Kartalkaya Otelleri & Kartalkaya Otel Fiyatları Toplam 5 Otel Bulundu

Harita
Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort
Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort
Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort
Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort
Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort
Kartal Hotel
Kartal Hotel
Kartal Hotel
Kartal Hotel
Kartal Hotel
Dorukkaya Ski & Mountain Resort
Dorukkaya Ski & Mountain Resort
Dorukkaya Ski & Mountain Resort
Dorukkaya Ski & Mountain Resort
Dorukkaya Ski & Mountain Resort
Grand Kartal Otel
Grand Kartal Otel
Grand Kartal Otel
Grand Kartal Otel
Grand Kartal Otel
Golden Key Kartalkaya
Golden Key Kartalkaya
Golden Key Kartalkaya
Golden Key Kartalkaya
Golden Key Kartalkaya

Kartalkaya Otelleri & Kartalkaya Otel Fiyatları

Kış sporları, ulaşım kolaylıkları ve lüks konaklama tesisleri ile Kartalkaya Otelleri...

Kartalkaya otelleri ve geziniz için ideal bilgilere ulaşacağınız tüm bilgileri sitemizden sağlayabilirsiniz. Tüm Kartalkaya rezervasyonlarınızı online gerçekleştirip, ulaşım ve transferle ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Kartalkaya coğrafi konum olarak Bolu'nun doğu kısmında yer almaktadır. Köroğlu Dağlarının bulunduğu mevki olarak geçmektedir. Kartalkaya, Türkiye'nin sayılı kış turizmi bölgelerinden biridir. Birçok otelin bulunduğu Kartalkaya'ya her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir.

Her bütçeye uygun Kartalkaya otel fiyatlarının bulunduğu sitemizde bölge ile ilgili detaylı bilgileri de bulabilirsiniz. Bu sayede hem bütçenize göre tatil yapma imkânı bulabilir hem de bölgede geçireceğiniz tatiller sırasında daha rahat hareket etme imkânına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Bolu iline bağlı olan Kartalkaya, kış turizminin gözbebeği olarak hizmet vermektedir. Mevsimsel olarak Kartalkaya sadece kışın hizmet vermektedir. Kartalkaya'da geçen senelere göre istihdam alanlarının yaratılması, yani yeni otellerin açılması bölgeyi daha da fazla cazip bir kayak merkezi yapmıştır. Uygun Kartalkaya otel fiyatlarının da bulunması bölgede tatil yapmayı isteyenler için büyük bir avantaj haline getirmektedir. Kartalkaya bir yerleşim yeri olmadığından nüfusu diğer Bolu il ve ilçelerine dağılmıştır. Diğer kayak yerlerine göre Kartalkaya kar konusunda daha cömerttir. Bölge diğer yerlere göre daha fazla kar almakta ve karın yerde kalma süresi daha fazladır.

Ulaşım Olanakları

Kartalkaya, Türkiye kış turizmi açısından Bolu'nun gözbebeği yerlerdendir. Kartalkaya'ya yapılan oteller, bölgenin daha fazla aktif olmasını sağladılar. Genellikle bütçe olarak kar turizmi diğer yazlık tatil anlayışına göre yüksek olsa da, ilgi her zaman en üsttedir. Gelir seviyesi orta ve üzeri olan birçok kar tatili sevenlerin vazgeçilmez yerlerinden biridir Kartalkaya.

Kartalkaya otelleri sadece kış aylarında hizmet verdiği için biraz bütçeyi zorlamaktadır. Eğer Kartalkaya ulaşımınızı havayolu ile yapmak istiyorsanız en yakın Havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanına 220 km, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ise 270 km uzaklıktadır. Bolu merkeze ise 54 km uzaklıktadır.

