozaklı otel fırsatlarını bir araya getirdik.

Kozaklı Otelleri ve gezi planlarınızı yapmadan önce sizler için oluşturduğumuz Kozaklı hakkındaki bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her türlü Kozaklı bilgilerini derleyerek tatillerinizin daha rahat geçmesini sağlamaya çalıştık. Bu bilgiler sayesinde Kozaklı tatilleriniz sırasında yeme ve içme olanaklarından, eğlence olanaklarından ve gezilecek yerlerden çok daha rahat faydalanabilirsiniz. Bölgede bir çok tesiste termal olarak hizmet verilmekte olup, kozaklı havuzlu termal otellere ve aquaparklı termal otellere sayfamızdan güncel fiyatlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İl merkezi Nevşehir olan Kozaklı, Nevşehir iline 65 km, Kırşehir, Kayseri ve Yozgat olan yakın çevredeki illere ise uzaklığı yaklaşık 70 km civarındadır. Kozaklı Kaplıcalarıyla ünlü bir Nevşehir ilçesidir. Bu durum uygun Kozaklı otel fiyatları ile tatillerinizi kaplıcaların şifalı sularından faydalanarak geçirmenizi mümkün kılmaktadır.

Nüfusu

Nevşehir iline bağlı ilçelerden olan Kozaklı, bünyesinde 21 köy ve 4 kasaba olmak üzere 30 yerleşim birimiyle çevrilidir. Kozaklı'da, yeni istihdam alanlarının yaratılması ve kaplıca turizmine verilen destekle Kozaklı nüfusu geçen senelere göre biraz daha artmıştır. Kozaklı, son nüfus sayımına göre şu anki nüfusu yaklaşık 14.358 civarındadır. Kozaklı'da yıl içerisinde farklılık gösteren nüfus genellikle geçim sıkıntısının boy göstermesinden kaynaklanan göç nedeniyle olmaktadır. Aynı zamanda yıl içerisinde her mevsim kaplıcalardan faydalanmak için Kozaklı otellerinde konaklayanların sayısı da göz önünde bulundurulduğu zaman sürekli olarak neden nüfus değişiminin gözlemlendiği hakkında da bilgiler vermektedir. Bölgedeki 4 ve 5 yıldızlı termal otellerdeki konaklamalar ile birlikte yoğun zamanlarda bölgenin nufusu 30 binlere kadar çıkmaktadır.

Havalimanı

Bir kaplıca ilçesi olan Kozaklı, her yıl binlerce yerli turist çekmektedir. Kozaklı'ya en fazla Türkiye içinden misafirler gelmektedir. Ulaşım yönünden Kozaklı birçok alternatife sahiptir. Kozaklı bölgesine hem demiryolu, hem karayolu ve hem de havayolu ile ulaşabilirsiniz. Kozaklı'ya en yakın Havalimanı Kayseri Havalimanı'dır. Havalimanı'ndan Kozaklı'ya Havaş veya otobüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kozaklı Havalimanı arası yaklaşık 95 km kadardır. Uygun Kozaklı otel fiyatları ile sitemizden rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere bu yolu kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otogarı

Kozaklı ilçesine ulaşım Topaklı adı verilen kasaba üzerinden yapılmaktadır. Topaklı Kozaklı'ya 25 km uzaklıktadır. Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklı, Kozaklı ilçesine yapacağınız geçiş noktasıdır. İlçeden birçok şehre ulaşımınız kolaydır. Özellikle Kozaklı'dan yakın iller olan Nevşehir ve Kayseri illerine saat başı otobüslerle ulaşımınız daha da kolaydır. Ayrıca Ankara-Kayseri demiryolu seferi üzerinden Kozaklı ilçesine gelmek istiyorsanız, yine burada bulunan otobüslerle de çevre il ve ilçelere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu sayede Kozaklı otellerine de rahatlıkla ulaşabilme imkânınız bulunmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Kozaklı, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen ilçelerimizdendir. Kozaklı'da yapılacak her türlü aktivite ve organizasyon desteğini Müdürlük sağlamaktadır. Özellikle sağlık turizmi açısından önemli noktalardan bir yerde olan Kozaklı, çevre il ve ilçelerin en fazla tercih ettiği ilçelerdendir. Kozaklı tatili sağlık turizmi planlarınızda mutlaka Nevşehir Turizm Bürolarından bilgi alabilirsiniz. Kozaklı, gelecek senelerde kaplıca turizmi açısından daha önemli noktalara gelecek güzel bir ilçemizdir. Bu yüzden şimdiden erken rezervasyon olanaklarımızla düşük Kozaklı otel fiyatları avantajından yararlanarak bölgeyi keşfetmeniz yararınıza olacaktır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Nevşehir iline bağlı Kozaklı ilçesi genellikle kara iklimine sahiptir. Hepimizin de bildiği üzere tipik kara iklimi denince aklımıza, yazlarının sıcak ve kurak, kışlarının soğuk geçmesidir. Kozaklı ilçesinde özellikle kış aylarında gece ve gündüz sıcaklıkları farklılık göstermektedir. 

