2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI26 Kavaklıdere Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kavaklıdere Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Kavaklıdere Otellerinin Yorumları

00- Hotel Houston
Odamızın dekoru çok güzeldi ve oda temizliğine çok dikkat edildi.Ayrıca otel çalışanları çok güleryüzlü ve anlayışlıydı.
01- Ankara Royal Hotel
Merkezi konumu ve uygun fiyatı ile tercih edilebilir bir otel. Kahvaltı ve temizlik normal düzeyde.
02- Midas Hotel Ankara
Oldukça uygun fiyatlı, merkezi konumda olması çok iyi, odalar konforlu ve geniş, odaların temizliği konusunda şüphe etmeyece iniz bir tesis. Bu kadar iyi beklemiyorduk memnun kaldık.
03- Lugal A Luxury Collection Hotel
kat hizmetleri ve otel personelinden çok memnun kaldık odalar geniş konforluydu yemekler lezzetliydi
04- Eyüboğlu Hotel
tesisin lobisi ve mobilya dizaynı özenle seçilmiş. ferah ve rahat koltuklara sahip saatlerce oturup keyifle bir şeyler içebilirsiniz. Alacart restorantda menülerden büyük bir keyifle yiyebilirsiniz. ana yemek konusunda çok iyiler.
05- Holiday Inn Ankara
Rahat ve konforlu hizmet anlayışından memnun kaldık.Konum olarakta her yere yakın.
06- Ankara Plaza Hotel
Personeller oldukça hoşgörülü ve sıcakkanlılardı. Sabah kahvaltısında ablamla kendi aramda konuşuyordum güneş yüzüme vurdu diye garson yanımızda duymuş olacak ki hemen gitti güneşi kapatması için tentene tarzı bi engelleyiciyle engelledi güneşi. Yani çok değer verdiler. Çok teşekkür ederiz işini bu şekilde severek yapan insanlar olması güzel birşey.
07- Demora Hotel
Kahvaltı güzeldi. Odalar şıktı. Resepsiyon çalışanları güleryüzlü idi.
08- Grand Ankara Hotel Convention Center
herşey eksiksiz ve modern olarak dzayn edilip yerleştirilmiş, isteklerinize hitap eden güzel bir şehir oteli çok memnun kaldık.
09- Seven Deep Hotel
Oldukça temiz ferah ve şık bir tesis. Genel dekorasyon ve oda dizaynı çok güzeldi. Personellerin ilgi alakasından dolayı da oldukça memnun kaldım

Kavaklıdere Otelleri & Kavaklıdere Otel Fiyatları

Ankara'nın modern yüzü Kavaklıdere'de konaklayabileceğiniz Kavaklıdere Otelleri...

Ülkemizin başkenti Ankara'daki tatillerinizi Kavaklıdere'de geçirmeyi düşünüyorsanız cazip Kavaklıdere otelleri ve Kavaklıdere hakkında detaylı bilgileri birlikte sunduğumuz sayfamızı mutlaka incelemelisiniz. Bu bilgiler ışığında Kavaklıdere tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Kavaklıdere, Ankara'ya bağlı Çankaya ilçesinde yer alan bir semttir. Sosyal özelliği ile ön plana çıkan Kavaklıdere, ayrıca birçok büyükelçilik ve bakanlıklara yakın olan konumu ile semtte yer alan oteller büyük ilgi görmektedir. Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi gibi destinasyonları bünyesinde bulunduran Kavaklıdere'de, keyifle vakit geçirebileceğiniz kafe, bar ve restoranlar yer almaktadır.

Kavaklıdere, Kızılay Mahallesi ile Çankaya Köşkü arasında kalan alanla sınırlı olup, Kızılay'a sadece 2 kilometre uzaklıktadır. Kültürel ve sosyal etkinliklerin yoğun yaşandığı Kavaklıdere'nin önemli alanları; Büklüm Sokak, Tunalı Hilmi Caddesi, Bestekar Sokak, Konur Sokak ve Karanfil Sokak'tır. Uygun Kavaklıdere otel fiyatları bölgede konaklarken bu yolları mutlaka dolaşmalısınız.

