TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKızılay Otelleri
25 Kızılay Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kızılay Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kızılay Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kızılay Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kızılay Otelleri ve en uygun Kızılay otel fiyatları, Kızılay hakkında genel bilgiler...

Kızılay Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.7
V. ANARAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-05-2024/25-05-2024
Hem konumu hem de personel tutumunu çok beğendim
10
M. Kayaalp | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-05-2024/02-06-2024
Çok iyi konforlu ve temiz
10
O. HAYAT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-05-2024/22-05-2024
Güleryüz
7.0
ü. n. özkan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-05-2024/27-05-2024
konum iyi
8.7
S. B. Öztürk | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-05-2024/02-06-2024
Konumu ve personellerin ilgisi
8.3
T. D. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/02-06-2024
Konumu çok iyiydi.
8.0
C. Yıldız | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-06-2024/03-06-2024
Konum ve fiyat-performans olarak uygun bir yer.
10
A. o. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-05-2024/24-05-2024
Görevli tüm personeller;kibar ve saygılıydılar.Otel,konumu itibariyle birçok tarihi ve turistlik yere de yakın aynı zamanda.
8.3
E. . Havuz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-05-2024/20-05-2024
Konum harika ,isteğine göre (ekonomik vs,) odalar bence ideal fiyatta ideal temzilikte güzel .
7.7
U. Kızılaslan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Fiyat Performans Olması

Kızılay Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ankara'nın en önemli ve sevilen yerinde Kızılay Otelleri...

Uygun oteller ve butiklerin yer aldığı çok sayıda konaklama seçeneğini bulabileceğiniz Kızılay bölgesinde, uygun fiyat avantajlı Kızılay otellerine sitemizden rahatlıkla rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye'nin kalbi konumunda yer alan Kızılay, bünyesindeki çok sayıda oteliyle ziyaretçileri en sık uğradıkları bölgeler arasındadır. Kızılay aynı zamanda ticaretin de yoğun olduğu yerlerdendir.

Kızılay, Ankara'nın en büyük ilçeleri arasında yer alan Çankaya ilçesinin bir semtidir. Kızılay, Ankara ilinin en merkezi konumunda ve etrafında Cebeci, Sıhhıye, Kavaklıdere ve Necatibey gibi önemli merkezlerle çevrilidir. Kızılay'a geldiğinizde çok sayıda otel seçeneği ve sitemizden uygun Kızılay otel fiyatları ile konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Ankara ilinin en önemli merkezleri arasında birinci sırada olan Kızılay, bünyesinde yer alan resmi kuruluşları, önemli ticaret merkezleriyle Türkiye'de herkesin muhakkak uğradığı yerler arasındadır. Bu yüzden farklı dönemlerde Ankara'ya gelip Kızılay otellerinde konaklayanlarla şehrin daha kalabalık bir yer haline geldiğini görebiliyoruz.

Kızılay, genellikle iş yerleri ve alışveriş merkezlerinin olduğu konumda yer almaktadır. Kızılay'da iş yerlerinin çoğunluk olmasından dolayı oturan hane sayısı çok azdır. Bu nedenle Kızılay, günün ilk ışıklarıyla uyanır ve günün sonuna kadar sürekli bir yoğunluk içindedir.

Çankaya ilçesinin bir semti olan Kızılay, en son yapılan nüfus sayımına göre 950 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Kızılay'da oturan hane sayısının bulunmamasının nüfusun da düşük olması üzerinde etkili olduğunu görebiliyoruz.

Ulaşım Olanakları

Ankara ili, sınırları içerisinde yer alan Kızılay ulaşım sıklığı açısından da dikkatleri çekmektedir. Kızılay'a Türkiye'nin her yerinden kara, hava ve demir yolu ulaşımı ile ulaşım sağlamak mümkündür. Havayolu ile Kızılay'a ulaşım sağlamak isteyen misafirler, Kızılay'a 35 km mesafede yer alan Esenboğa havalimanını kullanabilirler. Esenboğa havalimanından Kızılay'a günün her anında ulaşım aracı bulmak mümkündür. Havaalanından ortalama yarım saatlik bir yolculuğun ardından uygun Kızılay otel fiyatları ile rezervasyon yaptırdığınız otellere ulaşabilirsiniz.

