TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKonak Otelleri
71 Konak Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Konak Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Konak Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Konak Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Konak Otelleri ve en uygun Konak otel fiyatları, Konak hakkında genel bilgiler...

Konak Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
H. CENGİÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Merkezi,Tarihi bir otel 2 yıldır gelip kalıyoruz.Personel çok iyi,güler yüzlü.
9.3
S. GENÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-04-2024/14-04-2024
Kahvaltı
8.7
N. YAPAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-06-2024/23-06-2024
Guler yüzle karşilama temizlik
9.0
B. . Uysal | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-06-2024/25-06-2024
Odaların metrekare olarak büyük ve kullanışlı olması. Çalışmayan ekipman yoktu herşey yerli yerindeydi. Ve çok temiz konforluydu
10
Z. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-03-2024/29-03-2024
Her şeyi tam ve eksiksizdi çok güzel konumda aşırı temiz ve düzenli güzel bir konaklama yeri bir daha gelirsem yine aynı yeri tutmak isterim. Aşırı iyi bir yer konum olsun, içi olsun mükemmel
8.0
B. SÖĞÜTLÜ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-07-2024/06-07-2024
Fiyat performans açısından çok iyi bir yerdi
8.0
A. OKULTAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-05-2024/03-05-2024
Konum mükemmel
10
D. . Saraçoğlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-04-2024/02-05-2024
Personel çok ilgiliydi
9.3
R. YİLMAZER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-05-2024/31-05-2024
Güleryüzlu karşılama. Temizlik güvenilir bir ortamda huzurlu dinlenmeme yardımcı oldu çok teşekkür ederim
10
F. TÜMEROĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-07-2024/06-07-2024
Merkezi konumu ile temizlik ve kahvaltı hizmetiyle tercih edilebilir bir otel tavsiye ediyorum

Konak Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ege'nin incisi İzmir'in en güzel ilçesinde Konak Otelleri...

Uygun fiyat avantajıyla, Konak'taki çok sayıda oteli bir arada bulabileceğiniz sayfamızı ziyaret ederek Konak otelleri arasından seçimlerinizi çok daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizde bulunan butik otellerden pansiyonlara ve 5 yıldızlı otellere kadar çeşitli konaklama alternatifleri arasından hem hizmetleriyle hem de fiyatı ile sizi memnun edebilecek otelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Turizm ve ticaretin bir arada olduğu Konak, ziyaretçilerine her türlü aktivite imkânını sunduğundan çevrede bulunan semtlerde konaklayanların da sıklıkla buraya geldiklerini görebilmek mümkündür. Türkiye'nin en büyük illeri içerisinde üçüncü sırada olan İzmir ilinin sınırları içerisinde yer alan Konak ilçesi, önemli ilçe merkezleri arasında yer almaktadır. Bu denli büyük olması, Konak'ın dünyada duyulmasına ve bölgeye yurt dışından da ziyaretçilerin gelmesine neden olmuştur.

Ege Bölgesinin en önemli merkezleri arasında olan Konak, çevresinde yer alan Alsancak ve Basmane ilçeleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Sahil ilçelerinden biri olması sebebiyle akşam yürüyüşlerini sahil boyunca gerçekleştirmek isteyenlerinde de uygun Konak otel fiyatları ile bölgede konaklamayı tercih ettiklerini görebiliyoruz.

Nüfusu

Konak'ta yer alan çok sayıda turistik alanı, doğal güzellikleri ve sahil şeridi boyunca uzanan yürüyüş yolu ziyaretçilerin muhakkak uğradıkları yerler arasındadır. Doğal güzelliğinin yanı sıra Konak, kültürel özellikleriyle de bilinmektedir.

Konak'ın tarihi M.Ö. 3000'li yıllara kadar vardığı tahmin edilmektedir. Bu nedenle Konak, tarihin her döneminde yaşayan bölge olarak anılmaktadır. Konak'ta en son nüfus sayımı 2015 yılında yapılmıştır. Nüfus sayımına göre Konak 375.490 kişilik bir nüfusa sahiptir. Ancak her gün gelen ziyaretçileri ve Konak otellerinde konaklayan misafirleri ile Konak sokaklarına çıktığınız zaman bu sayının çok daha fazla olduğunu görebilirsiniz.

Havalimanı

Ege Bölgesinin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Konak, yıl içerisinde hem turistik amaçlı hem de ticari amaçlı bölgeye gelen misafirlerini ağırlamaktadır. Konak ulaşımlarında sıklıkla kullanılan ulaşım yolu havayolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygun Konak otel fiyatları ile konaklama ihtiyaçlarınızı karşılarken çağrı merkezlerimizden havayolu ulaşımlarınız için de destek alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Konak arası ortalama 15 km mesafededir. Konak'a ziyaretlerinizde Adnan Menderes Havalimanından Konak merkezine yaklaşık 23 dakikada ulaşabilirsiniz. Konak merkezine yakınlığı ile de bilinen Adnan Menderes Havalimanı ziyaretçilerin sıklıkla kullandıkları ulaşım güzergâhıdır.

