TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKelkit Otelleri
1 Kelkit Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kelkit Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kelkit Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kelkit Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kelkit Otelleri ve en uygun Kelkit otel fiyatları, Kelkit hakkında genel bilgiler...

Kelkit Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
s. e. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-09-2020/13-09-2020
Tüm personele çok teşekkürler, sayelerinde mutlu bir konaklama geçirdim. Oda temiz ve rahattı. Pandemi sürecinde gerekli önlemler alınmıştı, tekrar tercih edeceğim.
9.0
e. u. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-07-2020/09-07-2020
Fiyat performans olarak beklentimi karşıladı, odalar temiz ve rahattı. Konumu sayesinde kolay ulaşım sağladım. Personeller güleryüzlüydü, herkese teşekkürler.

Kelkit Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Huzuru ve doğal güzelliğini günümüze kadar muhafaza eden Kelkit'te konaklayabileceğiniz Kelkit Otelleri...


Doğu Karadeniz Bölgesinde Gümüşhane ilinin bir ilçesi olan Kelkit otellerine rezervasyon yaptırabileceğiniz sitemizi ziyaret ederek tatillerinizi hem çok kolay hem de çok daha uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Sitemizden faydalanabileceğiniz bilgiler doğrultusunda tatil planlarınızı gerçekleştirirken tercih edebileceğiniz Kelkit en iyi otelleri hakkında bütün faydalı bilgileri sitemizde ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz. 

Konum olarak doğusunda Köse ilçesi, kuzeyinde Gümüşhane ili, batısında Şiran ilçesi, güneyinde Erzincan ili yer almaktadır. Dağlık ve engebeli arazi yapısına sahip olan Kelkit halkının büyük bir bölümünü Türkmen/ Çepniler oluşturmaktadır. Birçok medeniyetine ev sahipliği yapan Kelkit, tarihi ve kültürel bakımdan büyük bir öneme sahiptir. Uygun Keçiborlu otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız boyunca şehirde keyifli bir tatil olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu 

Gümüşhane'nin sessiz ve huzur dolu ilçelerinden biri olan Kelkit'in nüfusu 2019 sayımına göre 52.608, Gümüşhane merkez nüfusu ise 162.748 kişidir. Akarsu vadileri ile yarılmış birbirine paralel dağ sıralarından oluşan Kelkit tarım ve hayvancılıkta ön plana çıkmıştır. Bölge sürekli gelişmekte odluğundan Kelkit otel konaklama imkanları da sürekli olarak gelişmektedir. 

Havalimanı 

Gümüşhane merkeze 60 km mesafede yer alan Kelkit ilçesi , ulaşım konusunda son zamanlarda yapılan çalışmalarla sürekli gelişmektedir. Kelkit'e en yakın havalimanı Gümüşhane Salyazı Havalimanı'dır. 2017 yılında projesine başlanan havalimanının henüz inşaatı bitmemiştir. Bittiğinde indirimli Kelkit otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere giderken havayolu ulaşımından da faydalanmak mümkün olacaktır. Şuanda Kelkit'e en yakın havalimanı Trabzon Havalimanı'dır. 

Otogarı 

Kelkit'e havayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi karayolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Gümüşhane otogarından Kelkit otogarına ise minibüs ve otobüslerle ulaşım mevcuttur. Kelkit merkeze sadece 800 metre mesafede olan Kelkit otogarı ile Kelkit 4 yıldızlı otellerinde konaklamayı daha cazip hale getirmektedir. 

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü 

Kelkit'in Doğu Karadeniz havzasında yer alan bölgelerinde iklim nemli ve ılıktır. Kelkit bölgesinde ise kışlar soğuk, yazları ise kurak ve sıcaktır. Yağışlar ise daha çok kışın ve ilkbaharda görülür. Bitki örtüsü olarak ise Harşit Vadisinde 1500m. yükseklere kadar yapraklı ağaçlardan oluşan ormanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle Kelkit otellerinde konaklarken gideceğiniz mevsimi de göz önünde bulundurmanız büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Yeme İçme Olanakları 

Kelkit otelleri konaklamalarında otel restoranlarında birçok farklı yöresel lezzeti tadabilirsiniz. Kelkit ziyaretinizde tadabileceğiniz başlıca yöresel yemekler; Siron, tavuklu keşkek, Pişi, Kete, Külce, Ayranlı çorba, Kiriş çorbası, Katıklı çorba, Un helesi çorbası, Gendime pilavı, Evelik dolması ,Kartol yahnisi, Borani muska tatlısıdır. 

Gezilecek Yerler  

Kelkit tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. En iyi Kelkit otellerinde konaklayan misafirlerin Kelkit ve çevre ilçelerinde gezebilecekleri bazı tarihi ve doğal alanlardan bazıları Satala Kalesi, Sadak köyü, Tomara Şelalesi, Limni Gölü, Krom Vadisi, Örümcek Ormanı, Artabel Gölleri Tabiat Parkı ve Zigana Turizm Merkezi'dir.