TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKars-Merkez Otelleri
16 Kars-Merkez Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kars-Merkez Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kars-Merkez Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kars-Merkez Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kars-Merkez Otelleri ve en uygun Kars-Merkez otel fiyatları, Kars-Merkez hakkında genel bilgiler...

Kars-Merkez Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
O. MUTLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-05-2024/11-05-2024
Personelin yaklaşımı çok sıcak ve yardımsever, kahvaltısı iyi çalışanlar çok güleryüzlü.
9.7
A. S. Zeybek | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-03-2024/03-03-2024
Merkezi bir lokasyonda ve Odadan görünen Kale manzarası paha biçilemez.
9.3
İ. TİLAVER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-03-2024/10-03-2024
Personel çok ilgili havalimanına gitmemizde yöresel taşlardan satın almanıza kadar çok yardımcı oldular
7.0
H. B. Ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-02-2024/24-02-2024
Konum
9.0
E. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Güvenilir bir otel ve güler yüzlü misafirperver olmaları beğendiğim özelliklerden
7.3
E. TAŞDEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-06-2024/09-06-2024
Merkezde olmasi
9.0
A. N. KAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-05-2024/06-05-2024
konumu
6.7
İ. ERDEM | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Konumu
7.7
B. Karadağ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-04-2024/22-04-2024
Konumu ve güleryüzlü personeli
8.7
U. G. ERİŞEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-02-2024/02-03-2024
Samimiyet ve müşteri ilişkileri harşka, herkonuda yardımsever güleryüzlü insanlar. Savaş tam bey tam bir beyefendi işletmeci herkonuda yardımcı oluyor.. Yiyeceklerinizi veya sevdiklerinize aldığınız yöresel hediyelerinizi Dolablarına koyabiliyorsunuz.. Merkezde olmasıda otelin,,önemli bir avantaj. Taksi durağı ve dolmuşlar Otelin önünde hemen binebilirsiniz.. Çarşıda Yemekler çok ucuz ve çok çeşitli. Tavsiye ederim.. Kafa dinlemek stres atmak için şark exptesiyle atlayın gelin konak otel 2 ye memnun kalacaksınız. Ayrıca bu kadar hizmete, hijyen ve güleryüzlü ekibiyle ayrıcada konumu itibariyle Kars şehrinin en ucuz ve en uygun oteli diyebilirim. Ayrıca sıcacık hiç üşümedim klimalar sürekli çalişıyor, sıcak suda dahil.. Savaş Bey ve genç güleryüzlü kardeşlerime ekibine çok teşekkür ediyorum... Tekrar görüşmek dileği ile Sağlıcakla kalın, Başarılar dilerim...

Kars-Merkez Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğu Anadolu'da Sınır Kent Kars'ta tarihi ve turistik yerleriyle konaklayabileceğiniz Kars Otelleri...

Kars gezi ve rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabilecek bütün bilgilere sitemizden ulaşma imkânını bulabilirsiniz. Siz misafirler için oluşturulan Kars gezi rehberiniz, Kars ile ilgili tüm bilgilere erişiminizi sağlayacaktır. Bu sayede Kars otellerinde konaklarken ihtiyacınız olan tüm bilgilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz.

Coğrafi konum olarak doğusunda Ermenistan, güneyinde Digor ve Kağızman, batısında Selim ve Erzurum, kuzeyinde ise Akyaka, Susuz ve Arpaçay ile çevrilidir. Doğu Anadolu Bölgesinin nadide şehirlerinden biri olan Kars, sınırları Erzurum-Kars bölümünü kapsar.

İndirimli Kars- Merkez otel fiyatlarımız sayesinde bölgede rahatlıkla konaklayabileceğiniz otelleri seçtikten sonra bölgede yapabilecekleriniz hakkında da sayfamızdan destek alabilirsiniz. 

Nüfusu

Kars, Doğu Anadolu Bölgesinin güzide şehirlerinden biridir.  Kars'ta son yapılan 2019 nüfus sayımında kırsal ve kentsel toplamda 285.410 olarak tespit edilmiştir. Kars Merkez nüfusu ise 2019 nüfus sayımına göre 116.712' dir. 

Havalimanı

Kars merkez hem tarihi ve turistik bakımdan hem de ticari bakımdan, Türkiye'de önemli bir konumdadır. Kars, bölgede önemli geçiş merkezlerinden biri halinde olduğu için ulaşım konusunda ciddi hizmetler vermektedir. Havayolu, karayolu ve demiryolu ile Kars iline ulaşımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

22 Ekim 2007 yılında faaliyet haline giren Kars Havalimanına Türkiye'nin birçok şehrinden direkt uçuşlar mevcuttur. Bunun dışında 2008 yılında Azerbaycan-Kars, 2009 yılında ise Köln-Kars uçuşları hizmete açılmıştır. Bu da uygun Kars otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere çok daha rahat bir ulaşım olanağı anlamına gelmektedir.


