TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKavak Otelleri
1 Kavak Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kavak Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kavak Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kavak Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kavak Otelleri ve en uygun Kavak otel fiyatları, Kavak hakkında genel bilgiler...

Kavak Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

7.7
E. KIRLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-07-2021/18-07-2021
Yemekler yeterli ve lezzetli
10
B. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-02-2021/19-02-2021
İş seyahatim esnasında arkadaşımla beraber 2 gece konakladım. İlk karşılamadan itibaren personel ilgi ve alakası bizi çok memnun etti. Ayrıca kahvaltı lezzeti ve çeşitliliği çok güzeldi.
8.7
V. ARSLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-06-2023/27-06-2023
Otel şehir dışında ama eğer Amasya tarafına gidecekseniz çok ideal. Temiz otel personeli iyi ve gayretli Kahvaltısı gayet yeterli idi tekrar kalabilirim.
10
g. gulger | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-06-2021/22-06-2021
Odaların temiz ve ferah olması haricinde yemekler çeşitli ve personellerin bizimle olan iletişimi süperdi
9.7
Y. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-01-2021/19-01-2021
Arkadaşımla beraber kısa bir Samsun ziyaretimizde konakladık. Personel ilgi ve alakası bizi çok memnun etti. Odalar ferah ve temiz gayet güzel ve konforlu bir konaklama oldu bizim için
9.3
K. karagullu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-07-2021/21-07-2021
Kahvaltısı Çok iyiydi .. odalar da temizdi. Sigara kokusu yoktu..

Kavak Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

*Karadeniz kültürü ve doğasını bir arada yaşayabileceğiniz Kavak Otelleri...

Doğanın ve tarihin birleştiği noktalardan biri olarak karşımıza çıkan Samsun'un ilçesi olan Kavak , konuklarını konforlu Kavak otelleri ile ağırlıyor. Siz misafirler için oluşturulan Kavak gezi rehberiniz, Kavak ile ilgili tüm bilgilere erişiminizi sağlayacaktır. Sitemizden bu oteller ve bölge hakkında detaylı bilgilere ulaşarak tatillerinizi daha eğlenceli bir hale getirebilmeniz mümkündür.

Coğrafi konum olarak Samsun- Ankara karayolu üzerinde kurulmuş Samsun iline bağlı bir ilçedir. Samsun merkeze uzaklığı 50 km mesafededir. Kavak'ın doğusunda Asarcık, batısında Havza, kuzeyinde İlkadım, ve Bafra, güneyinde Ladik ilçeleri bulunmaktadır.

İndirimli Kavak otel fiyatlarımız sayesinde bölgede rahatlıkla konaklayabileceğiniz otelleri seçtikten sonra bölgede yapabilecekleriniz hakkında da sayfamızdan destek alabilirsiniz. Bu sayede tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.


Nüfusu

1.336 milyon nüfusu ile Samsun'un ilçesi olan Kavak 2019 yılı verilerine göre 21.074 kişi olarak belirlenmiştir. Yılın neredeyse her mevsimi bölgeyi gezip tanımak isteyenlerin akınına uğrayan Kavak'ta , Kavak otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda dönemsel dalgalanmalar yaşandığını görebilmek mümkündür.


Ulaşım Olanakları

Kavak, Orta Karadeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan Samsun-Ankara Devlet karayolu üzerindedir. Samsun merkezine uzaklığı 51 km. olan ilçeye ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Uygun Kavak otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz otellere rahat bir ulaşım olanağı sunan Kavak 'ta Toptepe-Doruk yöresinde viyadük çalışmaları yapılmaktadır.


İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü


Kavak'ta gerçekleştirilen turizm faaliyetleri Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önderliğinde gerçekleştirilmektedir. Doğa ve kültür turizmi açısından gelişmiş bir yapıya sahip olan Kavak'ta gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında yaşadığınız sıkıntılar için il merkezi İstiklal Caddesi No: 51 adresinde bulunan danışma bürolarına başvurabilirsiniz. Uygun Kavak otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatiller sırasında danışma bürolarından bölge tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.


İklimi ve Bitki Örtüsü


Şehrin konumu ve coğrafyası nedeniyle deniz seviyesinden oldukça yüksekte olduğundan Kavak'ta iklim eniz ikliminden kara iklimine geçiş şeklindedir. Fakat karasal iklim daha baskın durumdadır. Yazları ılık, kışları ise genellikle soğuk geçer Yazın lodos, kışın poyraz rüzgârlarının etkisi altında kalan ilçede en fazla yağmur ilkbaharda yağar.

Çoğunlukla dağlık ve ormanlık bir yapıya sahip olması nedeniyle Kavak ilçesinin bitki örtüsünün önemli bir kısmı ağaçlardan oluşmaktadır. 1200 m'ye kadar olan kesimlerinde kayın, meşe, kestane, gürgen, dişbudak gibi geniş yapraklı ağaçlar yer alırken 1200 m'den yüksek yüz ölçüme sahip noktalarda ise iğne yapraklı ağaçlar bulunmaktadır.


Yeme ve İçme Olanakları


Kavakta mutfak kültürünün Karadeniz, Anadolu, Balkan ve Kafkas mutfağından izler taşıdığını görebilmek mümkündür. Kavak yöresinin en meşhur yemeği kaz etiyle yapılan Kaz Ekmeği'dir. Diğer adıyla tirit olarak bilinir. Kampanyalı Kavak otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında ve yerel halk tarafından işletilen restoranlarda çakallı menemeni, ketesi, tandır kebabı, saç üzerinde pıtıl ekmeği, yoğurtlu mısır çorbası, keşkek, madımak yemeği, tavada dönderme (yağlı), şekerpancarı pekmezi, elmanın yabani türlerinden olan ve adına halk arasında Acık ya da Acuk denen meyveden yapılan yapılan ekşinin tadına bakabilirsiniz.


Popüler Eğlence Mekânları


Kavak bölgesinde daha çok yöreye özel folklorik eğlence alanlarını görebilmek mümkündür. Kavak otellerinin size sunduğu eğlence tesisi imkânlarının yanı sıra yöredeki her kesime uygun eğlence anlayışı sunan Kavak 'ta iyi vakit geçirmenizi sağlayacak birçok alternatif bulabilirsiniz.


Gezilecek Yerler


Kavak, konumu itibariyle binlerce yıldır çok sayıda farklı kültürlere ev sahipliği yapan yerleşim yeridir. Doğal ve tarihi değere sahip olan bu yerlerden bazılarına baktığımız zaman Kale Doruğu Höyüğü, Taş Han ( Minoz hanı), Yörgüç Paşa Camii, Bekdemir Köyü Camii, Çakallı Köprüsü gezip görebileceğiniz yerlerden bazılarıdır.