Otogarı

Konak'a ulaşımlarda havayolu tercih edildiği gibi karayolu ulaşımı da kullanılmaktadır. Konak'a 10 dakika mesafede yer alan İzmir otogarı, ulaşım kolaylığı açısından oldukça rahattır. Konak'a Türkiye'nin her noktasından şehirlerarası ulaşım aracı bulmak mümkündür. Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan İzmir'de, Konak ilçesinin ulaşımın en rahat yapıldığı yer konumunda olduğunu görebiliyoruz.

Turizm Müdürlüğü

Konak turistik gezilerin yanı sıra, tarihi dokusuyla dikkat çekmektedir. Konak'ta eski dönemlerde yaşayan çok sayıda topluluk olması bu topluluklardan kalma her döneme ait farklı eserlerin sıklıkla karşımıza çıkmasına yol açmaktadır. Konak otellerinde konaklayan pek çok konuk da bu eserleri daha yakından görebilmek için konaklamaları için Konak ilçesini tercih etmektedir.

Konak, adeta açık hava müzesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Konak'ta yer alan bu tarihi yerler hakkında en detaylı bilgiyi Konak merkezinde yer alan Turizm Danışma Ofislerinden alabilirsiniz. Konak Turizm Danışma Ofislerine, Halil Rıfat Paşa Caddesi No:3 Konak adresinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Konak, Ege Bölgesinin sınırları içerisinde yer alsa da Akdeniz ikliminden de esintilerin yer aldığı yerler arasındadır. Konak, yaz aylarında sıcak ve nem oranı Akdeniz bölgesindeki illere göre daha az olmaktadır. Kış aylarında ise Konak, ılık ve yağışlı geçmektedir. Bu bakımdan özellikle yaz aylarında çevreyi gezmek için gelen tatilcilerin Konak otellerinde konaklamayı tercih ettiklerini görebiliyoruz.

Konak, doğal güzelliklerinin yanı sıra bitki örtüsüyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Konak'ta cadde ve sokaklarında yeşillikler içerisinde yaz aylarını adeta cennet konumunda geçirmektedir. Konak, bünyesinde bulundurduğu doğal parkları ve tertemiz havasıyla oksijen açısından oldukça zengindir.

Yeme ve İçme Olanakları

Ege bölgesinin en verimli topraklarını bünyesinde barındıran Konak, gelişen bölge nüfusuyla yapılaşmaya devam etmektedir. Konak'a yakın civarlarda çok sayıda zeytin ve incir ağaçları görmek mümkündür. Bu durum hem Konak ilçe merkezinde hem de çevresinde uygun Konak otel fiyatları ile konaklama olanağı bulmanıza olanak sağlamaktadır.

Konak'ta en çok tüketilen ürünler arasında zeytinyağı ve incir yer almaktadır. Genellikle Konak'ta yer alan lezzetlerde zeytinyağı kullanılarak yemeklere doğallık katılmaktadır. Konak'a geldiğinizde kültürel lezzetler arasında sayılan Boyoz, Revani, Kumru, Şevketi Bostan, Lokma, Tarhana Çorbası, Keşkek, Zeytinyağlı Radika, Sütlü Balık, Sakızlı Un Kurabiyesi, İzmir Köfte ilçede bulabileceğiniz lezzetlerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Ege bölgesinin en büyük ilçeleri arasında yer alan Konak, yerli veya yabancı misafirlerin Türkiye'de gezdikleri yerler arasındadır. Bu denli gezilecek yerlere sahip olan Konak, deniziyle ve doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu durum bölgede Konak otelleri sayısının artması üzerinde de etkili olmaktadır.

Konak'a hem ticari hem de turistik amaçla gelen misafirler, stresli iş temposundan kurtulup kendilerine vakit ayırabilecekleri Konak'taki eğlence mekânlarında vakit geçirebilirler. Alins Kafe, Bios Bar, Blueport, Cafe Baryum, Cafe La Vida, Cafe Plaza Konak'ta yer alan en önemli eğlence mekânları arasındadır.

Gezilecek Yerler

Konak; sadece bünyesinde yer alan turistik yerlerle değil, yakın civardaki tarihi yerlerle de ziyaretçilerin ortak buluşma noktası olarak bilinmektedir. Konak'a yakın mesafede çok sayıda müze, tarihi eserler ve antik şehrin olması da Konak otellerinde konaklamak isteyenlerin sayısının artması üzerinde etkili olmaktadır.

Konak'a yapacağınız ziyaretlerde, çok sayıda eseri bir arada görmek mümkündür. Ayrıca sadece Konak'ta değil ilçe yakınında görebileceğiniz çok sayıda turist çekim alanları bulunmaktadır. Konak ve yakınındaki tarihi gezilecek yerler arasında; Efes Antik Kenti, Arkas Sanat Müzesi, İzmir Agora, Konak Meydanı, İlk Kurşun Anıtı, İzmir Cumhuriyet Meydanı gibi bilindik yerler bulunmaktadır.