TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKırşehir Otelleri
6 Kırşehir Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kırşehir Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kırşehir Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kırşehir Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kırşehir Otelleri ve en uygun Kırşehir otel fiyatları, Kırşehir hakkında genel bilgiler...

Kırşehir Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
F. Fidanay | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-03-2021/14-03-2021
Anın da bilgi ve iletişime çözüm odaklı olmalarından memnun kaldım
8.7
M. ŞAHİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-03-2021/22-03-2021
Odalar çok ferah, temiz ve mahremiyet sağlanıyor. Yemekler lezzetli, seçenek çok. Covid-19 için önlemler alınmış. Beğendik.
10
S. BARUTÇU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-03-2021/15-03-2021
Temiz. Her şey süper
8.0
N. TURAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-06-2021/19-06-2021
Personel yardımseverdi ve güleryüzlüydü odaların temiz olması bu dönemde bize daha çok güven verdi. çok memnun kaldık
6.3
A. C. DOĞAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-03-2021/28-03-2021
Personel iletişimi çok iyiydi memnun kaldık
9.0
S. YÜCEBAYIR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-03-2021/24-03-2021
Otelin konumu personellerin davranışı temizliği herşey güzeldi
9.7
S. Işıklı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-10-2020/01-11-2020
Cingöz Resort otelinizde bir gece konaklama yaptım. Otel çalışanları çok kibar, anlayışlı ve nazikler. Konum ve çevresi de gayet güzeldi.
8.0
M. KARAZOHREOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-07-2021/04-07-2021
Havuzlar çok güzeldi
7.7
Y. COŞKUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-06-2021/27-06-2021
Açik kapali havuzlar bay bayan ayrıı ve karişik havuzlar güzeldi
8.7
N. TURAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-06-2021/19-06-2021
Temizlik ve personel çok iyiydi yemek çeşitliliği ve lezzeti süper

Kırşehir Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Zengin kültürü, kaleleri, türbeleri ve kaplıcaları ile tercih sebebi olan Kırşehir Otelleri...

Termal suları ve tarihi yerleri ile tercih edebileceğiniz Kırşehir otellerini sizler için sitemizde ayrıntılı şekilde incelemiş bulunmaktayız. Zevkinize hitap eden tesisi kolaylıkla seçebilir, vaktinizi fazla harcamadan, güvenilir şekilde rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgemizin bir kenti olan Kırşehir, 1957 yılında il haline getirilmiş, toplam yedi ilçesi olan yerleşim yeridir. Kırşehir ilimiz; doğusunda Yozgat ve Nevşehir, batısında Ankara, güney kısmında Aksaray ve kuzeybatısında Kırıkkale ile komşudur. Ahilik düşüncesinin yayıldığı ana merkez olan Kırşehir ilimiz, özellikle bu sebepten ötürü kültürel mirası ile ön plana çıkmıştır.

Bölgenin özellikle termal açıdan değerli olması, burada daha fazla kişinin tatil yapmayı tercih etmesi üzerinde etkili olmaktadır. Uygun Kırşehir otel fiyatlarımız sayesinde siz de bölgedeki tatillerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Son yıllarda nüfus sayısında artış gözlemlenen Kırşehir, %74'ü şehir merkezinde, %26'sı ise kırsal kesimde olmak üzere toplam 223.498 kişilik nüfusa sahiptir. Yurdumuzda nüfus yönü ile 68. sırada yer almaktadır. Ayrıca bölgeye özellikle termal sulardan faydalanmak için gelenlerle yılın her mevsimi Kırşehir otellerinde konaklayanların bölge nüfusunda değişiklikler yaşanmasına neden olduğunu görebilirsiniz.

Havalimanı

Küçük illerimizden olan Kırşehir'in ekonomik ve ticari anlamda ön planda olan illerimize oldukça yakın konumlu olmasının yanı sıra, coğrafi şartlar da göz önüne alınınca havalimanına sahip olmadığı anlaşılmaktadır. Bölgeye en yakın havalimanı Nevşehir Kapadokya Havalimanı olup, 80 kilometrelik yolculuk sonrası uygun Kırşehir otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere kolayca ulaşılmaktadır.

