TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKars Otelleri
28 Kars Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kars Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kars Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kars Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kars Otelleri ve en uygun Kars otel fiyatları, Kars hakkında genel bilgiler...

Kars Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
S. DUMAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-12-2020/19-12-2020
Genel olarak otel iyiydi konum olarak kayak merkezine biraz uzak ama arabamız vardı arabası olanlar için hem uygun hem çok güzel güler yüzlü hizmet çok iyiydi. Personel çok ilgili ve güler yüzlü. Odaları da gayet temiz ve güzel. Ufak tefek önemsiz eksiklikleri var fakat kesinlikle tavsiye edilebilecek bir otel. İklimi alışık olmadığımız bir iklimdi fakat otel personelinin yakınlığı bu soğukluğu sıcağa çeviriyor.
10
C. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-03-2021/06-03-2021
Konum olarak gayet iyi bi yerde bulunuyor iş gereği bir gece konakladık ve cok memun kaldık
10
A. L. Kızıl | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-03-2021/18-03-2021
Kars'ta kalınabilecek en iyi otel diyebilirim. Şehir merkezinde değil ama merkeze gitmek de sorun olmaz, sık sık dolmuş ve otobüs var ayrıca, otel Kars Havaalanına çok yakın. Personel gerçekten çok samimi ve yardımsever.
9.3
a. yılmaz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-03-2021/13-03-2021
İş gezisi dolayısıyla konaklamada bulundum merkezi konumda olması işlerimi kolaylaştırdı.. odalar çok temiz ve ferahtı bu yönden çok memnun kaldık personelin ilgisi ve alakasına çok teşekkür ederim
10
M. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-01-2021/15-01-2021
İş seyehatimde konaklama yapmıştım. Otelin Otantik bir havası var personeller çok ilgili çok hoşuma gitti.
9.3
c. duran | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-03-2021/27-03-2021
üç günlük bi konaklama yaptık. kendimizi evimizde gibi hissettik çok rahat ve konforlu zaman geçirdik. ayrıca yemekker çok lezzetliydi her anlamda memnun kaldık
10
A. Tekli | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-03-2021/05-03-2021
Kars manzaralı temiz nezih şehir merkezine halk minibüsü ile 10 dakika otopark var odalar temiz kahvaltı çok iyi.
8.7
N. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-01-2019/11-01-2019
İlk kez geldiğimiz otelden çok memnun kaldık. Her şey çok iyiydi. Kahvaltıya bayıldık. Odalar temiz ve ferahtı. Personel de çok kibar ve ilgiliydi.
9.3
N. AYDINLI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2021/26-02-2021
Arkadaşlarımızla birlikte çok keyifli bir konaklama yaptık. Odalar tertemizdi. Personel çok yardımsever ve ilgiliydi çok teşekkürler.
10
A. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-03-2021/06-03-2021
Konumunun merkezde olması sebebiyle tercih ettik. Her yer yürüme mesafesindeydi ve çarşı hemen karşımızdaydı.Odalar temiz ve ferahtı.Kahvaltı ettiğimiz alan ve kahvaltı çok güzeldi. Biz memnun kaldık.

Kars Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğu Anadolu'nun incisi Kars'ta tarihi ve turistik yerleriyle konaklayabileceğiniz Kars Otelleri...

Kars gezi ve rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabilecek sitemizden her türlü bilgiye ulaşma imkânına erişebilirsiniz. Siz misafirler için oluşturulan Kars gezi rehberiniz, Kars ile ilgili tüm bilgilere erişiminizi sağlayacaktır. Bu sayede Kars otellerinde konaklarken ihtiyacınız olan tüm bilgilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz.

Coğrafi konum olarak doğusunda Ermenistan, güney kısmında Digor ve Kağızman, batı bölümünde Selim ve Erzurum, kuzey bölümünde ise Akyaka, Susuz ve Arpaçay ile çevrilidir. Doğu Anadolu Bölgesinin nadide şehirlerinden biri olan Kars, sınırları Erzurum-Kars bölümünü kapsar.

İndirimli Kars otel fiyatlarımız sayesinde bölgede rahatlıkla konaklayabileceğiniz otelleri seçtikten sonra bölgede yapabilecekleriniz hakkında da sayfamızdan destek alabilirsiniz. Bu sayede tatillerinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Nüfusu

Kars, Doğu Anadolu Bölgesinin güzide şehirlerinden biridir. Kars ili günümüze kadar; 7 ilçe, 10 belediye ve 384 köyün birleşmesiyle oluşmaktadır. Kars'ın en fazla nüfusu 1990 yılında 120.351 kişi olarak görülmüştür. Kars'ta son yapılan nüfus sayımında kırsal ve kentsel toplamda 111.278 olarak tespit edilmiştir. Kars'ın bu kadar değişken nüfus değişikliği, bölgedeki dönem dönem oluşan geçim sıkıntısı yüzünden ve Kars otellerinde konaklayan turistlerden kaynaklandığı sanılmaktadır.

Havalimanı

Kars doğunun en güzel şehirlerinden biridir. Hem tarihi ve turistik bakımdan hem de ticari bakımdan, Türkiye'de önemli bir konumdadır. Kars, bölgede önemli geçiş merkezlerinden biri halinde olduğu için ulaşım konusunda ciddi hizmetler vermektedir. Havayolu, karayolu ve demiryolu ile Kars iline ulaşımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

22 Ekim 2007 yılında faaliyet haline giren Kars Havalimanına Türkiye'nin birçok şehrinden direkt uçuşlar mevcuttur. Bunun dışında 2008 yılında Azerbaycan-Kars, 2009 yılında ise Köln-Kars uçuşları hizmete açılmıştır. Bu da uygun Kars otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere çok daha rahat bir ulaşım olanağı anlamına gelmektedir.