Kış gezginlerinin yegâne tercih ettiği yerlerden biridir Kartalkaya. Kartalkaya doğası ve temiz havasıyla kendisine hayran bırakmaktadır. Şehrin karmaşasından kurtulup birazcık kar tatili havasına girmek isterseniz, Kartalkaya tek tercihtir. Kartalkaya'ya ulaşımınızı karayolu ile sağlayacaksanız Bolu Terminalinden yapabilirsiniz. Kartalkaya-Bolu arası yaklaşık 45 km kadardır. İster Kartalkaya otellerinin sağladığı özel araçlarla, isterseniz de halk otobüsü veya minibüslerle uygun Kartalkaya otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Kartalkaya, Bolu ve Türkiye için vazgeçilmez kayak merkezlerinden biridir. Ülke turizmi açısından ekonomik boyutta faydası dokunan Kartalkaya, oluşturulan yeni otellerle istihdam sahası yaratması hem misafir hem de çevre illerdeki çalışan için ideal bir alan oluşturmuştur. Kartalkaya, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde hizmetlerini sürdürmektedir. Kışın Kartalkaya'da yapılan faaliyetler ve tanıtımlar için Bakanlık gerekli desteği sonuna kadar vermektedir. Vazgeçilmez kış bölgelerinden bir yer olan Kartalkaya ve Kartalkaya otelleri, ünlü kişilerinde en önemli uğrak yerlerindendir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kartalkaya, Bolu ve çevresinde bulabileceğiniz tek kayak merkezidir. Kartalkaya kış mevsimi sezon başlangıcını Aralık ve Nisan aylarında başlatır. Kartalkaya kar kalitesi bakımından tercih edilen yerlerdendir. Kartalkaya'da, mevsimde 3 metreye kadar kar görebilme imkânınız vardır. Kartalkaya ve çevresi bitki örtüsü dev çam ağaçlarıyla kaplıdır. Bölgede ayrıca yüksek yerlerden aşağılara inildikçe yaylalara rastlayabilirsiniz. Bu yaylalarda bahar aylarında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ancak kar turizmi için uygun Kartalkaya otel fiyatlarına sahip otellerde konaklamak için en doğru zaman kış ayları olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Birçok otelin bulunduğu Kartalkaya, gelen misafire her türlü imkânı sağlamaktadır. Kar tutkunları için Kartalkaya otelleri hiçbir hizmetten kaçınmamıştır. Bolu iline yakın olan Kartalkaya, yerleşim yeri olmadığından burada sadece otellerden faydalanabilirsiniz. Yöresel ve Dünya Mutfağı lezzetlerini bu otellerden elde edebilirsiniz. Kartalkaya'da bir başka keyif ise, izin verilen alanlarda mangal yapabilmektir. Tatil planlarınızda yemek sizin için bir keyifse mutlaka Kartalkaya otellerinden bu zevki duyacaksınız.

Popüler Kartalkaya Eğlence Mekânları

Kartalkaya lüksün tam adresidir. Kış turizmini tercih eden misafirler, özellikle Bolu-Kartalkaya civarını seçmişse bütçe olarak biraz daha fazla para ayırması gerekmektedir. Türkiye kış turizmi açısından önemli noktalardadır. Kartalkaya ve bunun gibi yerler sınırlı sayıda olduğu için, giderleri de ona göre orantılıdır. Kartalkaya'da tek eğlence mekânları otellerdir. Bu ihtişamlı Kartalkaya otellerinde her türlü aktiviteyi bulmanız mümkündür.

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya, Türkiye sınırları içerisinde, adeta Avrupa şehirlerinden herhangi bir kışlık tesise gelmiş havasına bürünüyorsunuz. Çok iyi tesislerin bulunduğu Kartalkaya, kayak sporuyla uğraşan kişiler için bulunmaz bir nimet. Hem kar kalitesi hem de konaklama bazında Kartalkaya üst seviyelerde hizmet vermektedir. Kartalkaya civarında görebileceğiniz birkaç yer; Bolu Fındığı Koruma Tabiat Alanı, Akdoğan Tabiatı Koruma Alanı, Kökez Tabiatı Koruma Alanı, Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı'dır. Kartalkaya kesinlikle eşiniz ve dostunuza rahatlıkla önerebileceğiniz kışlık bölgelerden biridir. İndirimli Kartalkaya otel fiyatları ile konaklayıp karın keyfini çıkarırken bu yerleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz.