TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKocasinan Otelleri
14 Kocasinan Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kocasinan Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kocasinan Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kocasinan Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kocasinan Otelleri ve en uygun Kocasinan otel fiyatları, Kocasinan hakkında genel bilgiler...

Kocasinan Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
E. . Tuncay | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-04-2024/08-04-2024
Temizliği
8.3
K. Şahin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-03-2024/17-03-2024
Genel temizliği, ferah oda, sessiz, kahvaltı
9.7
Ö. GÖKÇAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-03-2024/30-03-2024
Temizlik ve sıcak olması
10
M. TAŞOLUK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-05-2024/06-05-2024
Temizlik
10
E. ÖZKAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-04-2024/02-04-2024
Oda tasarımları güzel
9.3
E. KAYAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-05-2024/08-05-2024
Odanın ferah olması güzel
8.0
A. Budak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-03-2024/05-03-2024
Güzel bir yer fiyatına göre kaliteli
9.3
Ş. AVCİ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-05-2024/24-05-2024
Persenel ve temizlik
8.0
M. Kılıç | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Temizlik
10
F. E. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-05-2024/05-05-2024
Temizlik ve hizmet

Kocasinan Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ticaret ve turizm merkezlerinden Kocasinan'da konaklayabileceğiniz Kocasinan Otelleri...

Kocasinan, Kayseri ilinin en önemli ticaret merkezlerinin yer aldığı konumda ve bünyesinde yer alan Kocasinan otelleriyle uygun fiyat avantajını sunan sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kocasinan tarihi ve kültürel açıdan oldukça büyük öneme sahip bir bölgedir.

Kocasinan'da yer alan çok sayıda oteli ve bu otellerle ilgili bilgi ve uygun fiyatları bulabileceğiniz sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Kocasinan hem Kayseri hem de Türkiye adına büyük gelir kaynağı sağlayan ticari faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır.

İç Anadolu en önemli ticaret merkezlerinin yer aldığı Kocasinan, turizm anlamında da önem kazanmıştır. Bölgeye yapılan yatırımlar sayesinde Kocasinan 5 yıldızlı merkez otelleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu otellerde konaklamak için sitemizin kampanyalı Kocasinan otel fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Nüfusu

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kayseri ili, önemli ilçeleri arasında en önde gelen Kocasinan, gelişen ülke şartları itibariyle payına düşeni alan Kocasinan da zamanla gelişmeye ve yoğunlaşmaya devam etmektedir. Kocasinan'ın bu denli büyümesi ilçe genelinde yapılan yatırımlar ve ticari faaliyetler önem kazandırmıştır.

Kocasinan'da yapılan nüfus sayımına göre, nüfusu ortalama 385 bin olarak belirlenmiştir. Kocasinan'ın tarihi aslında çok eskiye dayanmamaktadır. Kocasinan bu denli gelişmeye 1980'li yılların sonlarında başlamıştır. Bu gelişme bölgede Kocasinan otellerinde konaklayıp tatil yapanlarla nüfusta da dalgalanmalar yaşanması üzerinde etkili olmuştur.

Havalimanı

İç Anadolu Bölgesinin en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında olan Kocasinan, ticari faaliyette bulunulan ilçeler arasında en önde gelmektedir. Kocasinan'a hem ticari faaliyette hem tatil amacıyla ziyaret eden misafirler, Kocasinan merkezinde yer alan havalimanını kullanabilirler.

Kocasinan'da yer alan Kocasinan Havalimanı, merkeze 15 dakika mesafededir. Havalimanından Kocasinan'a şehir içi araçlarla ulaşımı sağlayabilirsiniz. Kocasinan merkezine her dakika ulaşım araçları bulabilmeniz mümkündür. Kocasinan otel fiyatlarının da düşmesi sebebiyle bölgede hem bütçenize uygun fiyatlarla hem de kolay ulaşım olanaklarıyla tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Otogarı

İç Anadolu'nun da büyük ilçeleri arasında yer alan Kocasinan, Türkiye'nin 14. Büyük şehri Kayseri il sınırları içerisinde yer almaktadır. Kocasinan hem tatil, hem de ticaret maksadıyla çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bu da neredeyse her mevsim Kocasinan otellerinde yoğunluk yaşanmasına neden olmaktadır.