Nüfusu

Kavaklıdere, Çankaya ilçesinin en hareketli semti olup, yaklaşık 212.000 kişi ikamet etmektedir. Modern yapısı ile hızla gelişen Kavaklıdere; özel sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcilikleri, 30'a yakın büyükelçilik, ticaret odaları, siyasi parti merkezleri, hastaneler ve seçkin konaklama tesisleri nedeni ile bölgenin nüfusu artmaktadır. Özellikle yılın her döneminde iş ya da turistik gezi amacıyla gelip Kavaklıdere otellerinde konaklayanlarla birlikte sürekli nüfusta dalgalanmalar olduğunu görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Kavaklıdere, mahalle statüsünde olduğu için, hava yolu ulaşımı Ankara Esenboğa Havalimanından sağlanmaktadır. Havaalanı; Çubuk ilçe sınırları içerisindedir ve Kavaklıdere'ye uzaklığı 30 kilometredir. Kızılay Meydanından havalimanına servislerle ulaşım sağlanmaktadır. Bu da cazip Kavaklıdere otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere rahatlıkla ulaşım olanağını sizlere sunmaktadır.

Kavaklıdere'ye Türkiye'nin her beldesinden karayolu ulaşımı Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi üzerinden yapılmaktadır. Kısaca AŞTİ olarak adlandırılan otogar, Türkiye'nin en büyük otogarıdır ve Kavaklıdere'ye ulaşım sağlayacak metro, taksi ve otobüs seçenekleri bulunmaktadır. Kavaklıdere ile otogar arası mesafe sadece 6 kilometre olduğundan kara yolu ile bölgeye gelmek isteyenlerin Kavaklıdere otellerine rahatlıkla ulaşabildiklerini görebiliyoruz..

Turizm Danışma Bürosu

Kavaklıdere'nin tanıtımı Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılmakla birlikte, müdürlük binası; Anafartalar Caddesi No:67 Altındağ ilçe sınırlarında yer almaktadır. Kavaklıdere ile Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün mesafesi 4 kilometredir. Bu kısa mesafe sayesinde uygun Kavaklıdere otel fiyatları ile kaldığınız otellerinizden çıkıp müdürlükten bölgeyle ilgili rahatlıkla bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Kış dönemi soğuk ve sert hava koşullarına maruz kalan Kavaklıdere'de, yaz aylarında sıcak ve kurak niteliklere sahip karasal iklim görülmektedir. Kuru ayazın etkin olduğu bölgeye en çok yağış İlkbahar aylarında düşmektedir. Türkiye'nin en az yağış alan beldesi olan Kavaklıdere'nin bitki örtüsünü ise bozkırlar oluşturmaktadır. Yavşanotu ve Çobanyastığı en sık görülen bitki topluluklarıdır. Kavaklıdere otellerinde konaklarken bölgenin iklimi ve doğal bitki örtüsünün etkilerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Hareketli atmosfere sahip Kavaklıdere'de, yöresel yemeklerden dünya mutfaklarına dek zengin yemek çeşitleri ile hizmet veren restoranlar mevcuttur. Ankara mutfağını genellikle et yemekleri ve tahıllar oluşturur. Kavaklıdere'nin bilinen yöresel yemekleri ise; Ankara tavası, çoban kavurması, kapama, tiritli köfte, höşmerim, ayva boranası ve kayganadır.

Kavaklıdere otellerinde konaklarken hem otel restoranlarında hem de yerel restoranlarda yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bölgede birbirinden farklı konseptte yemek hizmeti veren favori restoranları şu şekilde sıralayabiliriz; Big Chef's Cafe, Ayvalık Meze-Balık, James Cook Pub, İtalic Brasserie, Mezzuna, Elizinn Patisserie Restaurant Tunalı.

Popüler Eğlence Mekânları

Kavaklıdere'de mağazalar, yürüyüş alanları, barlar, restoranlar ve tiyatrolar gibi her beklentinize hitap eden birçok alternatif bulabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte keyifle içkinizi yudumlayabileceğiniz, canlı müzik performansları ile eğlenebileceğiniz mekânlarda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sitemizin cazip Kavaklıdere otel fiyatları ile konaklarken en çok talep gören eğlence mekânları olan Victoria Club, Suite 34, Bomonti Brasserie, Ses, Flat, Tektekçi, Always Rock Bar ve IF Performance Hall'de eğlenceli geceler yaşayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Kavaklıdere, Çankaya'nın en işlek beldelerinden olup, sosyal ve kültürel alanları ile geniş bir yelpaze sunmaktadır. Şehirleşmenin modern yüzünü yansıtan bölgeye en yakın turistik yerler; Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi, Kocatepe Camii, Kızılay Meydanı, Camlı Köşk, Atakule, Anıtkabir, Seğmenler Parkı'nı sıralayabiliriz. Kavaklıdere otellerinde konaklarken sadece otelde vakit geçirmeyip bölgedeki bu popüler turistik yerleri de mutlaka görmelisiniz.