TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKaymaklı Otelleri
1 Kaymaklı Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kaymaklı Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kaymaklı Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kaymaklı Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kaymaklı Otelleri ve en uygun Kaymaklı otel fiyatları, Kaymaklı hakkında genel bilgiler...

Kaymaklı Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
f. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-04-2021/11-04-2021
eşim ve çocuğumla gittim çocuk küçük yaşta olduğu için ücretsiz beşik/çocuk yatağı olması bizim için bir avantaj oldu bunun dışında oda temizliği ve yemekler konusunda da çok özenli ve ilgililerdi
10
h. t. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-04-2021/04-04-2021
havuzu gece kulübü terası olması çok iyi oldu bizim için odalar gayet temizdi kahvaltısına bayıldık

Kaymaklı Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile yeraltı şehirleri bakımından değerli olan Kaymaklı'da kalabileceğiniz Kaymaklı Otelleri...

İç Anadolu'nun en önemli turizm bölgelerinden biri olan Nevşehir'in merkez ilçesine bağlı olan bir belde olarak karşımıza çıkan Kaymaklı, MÖ 3000'li yıllara kadar dayanan tarihi ile bünyesinde tarihi ve kültürel zenginlikleri barındırıyor. Bu durum bölgenin turistik değerini artırdığı gibi Kaymaklı otelleri sayısını da artırıyor.

Nevşehir il merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Kaymaklı şehrin güney kesiminde yer almaktadır. Merkez ilçeyle beraber Özlüce, Derinkuyu, Güneyce ve Mazı ilçeleri ile çevrelendiğini görebildiğimiz Kaymaklı'da indirimli Kaymaklı otel fiyatları ile konaklayabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu yüksek indirim oranlarından ve peşin fiyatına taksit imkânlarından mutlaka faydalanmalısınız.

Nüfus

3 mahallesi bulunan Kaymaklı'nın yaklaşık olarak 6000 kişilik bir nüfusa sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Düz bir arazi üzerine konumlandırıldığını görebildiğimiz Kaymaklı'nın halkı geçimini tarımsal üretimle sağlamaktadır. Her ne kadar Kaymaklı otelleri ve bölgede bulunan tarihi varlıklar ile turizm canlandırılsa da turizmin tam olarak geçim kaynağı olduğunu görebildiğimizi söyleyemeyiz.

Ulaşım Olanakları

Kaymaklı'ya ulaşmak için havayolunu tercih edenler Nevşehir il merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Kapadokya Havalimanını kullanabilmektedir. Ayrıca Konya, Kayseri ve Ankara'yı birbirine bağlamakta olan Nevşehir, transit geçiş noktasında bulunmaktadır. Bu da Kaymaklı'ya ulaşımlarınızı çok daha kolay bir hale getirebilmektedir. İndirimli Kaymaklı otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere hem kara hem de hava yolu ile rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Turizm Danışma

Kaymaklı, Nevşehir merkeze bağlı bir belde olduğundan bölgede gerçekleştirilen turizm etkinlikleri ile ilgili olarak Yeni Kayseri Caddesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Nevşehir Turizm Müdürlüğü gerekli çalışmaları gerçekleştirmektedir. Kaymaklı otellerinde konaklarken 20 km uzaklıkta bulunan il merkezine giderek ya da telefon aracılığı ile bölge hakkında detaylı bilgilere sahip olmanız mümkündür.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin genelinde hâkim olan karasal iklim özelliklerini Kaymaklı'da da görebilmek mümkündür. Kış aylarında soğuk hava etkisinin sürdüğünü görebildiğimiz Kaymaklı'da yaz döneminin sıcak ve kurak geçtiğini görebilmek mümkündür. İndirimli Kaymaklı otel fiyatları konaklarken otel dışında servi, ardıç, akağaç ve kavak ağaçları kaplı alanlar görebilmeniz mümkün olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Nevşehir ve dolayısıyla Kaymaklı mutfağına baktığımız zaman özelikle şarapların ön plana çıktığını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra Kaymaklı otellerinde konaklarken özellikle nohutlu yahni, ağpakla, kayısı dolması, dolaz, gendirme ve ayva dolması gibi lezzetleri mutlaka denemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Nevşehir il merkezine geçerek burada bulunan ve yerel halk tarafından işletilen restoranlarda bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Kaymaklı'da eğlenmek için yapabileceğiniz pek çok şey bulunmaktadır. Balon turları, açık hava müzesi gezintileri, yer altı şehirleri gezileri, festivaller gibi olanaklar sayesinde bölgedeki tatillerinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bu bakımdan indirimli Kaymaklı otel fiyatları ile bölgede konaklarken sadece otel tesislerini kullanmakla kalmayıp bölgedeki bu eğlence olanaklarını da mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Kaymaklı'da geçireceğiniz tatilleriniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlere baktığınız zaman özellikle Kaymaklı Yeraltı Şehri görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ayrıca Nevşehir'e kadar gelmişken Kaymaklı otellerinden çıkıp Peri Bacaları, Ihlara Vadisi, Uçhisar Kalesi, Göreme, Hacı Bektaş-i Veli müzesi ve Türbesi gibi yerleri de mutlaka görmelisiniz.