2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI46 Kayseri Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kayseri Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Kayseri Otellerinin Yorumları

00- Grand Ülger Hotel
İş seyahati için geldiğim tesis de 1 gece konaklama yaptım. Odalar gayet temiz ve konforluydu. Klima, televizyon ve şohpen çalışıyordu. Herhangi bir problem yaşamadım. Konforlu bir gece geçirdim.
01- Ramada Resort Erciyes
Eşim ve çocuklarımla 2 gecelik bir tatil yaptık. Otele giriş yaptığımız andan itibaren işleri olabildiğince hızlı halleden ve yardımcı güler yüzlü çalışanlarla karşılaştık. İlk kez gelmemize rağmen liftlere gidiş, kayak kiralama, ders alma konusunda çok yardımcı oldular hoca kadrosu gayet işini bilen eğitmenlerden oluşuyor.
02- A Royal Suit Hotel
Erciyes ıçin ideal genis otopark aile odalari ve bütün odalar süit ve genıs temız ve huzurlu bir tesis kalinacak güzel bir mekan eşyalar muntazam guler yuzlu personel ve temiz havasi ile 10 yildiz bir isletme talas ıcin cok guzel olmus sosyal hizmetler mukemmel
03- Grand Arslan Hotel Kayseri
Sağlık sorunlarım sebebiyle temizlik konusunda hassasım bu konuda hiç problem yaşamadım tavsiye ederim.
04- Gevher Hotel Kayseri
İş seyahati sebebiyle geldiğim tesis de 2 gece konaklama yaptım. Oda ve banyo temizdi. Raht bir uyku çektim.Kahvaltı güzeldi, beğendim. Resepsiyondaki arkadaşlara güler yüzü için teşekkürler.
05- Büpa Hotel
Çok güzel bir otel resepsiyonun ilgi ve alakası muhteşem. Bu civarda konaklayabileceğiniz en temiz otel kız arkadaşım ile kaldık çok beğendik. Kahvaltı nefisdi.
06- Altınpark Hotel
Evi badana yaptırdığımız dan ailecek kaldık ve çok memnun kaldık çalışanlarla komşu olduk diyebilirim. İyi ki bu oteli tercih etmişiz
07- Wyndham Grand Kayseri
Otelin fiyat kalite oranı çok iyi. Şehrin en merkezi noktasında olması da en büyük artısı.
08- İmamoğlu Paşa Hotel
2 gün olarak kaldım eve ilaçlattığım için ama çok memnun kaldım evdeki konforu aratmadı
09- La Casa Boutique Hotel
Fiyatına göre düşünüldüğünde gayet uygun bir tesis tavsiye ediyorum.

Kayseri Otelleri & Kayseri Otel Fiyatları

Kültürel lezzetleri ve tarihi İpek Yoluyla ilgi çeken Kayseri'de konaklayabileceğiniz Kayseri Otelleri...

Tarihi İpek Yolunun geçtiği ve bu sebeple de pek çok kültürden izlerin taşındığını görebildiğimiz Kayseri?de tatilleriniz sırasında konaklayabileceğiniz Kayseri otelleri hakkında detaylı bilgileri sayfamızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kayseri'nin en önemli özelliklerinden biri, ticaretin kalbi konumuna ulaşmıştır. Önceleri Kayseri, küçük bir kasaba konumundaydı. Gelişen ülke şartlarından dolayı Kayseri gittikçe büyümeye devam etmiştir. Günümüzde Büyükşehir konumuna gelen Kayseri, yıl içerisinde yerli ve yabancı iş adamları olmak üzere pek çok konuğu da ağırlamaktadır.

Kayseri, İç Anadolu Bölgesinde yer alan Ankara'dan sonra en büyük sanayilerin bulunduğu şehir konumundadır. Kızılırmak'ın kuzey kısmında yer alan Kayseri'de konaklayabileceğiniz uygun Kayseri otel fiyatlarına sahip pek çok otelin bulunması sayesinde buradaki tatillerinizi çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Nüfusu

İç Anadolu Bölgesinin önemli illeri arasında yer alan Kayseri, gelişen ülke şartları itibariyle zamanla gelişmeye ve nüfusunu da büyütmeye devam etmiştir. Kayseri tarihine baktığımızda 1980'ler den sonra hızla büyümeye başladığı görülmektedir. Kayseri'nin bu denli büyümesinin sebebi il genelinde yapılan yatırımlar ve bu yatırımlara il halkının da destek vermesidir. Kayseri'de yapılan en son nüfus sayımına göre, nüfusu 1 milyon 60 bin olarak belirlenmiştir. Bu sayıya bölgeye çeşitli sebeplerle gelip Kayseri otellerinde konaklayanlar da eklendiğinde şehir nüfusunda büyük bir artış olduğunu görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan Kayseri, aynı zamanda ticaretinde kalbi konumundadır. Kayseri'ye hem ticaret hem tatil maksadıyla gelmek isteyen misafirler Kayseri Kocasinan ilçesinde yer alan Kayseri Havalimanını kullanabilirler. Kayseri'deki bu havalimanı, şehir merkezine 15 dakika mesafededir. Kayseri Havalimanından Kayseri Merkezine ve uygun Kayseri otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize şehir içi araçlarla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otogarı

