TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKastamonu Merkez Otelleri
9 Kastamonu Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kastamonu Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kastamonu Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kastamonu Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kastamonu Merkez Otelleri ve en uygun Kastamonu Merkez otel fiyatları, Kastamonu Merkez hakkında genel bilgiler...

Kastamonu Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
E. TİRYAKİ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Temizlik
9.0
K. Alibabaoğlu | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-01-2023/24-01-2023
Otel personelinin yaklaşımı ve bize verdikleri oda çok güzeldi. Memnun kaldık teşekkür ederiz.
9.3
D. uluduz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-06-2022/18-06-2022
Güler yüzlü çalışanlar, sessiz bir ortam
10
B. G. Karabulak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-06-2022/05-06-2022
Dedeman harika bir otel her şeyi ile
6.7
K. BALCI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-06-2022/01-07-2022
İdeal Tur ile iletişim sayesinde daha uygun fiyata kalabildim
10
S. KOÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-10-2022/23-10-2022
Misafirlerinize karsı anlayışınız onları kırmadan onların isteklerini gerçekleştirmeniz
9.7
Ç. E. Yılmaz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-05-2024/06-05-2024
Konumu çok iyi
9.0
C. Aslan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-05-2022/20-05-2022
Gayet temiz ve düzenli bir otel, merkeze oldukça yakın o yüzden ulaşımı kolay
10
E. Çaltepe | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-06-2022/11-06-2022
Kastamonu park dedeman otelde kısa süreli konaklama yaptık. Personel çok ilgiliydi, kahvaltı yeterliydi, yeni temiz bir otel ve yataklar çok rahat.
10
M. A. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-11-2023/08-11-2023
Başından sonuna kadar yakın ilgi ve yardım gördük. Otelin merkezde olması, hijyene verdiği önem ve diğer bütün konular takdir edilecek düzeyde.

Kastamonu Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Milli parkları, doğası ve kayak merkezleri ile ünlü Evliyalar şehri Kastamonu Merkez Otelleri...

.

Kastamonu merkez için gezi ve rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabilecek bütün bilgilere sitemizden ulaşma imkânını bulabilirsiniz. Kastamonu'nun kültüründen, gezilecek yerlerine ve ulaşımına kadar her detayı sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Siz misafirlerimiz için oluşturulan Kastamonu gezi rehberimiz Kastamonu ile ilgili tüm bilgilere erişiminizi sağlayacaktır.  Erken rezervasyon kampanyaları ile Kastamonu merkez otellerine uygun fiyatlı rezervasyon imkânı veren sitemizden yerinizi ayırtabilirsiniz.


Kastamonu, Karadeniz Bölgesinde, 176 km uzunluğunda sahil şeridi, görsel şölen sunan ovaları, kayak merkezi, zengin tarihi ve turistik değerleri ile dört mevsim turist çeken bir beldemizdir. Kastamonu, ismini Hitit döneminde aynı bölge için kullanılan Kastama isminden almıştır. Zamanla Kastama ismi yerini Kastamonu'ya bırakmıştır. Daha sonrasında Osmanlı Dönemi mimarisine ait izlerin yansıdığı yapıları ile sit alanı ilan edilmiştir.


Kastamonu'nun batı kısmında Bartın ve Karabük, güneyinde Çankırı ve Yozgat, doğusunda Sinop ile kuzeyinde Karadeniz yer almaktadır. Evliyalar şehri olarak nitelendirilen Kastamonu; Tosya, Taşköprü, Şenpazar, Seydiler, Pınarbaşı, Küre, İnebolu, İhsangazi, Hanönü, Doğanyurt, Devrekani, Daday, Çatalzeytin, Cide, Bozkurt, Azdavay, Araç, Ağlı ve Abana olmak üzere toplam 19 adet ilçeye sahiptir. Bu ilçelerde de uygun Kastamonu merkez otel fiyatları ile konaklama olanağı bulabilirsiniz.


Nüfusu

Kastamonu'nun nüfus sayısı 2019 yılı çalışmaları sonucu 383.373 kişi olarak belirlenmiştir. Nüfusun %56'sı Kastamonu il merkezinde, %44'ü ise, kırsalda yaşamaktadır. Kastamonu merkez nüfusu ise son verilere göre 152.553 kişidir. Turistik bir belde olan Kastamonu'nun yaz ve kış dönemlerinde turizm faaliyetleri neticesinde Kastamonu merkez otellerinde konaklayanlarla birlikte nüfusu da artmaktadır.