Kocasinan'a hem uçakla hem de şehirlerarası otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. Kocasinan'a ulaşımlarda merkeze yakın olan Kocasinan otogarını kullanabilirsiniz. Otogardan Kocasinan merkezine taksiyle veya şehir içi araçlarla ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Kocasinan, turizm anlamında çok fazla destinasyon merkezlerine sahip olmasa da ticaret anlamda oldukça yoğun geçen bölgeler arasındadır. Kocasinan'ın tarihi yapısı ve Antik eserleriyle, ziyaretçilerine ticaretin yanı sıra kültürel özelliklerini de sunmaktadır. Bu da uygun Kocasinan otel fiyatları ile konakladığınız otellerden çıkıp şehirdeki gezintilerinizin daha keyif verici hale gelmesine olanak sağlıyor.

Kocasinan'da yer alan kültürel mirasıyla bölgeye ziyarete gelen misafirlerin ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Kocasinan ilçe merkezinde yer alan turizm müdürlüklerinden Kocasinan hakkında kültürü ve tarihi detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Kocasinan'da yer alan Turizm müdürlüğüne Kılıçarslan, Ahmet Yesevi bulvarı No: 42 iletişim adresinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin güney kısmında yer alan Kayseri iline bağlı Kocasinan, Toros dağlarının kesiştiği noktada Kızılırmak'ın orta kısmında yer almaktadır. Kocasinan iklim ve bitki örtüsü bakımından İç Anadolu Bölgesinin tipik özelliklerini taşımaktadır. Bu iklim koşullarını göz önünde bulundurarak Kocasinan otellerinde konaklayacağınız zamanı değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

İç Anadolu Bölgesinin en önemli bölgeleri arasında yer alan Kocasinan, İç Anadolu Bölgesinin hava şartlarına sahiptir. Kocasinan kış aylarında oldukça soğuk ve kar yağışlı, yaz aylarında ise ılık ve sıcak geçmektedir. Kocasinan genellikle çam ağaçları ile çevrili ormanlardan oluşan tepelere cephelenmiştir.

Yeme ve İçme Olanakları

Tarihi açıdan çok sayıda millete ev sahipliği yapan Kocasinan bünyesinde yer alan çok sayıda kültürel lezzetlere sahiptir. Kocasinan'da yer alan restoranlarda yöreye özgü lezzetler yöre halkının kendi el becerileriyle yaptığı mutfak kültürüne sahiptir. Uygun Kocasinan otel fiyatları ile bölgedeki tatilleriniz sırasında bölgenin yemek kültüründen faydalanma olanağına da sahip olabilirsiniz.

Kocasinan'a geldiğinizde bölgeye ait lezzetleri yiyebileceğiniz çok sayıda lokanta ve restoran bulunmaktadır. Kocasinan'da yer alan kültürel lezzetlerden bahsedecek olursak, Armut tatlısı, Ebeli çorbası, Yağ mantısı, Lor peynirli Pastırma sarması, Kayseri mantısı, Kayseri tatlısı, Develi cıvıklısı, Yağlama, Nevzine, Kurşun aşı, Kocasinan'da yer alan kültürel lezzetlerden bazılarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Ticari faaliyetler açısından önemli konuma sahip olan Kayseri ili ve Kocasinan, ticaretin dışında turistik yerleriyle de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Kocasinan'da yer alan faaliyetler içerisinde en önde gelen aktivite kayak yapmaktır. Kayak merkezleri Kocasinan'ı tanınır hale getiren önemli turistik yerler arasındadır. Kocasinan'da kış aylarının yaklaşmasıyla sezon başlayarak ziyaretçilerini beklemektedir.

Kocasinan'da yer alan diğer eğlence yerleri arasında, Sinemasal, Seyir kafe restoran, Mest-i mekân, Harman pub, The James, Ozzy club, Erciyes Disko bar, Kayseri park bulunmaktadır. Kocasinan otellerinde konaklarken hem otellerin hem de yerel işletmelerin eğlence olanaklarından faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Gezilecek Yerler

Kayseri ilinin en önemli yerleri arasında yer alan Kocasinan, tarihi geçmişinin yanı sıra doğal güzellikleri ve kültürel özellikleriyle de misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. Kocasinan, doğal görüntüsünün yanı sıra bünyesinde yer alan tarihi eserleri ve destinasyon merkezleriyle de turistlerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır.

Kocasinan otellerinde konaklarken Kocasinan'da yer alan ve gezilip görülmeden dönmemenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında, Erciyes dağı, Tarihi Gevher Nesibe hastanesi, Hunat Hatun külliyesi, Kayseri Kocasinan kalesi, Hisarcık Erciyes teleski bulunmaktadır. Ayrıca Forum Kayseri, Selçuklu müzesi, Seyyid Burhanettin Hz. Türbesi, Kayseri saat kulesi, Ali Dağı yer altı şehri, Kayseri ve Kocasinan'da yer alan gezilecek yerler arasındadır.