Otogarı

Kırşehir otogarı, Kayseri - Kırşehir Karayolu üzeri, 1757. Sokakta yer almaktadır. Sanatsal ve kültürel bakımdan gelişme gösteren Kırşehir'de ayrıca ticari faaliyetler ve eğitim amaçlı gelen ziyaretçilerce Kırşehir otogarında yoğun yolcu trafiği oluşmaktadır. Kırşehir merkeze sadece 13 kilometre uzaklıkta bulunan otogardan, sıklıkla kalkış yapan dolmuşlarla istediğiniz Kırşehir otellerine rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü

Yerel etkinlikler, turizm faaliyetleri ve bölgenin termal sularından, kültürel mirasına değin tanıtım çalışmalarının yapıldığı Kırşehir İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü; Ahievran Mahallesi, Ahievran Caddesi üzerinde bulunmakta olup, merkeze 9 kilometre mesafesi vardır. Uygun Kırşehir otel fiyatları ile bölgede geçireceğiniz tatilleriniz sırasında bölge kültürü, tarihi ve bölgede gerçekleştirilen etkinlikler hakkında detaylı bilgi alabilmek için turizm danışma ofislerinden destek alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kışların sert ve oldukça soğuk, yazların ise az yağışlı ve sıcak geçtiği Kırşehir'de, Karasal iklim özellikleri yaşanmaktadır. Yıllık sıcaklık ortalamasının 11 derece olduğu belirlenen Kırşehir bölgesinde, gece ile gündüz sıcaklık farkı fazladır. Bu yüzden farklı turizm amaçlarıyla farklı mevsimlerde bölgeye gelip Kırşehir otellerinde konaklayanlarla karşılaşmak mümkündür. Karasallığın etkilediği bitki örtüsünü ise; düzensiz yağış rejiminden kaynaklanan bozkır, sedir, akça ağaç, kavak, karaçam, süs bitkileri ve dişbudaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu kültürünü yansıtan Kırşehir gezilerinizde mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetler; tandırda çömlek paça, madımak, düğün çorbası, kesme aşı, topalak, lepe, et yahnisi, pancar çırpması, soğanlama, sündürme, çirleme, keşkef ve ayva dolmasıdır. Kırşehir'de ayrıca çeşitli kebap, pide, ev yemekleri ve fast food türü restoranlar da bulunmaktadır. Üstelik Kırşehir otelleri restoranları da dünya mutfağından lezzetler denemenize olanak sağlamaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Kırşehir, genellikle sakin bir atmosfere sahiptir ve gece hayatı birkaç canlı müzik yapan bar ve oteller harici yaygın değildir. Kırşehir'de ziyaretçilerin tercih ettiği; Terme Şelale Cafe&Bar, Cafe Nirvane, Elit ve Marmaris Restoran dışında kafelerde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Üstelik indirimli Kırşehir otel fiyatları ile sitemizden yer ayırdığınız otellerin de size gece eğleneceğiniz aktivite seçeneklerini sunduğunu görebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Kültürün ve sanatsal eserlerin merkezi olan Kırşehir bölgesinde, doğal güzellikleri ile büyüleyen gölleri, akarsuları yanında şifa veren kaplıcaları ile turizm alanında her geçen gün gelişme kaydetmektedir. Kırşehir otellerinde konaklarken bölgede gezebileceğiniz en popüler yerler; Ahi Evran Camii ve Türbesi, Cacabey Medresesi, Mucur Yeraltı Şehri, Dulkadirli İnli Murat Yeraltı Şehri, Aşıkpaşa Türbesi, Kalehöyük, Hashöyük, Üçayak Kilisesi, Kırşehir Müzesi, Çağırkan Kale Höyük, Lala Camii, Kapucu Camii, Aksaklı ve Aflak Kiliseleri, Derefakılı Kilisesi ve Süleyman Türkmani Türbesi'dir.