Otogarı

Doğu Bölgesi diğer bölgelere göre dağlık ve yükseltisi çok olduğundan bölgelere karayolu ile ulaşımlar diğer şehirlere göre daha azdır. Kars ulaşımlarında genellikle demiryolu ve havayolu son yıllarda daha fazla ilgi çekmeye başlamıştır. Her ne kadar diğer ulaşım yolları tercih edilse de, Kars otogarı şehirlerarası ulaşımını halen sürdürmektedir. Kars otogarı çok faal olmadığı için çok fazla sefer düzenlenmemektedir. Genellikle çevre illere ulaşımınızı sağlayacak otobüsler daha fazla mevcuttur. Kars merkez ile otogar arası yaklaşık 6 km mesafededir. Bu da Kars otellerine ulaşım konusunda büyük bir kolaylık sunmaktadır.


Turizm Müdürlüğü

Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesi altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Kars ili, coğrafi yapı bakımından diğer illere göre yükseltileri ve şekillenmesi farklı olduğu için tarihi ve turistik açıdan birçok tarihi esere sahiptir. En önemli yerlerinden biri olan Kars Kalesi bunun bir göstergesidir. Kars Kalesi'nin en önemli özelliği, biraz tehlikeli olsa da tırmanarak çıkılmasıdır. Yine bunun dışında Kars'a 53 km olan Sarıkamış'ta kayak turizmi yapabilirsiniz. Ayrıca 1981 yılında faaliyete girmiş olan Kars Müzesinde arkeolojik yapıların, çeşitli taş eserlerin sergilendiğini görebilirsiniz. Bu yüzden uygun Kars otel fiyatları ile bölgede konaklarken danışma bürolarından destek almanız faydanıza olacaktır.


İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü


Geniş bir yükseltiye sahip Kars ili, karasal ikliminin en fazla görüldüğü yerlerdendir. Kışları soğuk ve sert geçeri yazları ise genellikle yağışlıdır. Kars'ta oldukça fazla don vakası görülür ve gün sayısı olarak karın yerde kaldığı sayı 120 gün civarındadır. Bu da Kars otellerinde konaklarken kar turizminden de dilediğiniz gibi faydalanabileceğiniz anlamına gelmektedir.
Kars bitki örtüsü bozkırdır. Ormanlık alan neredeyse hiç görülmemektedir. Coğrafi bakımdan ekolojik sistemi farklı olan Kars'ta, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen 100 adet bitki çeşidi burada görülmektedir. Kars'ın en güzel dönemleri ilkbahardır. Kardelen ve düğün çiçekleri bu mevsimde kendini gün yüzüne çıkarır.


Yeme ve İçme Olanakları


Kars Dünya ve Türk mutfağında önemli bir yer tutmaktadır.  Kars genellikle hamur işini ön planda tutan yemekleriyle meşhurdur. Bunun dışında Kars'ta geniş meralar ve hayvancılık yaygın olduğundan et ürünleri de fazlasıyla tüketilmektedir.  Başlıca Kars yemekleri; kete, bozbaş, hangel, kelle paça, kaz yemekleri, hörre, ayran çorbası, nezik bunların başlıcalarıdır.


Popüler Eğlence Mekânları


Kars merkez , hem ticari anlamda hem de turizm bakımından Doğu Anadolu bölgesinde önemli bir noktadadır. Kars'a gelen misafirlerin iyi vakit geçirmesi açısından, özellikle Kars otellerinin yaz döneminde sunduğu bar ve disko gibi tesislerden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında taverna, bar gibi canlı müzik yapan yerlere de rastlayabilirsiniz.
Her kesime uygun eğlence anlayışı sunan Kars'ta iyi vakit geçirmenizi sağlayacak birçok alternatif bulabilirsiniz. Kars'ın en ünlü eğlence yeri Kars Ortakapı bölgesidir. 


Gezilecek Yerler


Tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu Kars ili, gelen misafirlere kendini hayran bırakmaktadır. Yaz ve kışın her iki anlamda güzelliklerini yaşayabileceğiniz ender illerdendir Kars. Kars'ın tarihini, başlangıç olarak Kars müzesini gezerek öğrenme şansına erişebilirsiniz.
Kars'ta gezip görebileceğiniz diğer yerler; Kars Büyük Katedral, Kars Selçuklu Sarayı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Cıbıltepe Kayak Merkezi, Topçuoğlu Hamamı, Katerina Köşkü, Allahuekber Dağları, Kars Kalesi, Evliya Camii ve Asboğa Gölü'dür. Kars otellerinde konaklarken bu yerlere gelme imkânını da kaçırmamalısınız.