Türkiye'de yer alan iller içerisinde İç Anadolu Bölgesinin de büyük şehirleri arasında yer alan Kayseri, Türkiye'nin 14. büyük şehridir. Kayseri yıl içerisinde tatil ve ticaret maksadıyla çok sayıda misafiri Kayseri otellerinde ağırlamaktadır. Kayseri'ye hava yolu ile ulaşım sağlayacağınız gibi, kara yolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kayseri'nin en büyük otogarı olan ve Kocasinan ilçesinde yer alan otogar merkeze yakınlığı ile de bilinmektedir. Kayseri merkezine 5 dakika mesafede yer alan otogardan, yürüyerek veya şehir içi araçlarla merkeze rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Turizm Müdürlüğü

Kayseri, turizm açısından çok fazla yoğunlaşmasa da ticaret alanında oldukça sıklıkla gidilen yerler arasındadır. Kayseri'nin en önemli özellikleri arasında Antik kentlerden kalma eserler, açık hava müzeleri ve ören yerleri bulunmaktadır. Kayseri'de yer alan bu destinasyon merkezleri bölgeye ziyarete gelen misafirlerin uğrak yerleri arasındadır. Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde yer alan turizm müdürlüklerinden Kayseri'nin tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kayseri Turizm Müdürlüğüne Kılıçarslan, Ahmet Yesevi Bulvarı No: 42 adresinden ulaşabilirsiniz. Uygun Kayseri otel fiyatları ile konakladığınız otellerden çıkıp şehri daha iyi tanımak için danışma ofislerinden faydalanabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin güney kısmında yer alan Kayseri, Toros Dağlarının kesiştiği noktada Kızılırmak'ın orta kısmında yer almaktadır. Kayseri'nin doğu ve kuzeydoğu kısmında Sivas yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesinin en önemli illeri arasında yer alan Kayseri, İç Anadolu Bölgesinin tipik iklim şartlarına sahiptir. Kış ayları oldukça soğuk ve kar yağışlı, yaz ayları ise ılık ve sıcak geçmektedir. Kayseri genellikle kurak ormanlardan oluşan tepelerle çevrilidir. Kayseri otellerinde konaklayanların çoğunlukla yaz aylarında bölgeyi ziyaret etmelerinin sebebi de iklim koşullarıdır.

Yeme ve İçme Olanakları

Kayseri, çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ve kültürel açıdan oldukça zengin yapıya sahiptir. Kayseri, kültürel yemekler ve yöreye özgü tatlar açısından Anadolu'nun en önemli lezzetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Uygun Kayseri otel fiyatları ile bölgede konaklarken otel restoranlarında ya da yerel restoranlarda yöreye özgü tatları deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Kayseri'ye geldiğinizde bölgeye ait lezzetleri yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunmaktadır. Kayseri yemeklerine baktığımız zaman Nevzine, Armut Tatlısı, Ebeli Çorbası, Lor Peynirli Pastırma Sarması, Kayseri Tatlısı, Develi Cıvıklısı, Yağlama, Yağ Mantısı, Kurşun Aşı bu lezzetlerden bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Kayseri, ticaretin kalbi konumunda olsa da bölgede yapılacak gezilip görülecek çok sayıda destinasyon merkezleri yer almaktadır. Kayseri'de yer alan kayak merkezleri de Kayseri'yi dünyaya açan kapısı konumundadır. Kış aylarının yaklaşmasıyla Kayseri'ye gelen turistler bölgedeki Kayseri otellerinde konaklarken, aynı zamanda Kayseri merkezde yer alan eğlence merkezlerine de gitmektedirler. Kayseri'de yer alan bazı eğlence merkezleri arasında Sinemasal, Seyir Kafe Restoran, Mest-i Mekân, Harman Pub, The James, Ozzy Club, Erciyes Disko Bar, Kayseri Park karşımıza çıkmaktadır.

Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesinin tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel özellikleriyle de ziyaretçilerin ilgisini çeken çok sayıda gezilecek yeri vardır. Kayseri, doğal mirasının yanı sıra tarihi eserleri ve müzeleri ile halen turistlerin kültürel gezilerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden Kayseri'de bulunduğunuz vakti en iyi şekilde değerlendirmek için uygun Kayseri otel fiyatları ile konakladığınız otellerinizden çıkıp şehri gezmeniz faydanıza olacaktır.

Kayseri'de yer alan gezilip görülecek yerler arasında Erciyes Dağı, Tarihi Gevher Nesibe Hastanesi, Hunat Hatun Külliyesi, Kayseri Kalesi, Hisarcık Erciyes Teleski, Forum Kayseri, Selçuklu Müzesi, Seyyid Burhanettin Hz. Türbesi, Kayseri Saat Kulesi, Ali Dağı Yer Altı Şehri bulunmaktadır.