Kızılay, Ankara'nın en kalabalık yerlerindendir. Civar illerden Kızılay'a çok sayıda misafir gün içinde uğramaktadır. Ulaşımında yoğun olarak gerçekleştiği Kızılay, kara yolu ulaşımının sıklıkla kullanıldığı bölgelerdendir. Kızılay'a şehirlerarası otobüslerle gelmek isteyen misafirler, Ankara'nın en büyük otogarı olan AŞTİ otobüs terminalini kullanabilirler. Kızılay'a 10 dakika mesafede olan AŞTİ otogarı, otogarın içine kadar giren metro hattıyla Kızılay'a ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracıdır. Kızılay'a ve Kızılay otellerine şehir içi dolmuşlarla da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Kızılay, Ankara'nın tarihi yapısının temel taşlarının atıldığı konumdadır. Ankara'nın tarihi geçmişi ve doğal dokusunu halen bünyesinde barındıran Kızılay, ziyarete gelen misafirleri ağırlamaya devam etmektedir. Üstelik uygun Kızılay otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz bir yer olması sebebi ile yılın farklı dönemlerinde rahatlıkla tatilinizi

Kızılay'da önemli tarihi öneme sahip, devlet kurumları, müzeler yer almaktadır. Ankara'ya ziyarete gelen misafirler, genellikle ilk olarak Kızılay'a gelirler. Kızılay ve Ankara'nın tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgileri Anafartalar Caddesinde yer alan Turizm müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kızılay; Ankara ilinin en merkezinde yer alan, Türkiye'nin de aynı zamanda merkezi olan önemli konuma sahiptir. Kızılay, İç Anadolu Bölgesinin tipik iklim şartlarına sahiptir. Kızılay, bünyesinde bulundurduğu parkları ve dinlenme alanlarıyla Kızılay otellerinde konaklayan ziyaretçilerine temiz hava imkânı sunmaktadır.

Kızılay'da kış ayları oldukça kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Kış ayları genellikle Kızılay'da eksi derecelerde seyrini sürdürmektedir. Yaz ayları ise adeta yeşilliklerin ve çiçek türlerinin sıklıkla görüldüğü caddeleri ile dikkat çekmektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Anadolu bölgesinin yemek kültürü ve lezzetlerini bir arada sunan Kızılay, farklı kültürlerden de tatları bünyesinde barındırmaktadır. Kızılay, genellikle aperatif yiyeceklerin sunulduğu restoranlar ve kafelerle doludur. Uygun Kızılay otel fiyatları ile konakladığınız otellerinizde bulunan restoranlarda da Dünya mutfağından lezzetlerin yanı sıra Ankara yöresi yemeklerini de bulabilirsiniz.

Kızılay'a ziyarete gelen misafirler genellikle iş amaçlı ve resmi kurumlardaki ziyaretlerde bulunmak için bölgeye gelmektedir. Bu nedenle Kızılay'da kültürel lezzetlerden çok daha hızlı servis imkanı olan, aperatif yiyecekler tercih edilmektedir. Kızılay'a geldiğinizde aperatif yiyeceklerin sunulduğu kafeleri ve restoranları ziyaret etmenizde fayda vardır.

Popüler Eğlence Mekânları

Kızılay, Ankara'nın en önemli eğlence mekânlarının ve kafelerin olduğu konumdadır. Yıl içerisinde yerli ve yabancı çok sayıda misafire ev sahipliği yapan Kızılay, ticaret amaçlı bölgeye gelenleriyle de yoğunluk kazanmıştır. Hangi amaçla gelirseniz gelin Kızılay sizi konforlu ve lüks tasarıma sahip Kızılay otelleri ile karşılamaktadır.

Kızılay'da yapabileceğiniz çok sayıda etkinlik bulunmaktadır. Günün stresi ve yoruculuğundan kurtulup kendinize vakit ayırdığınızda Kızılay?da yer alan eğlence mekânlarında eğlenebilirsiniz. Kızılay'daki eğlence mekânlarından bazıları, Ahpub, Always Rock Bar, Ankara Roof, Antik Kafe Bar, Arkhe Kafe, Back House, Baran Kafe Bar olarak sıralanabilir.

Gezilecek Yerler

Ankara ilinin en önemli merkezi konumundaki Kızılay, civarındaki ilçelerde yer alan gezilecek görülecek yerlerine ve tarihi eserlerin sunulduğu müzelere yakın konumdadır. Genellikle ticari amaçlı faaliyet gösteren firmaların iş yerlerinin bulunduğu Kızılay?da çok fazla destinasyon merkezi bulunmamaktadır. Bu yüzden Kızılay otellerinde konaklarken yakın mesafede bulunan tarihi ve kültürel değere sahip yerleri görmek için şehir gezisine çıkabilirsiniz.

Ankara ili sınırları içerisinde yer alan destinasyon merkezlerine en fazla 45 dakika uzaklığa sahiptir. Kızılay'a yakın gezilecek yerler arasında, Güvenpark, Kızılay Alışveriş Merkezi, Sakarya Caddesi, Yüksel Caddesi, Kocatepe Cami, Kızılay Atatürk Anıtı ve TBMM bulunmaktadır.