TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIEreğli Otelleri
1 Ereğli Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Ereğli Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Ereğli Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Ereğli Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Ereğli Otelleri ve en uygun Ereğli otel fiyatları, Ereğli hakkında genel bilgiler...

Ereğli Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
H. ÜNAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-12-2020/03-12-2020
Temizlik güzeldi.
8.0
Z. TAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-06-2021/30-06-2021
Havuzlar güzeldi

Ereğli Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Kültürün merkezi Ereğli'de konaklayabileceğiniz Ereğli Otelleri...


Ereğli'ye dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz sitemizden Ereğli otellerine kolaylıkla rezervasyon yaptırabilir, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz. Ereğli gezintinizde civara ilişkin detaylar ise yine sizler için aşağıda verilmiş bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında Ereğli kültüründen ve doğasından daha rahat faydalanma olanağı konuklarımıza sunulmaktadır.
Ereğli, İç Anadolu Bölgesinde yer alan, 31 ilçesi bulunan ve yüzölçümü ile yurdumuzun en büyük ilimiz Konya'nın bir ilçesidir. Ereğli ; kültürel değerleri, derin tarihi, coğrafik yapısı, manevi dokusu yanında her zevke hitap eden konaklama tesisleri ile ön plana çıkan önemli turistik yörelerimizdendir. Özellikle Mart döneminde ziyaretçi akınına uğrayan turistik kentimizde Mevlana Haftası etkinlikleri kutlanmaktadır. Ereğli'ye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz ve konaklama ihtiyaçlarınızı da kampanyalı Ereğli otel fiyatları ile sitemizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 Nüfusu  

Ereğli, ülkemizin en kalabalık 7.ili Konya'nın bir ilçesidir. Ereğli nüfusu 2019 yılına göre 146.998. Bu nüfus, 73.750 erkek ve 73.248 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,17 erkek, %49,83 kadındır. 

Havalimanı  

2000 yılında Konya bölgesine bağlı Selçuklu ilçe sınırlarında açılan Konya Havalimanı, 140.000 metrekarelik alanı ile 8 uçak kapasitelidir. Konya il merkezine 19 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, Vali Ahmet Kayhan Caddesi, Büyükkayacık beldesi, Selçuklu'da bulunmaktadır. Selçuklu ilçe merkezine uzaklığı ise 14 kilometredir. Ereğli merkeze mesafesi 160 kilometredir. Uygun Ereğli otel fiyatları ile konaklayacağınız tesislere gitmek için havaalanı servis araçları, taksi ve belediye otobüsleri gibi ulaşım sağlayacağınız alternatifler mevcuttur. 

Otogarı 

Şehir merkezine sadece 2 kilometrelik mesafesi ile oldukça yakın olup, ulaşım problemi yaşanmayan Ereğli otogarına otobüsler, firmaların servisleri ve taksilerle ulaşabilirsiniz. Bu yüzden Ereğli otelleri konaklamalarınızda şehre geliş ve gidişler için tercihiniz karayolu ise ulaşımın sizin için oldukça rahat olacağını söyleyebiliriz. 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 
İslam dünyasının turizm merkezi olan Ereğli'nin tanıtımı ile ilgili her soruya yanıt alabileceğiniz Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Aziziye Mahallesi, Aslanlı Kışla Caddesi No:5, Karatay beldesinde yer almaktadır. Mevlana Müzesi ve diğer turistik merkezlere yürüme mesafesinde olan müdürlükten Ereğli otellerinde konaklarken bölgenin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi alarak tatilinizi daha verimli geçirebilirsiniz. 

İklimi ve Bitki Örtüsü  

İlçe kırsal bir alandadır. Kuzeyi her ne kadar toslara dayansa da orman ağacına rastlanmamakla birlikte kısmi olarak yeni ağaçlandırma sahaları dikkati çekmektedir. İlçenin % 49 tarım arazisi, % 12 çayır mera, % 38 tarım dışı arazi, % 1 orman ve fundalıktan oluşmaktadır. Ereğli'de karasal iklim şartları hakimdir. Bu iklim ve bitki örtüsü özellikleriyle uygun Ereğli otel fiyatları ile konaklayabilirsiniz.  

Yeme ve İçme Olanakları  

Ereğli ; ilk çağlardan, Selçuklu Dönemine dek birçok medeniyete ev sahipliği yapan Konya'nın bir ilçesidir ve bu farklılık mutfak kültürüne de yansımıştır. Bu yüzden Ereğli otellerinde konaklarken sadece otel restoranlarından değil bölgede yerel halk tarafından işletilen restoran ve kafeleri de mutlaka değerlendirmelisiniz. Konya'nın en meşhur yemekleri; Etli ekmek, bamya çorbası, fırın kebabı, saç arası, çebiç ve tirittir. Mevlevi yemeklerinin de yansıması görülen Ereğli mutfağında yemek yiyebileceğiniz restoranlar ; Resso, Şemsi Urfa Kebap ve Lahmacun Salonu, Deniz Kızı Restaurant, Mis Pide, Kebabistan ve Canbazoğlu Et Mangal Kahvaltı'dır.

Gezilecek Yerler 

Tarihin en önemli kişilerinden olan Mevlana Hazretleri yanında ilim ve kültürün izlerini taşıyan turistik yerleri ile önemli bir turizm merkezidir. Ereğli otellerinde kalırken gezilecek tarihi ve turistik yerleri belirtecek olursak; Kwangjin Parkı / Kore Kardeşlik Parkı, Yunus Emre Parkı, Atatürk Kültür Parkı, Ereğli Müzesi, İvriz Kaya Anıtı / Kabartmaları, Ulu Camii, Rüstem Paşa Kervansarayı ve Şifa Hamamı'dır.