Kozaklı ilçesi bitki örtüsü bakımından oldukça zayıftır. Fundalık ve ormanlık alanları çok azdır. Bahar aylarının geçip sıcak dönem olan Haziran başlangıcından itibaren Kozaklı ilçesi otları, kuru ve sarı bir örtüye bürünür. Bu doğa harikası görüntüden faydalanmak için Kozaklı otelleri konforundan faydalanmanız doğru bir karar olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Bölgedeki oteller genellikle yarım pansiyon konseptinde Sabah ve akşam yemekleri açık büfe şeklinde hizmet vermektedir.Bölgedeki çoğu otel alkolsüz olarak çalışmakta olup islami otel konaklaması için uygundur. Hemen hemen her mevsim Kozaklı sağlık turizmi açısından önemli bir konumdadır. En fazla Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Kırşehir gibi şehirlerden Kozaklı ilçesi tercih edilmektedir. Sadece kaplıca turizmi açısından değil, bir lezzet durağı olarak Kozaklı ilçesinde yeni keşifler yapabilirsiniz. Sadece uygun Kozaklı otel fiyatları ile kaldığınız otellerin restoranlarında değil çevredeki restoranlardan da bu keşfi gerçekleştirebilirsiniz. Kozaklı ilçesi halkının sizlere sunacağı bu alternatif yemeklerden mutlaka tatmanız gerekmektedir. Kozaklı başlıca yemekleri şunlardır; Tarhana Çorbası, Sızgıt, Patates Çorbası, Soğanlama, Düğü Çorbası, Zerdi Pilavı, Dıvıl, Kesme Çorbası, Çanak başlıca lezzetlerindendir.

Bölgeye Özel Aktiviteler

Kozaklı ilçesi Türkiye tarihi ve turizmi açısından önemli keşif yerlerindendir. Kozaklı ilçesinde en fazla, kalacağınız otellerin belirli günlerde ki eğlenceleriyle vakit geçirebilirsiniz. Aktivite olarak kaplıca turizminin ağırlıklı olduğu Kozaklı, mekân olarak kısıtlı sayıda hizmet vermektedir. Kozaklı termal otelleri tesisleri içerisinde eğlence olanaklarından faydalanabilirsiniz. Ancak çevrede de küçük çaplı eğlence mekânları bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Kozaklı ilçesinde mekân arayan gezginler yakın çevresi olan Nevşehir Kapadokya tarafını tercih etmektedir. Çünkü Kapadokya Kozaklı'ya nazaran daha fazla yerli ve yabancı turist çekmektedir ve burada birçok; bar, cafe, restoran tarzı yerler çoğunluktadır. Yine Bölgedeki çoğu otellerde yeni yıl eğlenceleri düzenlenmektedir Kozaklı Yılbaşı Otelleri için tüm detayları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kozaklı'da Gezilecek Yerler

Kozaklı tarihine baktığımız vakit, 1954 senesi olan yakın tarihte, Kozaklı, Bağlıca, Buruncuk ve Hamamorta köylerinin oluşturduğu nüfusun birleşimiyle oluşmuştur. Tam olarak isminin nereden geldiği bilinmeyen Kozaklı ilçesi için bazı rivayetler söylenmektedir.

Kozaklı, Türkiye'nin önemli kaplıca merkezlerindendir. Her yıl bünyesinde birçok turist barındıran Kozaklı, ülke turizmi ve ekonomisi bakımından önemli bir yerdedir. Bölgeye yapılan sağlık turizmleri yatırımı sayesinde uygun Kozaklı termal otel fiyatları ile konaklarken Kozaklı'daki kaplıcaları görme şansına erişebilirsiniz. Kayseri'ye yakın olması sebebiylede günübirlik Kayseri alışveriş  turu yapabilir bölgenin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.