TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKırıkhan Otelleri
1 Kırıkhan Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kırıkhan Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kırıkhan Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kırıkhan Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kırıkhan Otelleri ve en uygun Kırıkhan otel fiyatları, Kırıkhan hakkında genel bilgiler...

Kırıkhan Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
V. Papatya | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-08-2020/17-08-2020
Odalar temiz ve bakımlıydı, otelin fiyatları gayet uygun, bölgede kalınabilecek en kaliteli otellerden biri. Kahvaltısı yeterli ve temiz. Otel personeli ilgili ve güler yüzlüydü.
10
M. Güner | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-07-2020/28-07-2020
2 çocuğum ve eşimle birlikte konakladık, iki çocuklu bir aile olmamıza rağmen konakladığımız odada hiç sıkışıklık çekmedik, konforlu ve geniş bir oda verildi. Kahvaltısı lezzetli ve çeşitliydi. Odalar ve tüm genel alanlar gayet temizdi. Ayrıca spa merkezinin de bulunması bizim için çok iyi oldu.

Kırıkhan Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Medeniyetlerin beşiğinde, tarihi, kültürü ve turistik unsurları ile konforlu bir hizmet sunan Kırıkhan Otelleri...


Kırıkhan gezi ve rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabilecek gerek duyduğunuz bütün bilgilere sitemizden kolaylıkla ulaşma imkânını bulabilirsiniz. Siz misafirler için erken rezervasyon kampanyaları ile Kırıkhan otellerine uygun fiyatlı rezervasyonlarınızı yapabileceğiniz sitemizden yerinizi ayırtabilirsiniz. Bu sayede çeşitli ödeme şekilleri ve bulundukları çevreyle ilgili ayrıca detayların da yer verildiği sitemizde Kırıkhan en iyi otellerinde konaklarken ihtiyacınız olan tüm bilgilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz. 

Kırıkhan konum olarak, batıda Amanos Dağları, doğusunda Suriye ve güneyinde Amik Ovası ile çevrilidir. Ayrıca Kırıkhan coğrafi konum ve yüzölçümü bakımından Hatay'ın en büyük ilçesidir. İndirimli Kırıkhan otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız boyunca hem Hatay'daki doğal ve tarihi güzellikleri keşfetme hem de keyifli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz. 

Nüfusu 

Hatay il nüfusu 2019 verilerine göre 1.61 milyon iken Kırıkhan nüfusu ise 116.876 kişidir. Nüfusun yüzde: %50,26 erkek, %49,74 kadınlar oluşturmaktadır. Kırıkhan nüfusu sürekli artan ve ticari yönden önemli bir konumda bulunmasından dolayı Kırıkhan otel konaklamaları de sürekli gelişmektedir.

Havalimanı 

Hatay'ın en büyük ilçesi olan Kırıkhan 'a karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi ayrıca Hatay'da yer alan Hatay Havalimanı'ndan da kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatay Havalimanı Hatay merkeze 10 km mesafede olup, İskenderun Yolu Üzeri 25. kilometrede yer almakta olup, belediyeye ait toplu taşıma araçları veya minibüsler ile de uygun Kırıkhan otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşabilirsiniz. 

Otogar 

Kırıkhan'a yapacağınız tatil programlarında havayolu ulaşımını tercih edebileceğiniz gibi şehirlerarası otobüslerle de ulaşım sağlayabilirsiniz Kırıkhan merkeze sadece 2 km uzaklıkta olan otogarı ile dolmuşlarla istediğiniz Kırıkhan 4 yıldızlı otellerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 

Kırıkhan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Hatay il merkezinde yer almaktadır. Turizm ile ilgili etkinliklerin yapıldığı Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Şehit Mustafa Sevgi Caddesi, No: 8/A adresinde bulunmaktadır. Turizm Danışma Büroları sayesinde uygun Kırıkhan otel fiyatları ile konakladığınız otellerden bölgenin tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü  

Kırıkhan'ın büyük bir bölümü Akdeniz iklim tipine ait ılıman hava koşulları oluşmaktadır Kırıkhan'da kış aylarında yağışlar yağmur şeklinde düşerken, yaz dönemlerinde ise sıcak, nemli ve kuraklık görülür. Bu da her mevsim Kırıkhan otel fırsatları ile konaklayarak tatil yapmayı daha cazip bir hale getiriyor Kırıkhan bitki örtüsü bakımından da çeşitliliğe sahiptir. Bölgede yetişen bitki türleri; çınar, kayın, ardıç, kızılçam, katırtırnağı, keçiboynuzu, , defne ıhlamur, göknar, mersin ve garig topluluğu adı verilen makilerin tahribi sonucu ortaya çıkmış odunumsu bitkilerdir. 

Yeme ve İçme Olanakları 

Kırıkhan ilçesinde birçok etkileyici tarihi miraslarının yanı sıra geçmişten günümüze kadar gelen bir çok yöresel yemekleri bulabilmek mümkündür. Farklı medeniyetlerin birbirleriyle uyumlu bir şekilde yaşamış olduğu Kırıkhan ilçesi bu çeşitlilikten etkilenerek mutfak kültürünü de oldukça genişletmiştir. Kırıkhan'a geldiğinizde Kırıkhan otelleri restoranları dışında çok sayıda birbirinden lezzetli yemekleri sunan restoranları görebilmek mümkündür Kırıkhan'ın meşhur yemeklerinden bazıları ise ; İskender, biberli ekmek, tavuklu kepse pilavı, tepsi kebabı, lebeniye, patatesli çiğ köfte, fellah köftesi, Şam tatlısı. elmalı pasta, ve kâğıt kebabıdır. 

Popüler Eğlence Mekânları 

Kırıkhan'da eğlence hayatı diğer şehirlere kıyasla fazla olduğu söylenemez. Fakat Kırıkhan merkezde birkaç sokakta barlar ve kafeler mevcuttur. Aynı imkanları indirimli Kırıkhan otel fiyatları ile konakladığınız otellerin de size sunduğunu görmek mümkündür. 

Gezilecek Yerler 

Hatay ili ve ilçesi Kırıkhan binlerce yıllık kültürü, tarihi eserleri, doğal güzellikleri ve sunduğu onlarca aktivite ile en önemli turizm merkezlerimizden biri halini almıştır. Kırıkhan'da mutlaka gezmeniz gereken başlıca yerler ise , Beyzaıt-ı İstami Türbesi, Gölbaşı Gölü, Danaahmetli Köprüsü, Muratpaşa Köprüsü, Beşkardeşler Mağarası'dır.