Otogarı

Doğu Bölgesi diğer bölgelere göre dağlık ve yükseltisi çok olduğundan bölgelere karayolu ile ulaşımlar diğer şehirlere göre azdır. Kars ulaşımlarında genellikle demiryolu ve havayolu son yıllarda daha fazla ilgi çekmeye başlamıştır. Her ne kadar diğer ulaşım yolları tercih edilse de, Kars otogarı şehirlerarası ulaşımını halen sürdürmektedir.

Kars otogarı çok faal olmadığı için çok fazla sefer düzenlenmemektedir. Genellikle çevre ve illere ulaşımınızı sağlayacak otobüsler daha fazla mevcuttur. Son yıllarda Kars otogarının yenilenip yeniden hizmete açılacağı gündemdedir. Kars merkez ile otogar arası yaklaşık 6 km mesafededir. Bu da Kars otellerine ulaşım konusunda büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesi altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Kars ili, coğrafi yapı bakımından diğer illere göre yükseltileri ve şekillenmesi farklı olduğu için tarihi ve turistik açıdan birçok esere sahiptir. En önemli yerlerinden biri olan Kars Kalesi bunun bir göstergesidir. Kars Kalesi'nin en önemli özelliği, biraz tehlikeli olsa da tırmanarak çıkılmasıdır. Yine bunun dışında Kars'a 53 km olan Sarıkamış'ta kayak turizmi yapabilirsiniz. Ayrıca 1981 yılında faaliyete girmiş olan Kars Müzesinde arkeolojik yapıların, çeşitli taş eserlerin sergilendiğini görebilirsiniz. Bu yüzden uygun Kars otel fiyatları ile bölgede konaklarken danışma bürolarından destek almanız faydanıza olacaktır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Geniş bir yükseltiye sahip Kars ili, karasal ikliminin en fazla görüldüğü yerlerdendir. Kışları soğuk ve sert geçeri yazları ise genellikle yağışlıdır. Kars'ta oldukça fazla don vakası görülür ve gün sayısı olarak karın yerde kaldığı sayı 120 gün civarındadır. Bu da Kars otellerinde konaklarken kar turizminden de dilediğiniz gibi faydalanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Kars bitki örtüsü bozkırdır. Ormanlık alan neredeyse hiç görülmemektedir. Coğrafi bakımdan ekolojik sistemi farklı olan Kars'ta, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen 100 adet bitki çeşidi burada görülmektedir. Kars'ın en güzel dönemleri ilkbahardır. Kardelen ve düğün çiçekleri bu mevsimde kendini gün yüzüne çıkarır.

Yeme ve İçme Olanakları

Kars dünya ve Türk mutfağında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye'nin zengin yemek kültürünü ön plana çıkarmaya çalışan gurmeler, Kars için özel yemek kitapları da çıkarmaktadır. Kars genellikle hamur işini ön planda tutan yemekleriyle meşhurdur. Bunun dışında Kars'ta geniş meralar ve hayvancılık yaygın olduğundan et ürünleri de fazlasıyla tüketilmektedir.

Kars'ta gerçekleştirdiğiniz tatilleriniz sırasında hem indirimli Kars otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında hem de yerel restoranlarda yemek yeme olanağına sahip olabilirsiniz. Başlıca Kars yemekleri; kete, bozbaş, hangel, kelle paça, kaz yemekleri, hörre, ayran çorbası, nezik bunların başlıcalarıdır.

Popüler Eğlence Mekânları

Kars, hem ticari anlamda hem de turizm bakımından Doğu'da önemli bir noktadadır. Kars'a gelen misafirlerin iyi vakit geçirmesi açısından, özellikle Kars otellerinin yaz döneminde sunduğu bar ve disko gibi tesislerden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında taverna, bar gibi canlı müzik yapan yerlere de rastlayabilirsiniz.

Her kesime uygun eğlence anlayışı sunan Kars'ta iyi vakit geçirmenizi sağlayacak birçok alternatif bulabilirsiniz. Kars'ın en ünlü eğlence yeri Kars Ortakapı bölgesidir. Üniversitelerin faaliyet gösterdiği eğitim döneminde gençlerin düzenlediği aktivitelerle de farklı eğlence türlerini görebilirsiniz Kars'ta.

Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu Kars ili, gelen misafirlere kendini hayran bırakmaktadır. Yaz ve kışın her iki anlamda güzelliklerini yaşayabileceğiniz ender illerdendir Kars. Kars'ın tarihini, başlangıç olarak Kars müzesini gezerek öğrenme şansına erişebilirsiniz.

Kars'ta gezip görebileceğiniz diğer yerler; Kars Büyük Katedral, Kars Selçuklu Sarayı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Cıbıltepe Kayak Merkezi, Topçuoğlu Hamamı, Katerina Köşkü, Allahuekber Dağları, Kars Kalesi, Evliya Camii ve Asboğa Gölü'dür. Kars otellerinde konaklarken bu yerlere gelme imkânını da kaçırmamalısınız.