Uzunyazı Havalimanı

2013 yılı Temmuz ayında açılışı yapılan Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, Kastamonu kent merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Türem Mahallesi, Örencik Köyü sınırlarında yer alan havalimanı, Kastamonu'nun güneydoğu tarafında yer almaktadır. Safranbolu'ya 15 kilometre uzaklıkta, Ilgaz Milli Parkı'na ise 60 kilometre mesafededir. Kastamonu merkezinden ve havalimanından her saat başı minibüs ve otobüs seferi bulunmaktadır. Bu da uygun Kastamonu merkez otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşabilmenize olanak sağlamaktadır.


Otogarı

Kastamonu otogarı; Kuzeykent Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunmakta olup, Kastamonu kent merkezine ve Kastamonu merkez otellerine sadece 8 kilometre uzaklıktadır. Kastamonu otogarı şehirlerarası seferlerden ziyade yerel firmaların seferlerinde daha çok yoğunluk yaşanmaktadır. Akşam ve sabah saatlerinde yoğun trafik yaşanan otogardan, Kastamonu'da yer alan yerleşim yerlerine ulaşım sağlamak mümkündür.


İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Kastamonu, kültürel eserlerin gözler önüne serildiği, doğal varlıkları ve Türk evleri ile ülkemiz turizmine büyük katkı sağlamaktadır. Kastamonu'nun tanıtımında önemli paya sahip olan Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; Cumhuriyet Mahallesi, 10 Aralık Caddesi üzerinde yer almaktadır. Kastamonu ile ilgili öğrenmek istediğiniz tarihi ve kültürel bilgileri müdürlükten edinmek için rahatlıkla Kastamonu merkez otellerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.


İklimi ve Bitki Örtüsü

Kastamonu'nun kuzey kısmında Karadeniz iklimi hakim iken, güney kısmında ise karasal iklim görülmektedir. Dağların kıyıya uzanışı Karadeniz İkliminin iç kesimlere girmesine engel olmaktadır. Kış döneminde kar yağışları da görülen Kastamonu'nun uygun Kastamonu merkez otel fiyatları ile kış aylarında da önemli bir turizm merkezi olarak kullanıldığını görebilmek mümkündür.


Kastamonu'daki iklim çeşitliliği bitki örtüsünün de zenginleşmesini etkilemiştir.  Kastamonu'nun bitki örtüsünün büyük kısmını gür ormanlık alanlar ile fundalıklar oluşturmaktadır.%30'u ekili dikili tarı marazisini oluştururken, kalan kısım ise meralardan oluşmaktadır. Kastamonu ormanlarında; ıhlamur, kestane, kayın, gürgeni karaağaç, köknar ve çam ağaçları yetişmektedir.


Yeme ve İçme Olanakları

Kastamonu mutfağını hamur işleri ağırlıklı olmak üzere, ekmek türleri, çorbalar, et ve sebze yemekleri ile tatlılar oluşturmaktadır. En bilindik yöreye ait lezzetleri şu şekilde sıralayabiliriz; Etli etmek, banduma, tirit, kuyu kebabı, pastırma, ala pilavı, Kastamonu döneri, paça, çekme helvadır. Yemek yiyebileceğiniz kaliteli mekânlar; Cem Sultan Bedesteni Restoran, Memiş Etli Ekmek, Munire Sultan Sofrası, Naila Döner, Tirit ve Boğaziçi Kebap'tır. Bu mekânların yanı sıra Kastamonu merkez otelleri restoranlarında da bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.


Popüler Eğlence Mekânları

Kastamonu'da huzurlu atmosferinde dinleneceğiniz gibi, akşamlarınızı renkli kılacak gece kulübü, meyhane, kafe ve barlarda dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Kastamonu'da eğlenceler uygun Kastamonu merkez otel fiyatları ile konakladığınız otellerin organizasyonları dışında genellikle cafe barlarda düzenlenen canlı müzikten oluşmaktadır. 


Gezilecek Yerler

Kastamonu; dinlendirici atmosferi ile kargaşadan gürültüden uzak, bol oksijenli dağları, yemyeşil yaylaları, pırıl pırıl denizi, kültür dokulu evleri yanında birden çok alternatifi bir arada sunar. Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer alan Ilgaz Kayak Merkezinde kayak yapabilir, yaylalarda çadır kurabilir, sıcak yaz aylarında tertemiz sularında yüzebilirsiniz.


Kastamonu'da hamam, yayla, milli parklar, camiler, müzeler, plajlar, tarihi konaklar ve hanlar olmak üzere gezi listenizde bulunması gereken pek çok tarihi ve turistik yer vardır. Kastamonu merkez otellerinde kalırken görmeniz gereken başlıca yerler; Cem Sultan Bedesteni, Çatak Kanyonu, Kastamonu Tarihi Konakları, Saat Kulesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, Ilgaz Kayak Merkezi ve Milli Parkı ile Küre Dağları Milli Parkı, Ilıca Şelalesi ile İsmail Bey Külliyesi'dir.