TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKaratay Otelleri
18 Karatay Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Karatay Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Karatay Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Karatay Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Karatay Otelleri ve en uygun Karatay otel fiyatları, Karatay hakkında genel bilgiler...

Karatay Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
H. KONAK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-06-2024/09-06-2024
Beğendim
8.7
D. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-02-2024/24-02-2024
Merkezde olması çok iyi
10
B. BELER | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-02-2024/14-02-2024
Samimi sıcak personel
10
Ş. SETYAMAÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-01-2024/25-01-2024
Mutfak olarak kullandığımız eşyalar biraz daha iyi olsa süper
10
B. ÇETİNKAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-02-2024/15-02-2024
Temizlik sakin
10
E. ÇETİNTAŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-02-2024/19-02-2024
Temiz ve güzel hizmet olması
8.7
A. Erçetin | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-02-2024/29-02-2024
Sessizlik
7.7
M. ÖZBEY | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 13-01-2024/15-01-2024
Muhit çarşıya yakın
9.7
Ş. Demir | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-02-2024/25-02-2024
Odaların genişliği ve isteklerin hemen gelmesi
9.7
R. ACAY-1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-04-2024/24-04-2024
Çalışanların çok samimi ve içten olmaları istenilenin anında gelmesi çok güzel di.Çok tşk ederiz tüm çalışan ekibe...

Karatay Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi yapıları ve kültür merkezleri ile görülmesi gereken yerlerden Karatay'da konaklayabileceğiniz Karatay Otelleri...

Birbirinden farklı özellikleri ve cazip fiyatları ile tatilinizi geçirebileceğiniz ideal Karatay otelleri ile Karatay hakkında bilmeniz gerekenleri topladığımız sayfamız sayesinde tatilinizi, zamanınızı daha verimli kullanarak geçirebilirsiniz. Konya kültürü ile harmanlanmış Karatay'daki tatilleriniz sırasında bölgeyi daha yakından tanımak için bu bilgilerden faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Karatay, Konya ilimize bağlı, manevi ve tarihi dokusu ile ülkemizin en önemli turistik ilçelerindendir. Mevlana Celaladdin-i Rumi'nin müzesi ve dergâhı Karatay'da yer aldığından yıl içerisinde yerli yabancı turistlerin uğrak merkezi olmuştur. Ayrıca Karatay'da 7 Aralık ile 14 Aralık arası Mevlana Haftası olarak (Şeb-i Arus) kutlanmaktadır.

Yüzölçümü 2781 kilometre kare olan Karatay'ın kuzeyinde Altınekin beldesi, kuzeybatısında Selçuklu, güneyinde Çumra ilçesi, güneybatısında Meram, kuzeydoğusunda Aksaray kenti bulunmaktadır. Konya şehir merkezine uzaklığı 48 kilometre olan Karatay'da, toplam 62 mahallenin yanı sıra 25 köy ile 4 kasaba vardır.

Sahip olduğu tarihi ve kültürel yapı ile tatilinizi kültürel gezilere çevirebilecek olan Karatay'daki konaklamalarınız sırasında sitemizin kampanyalı Karatay otel fiyatlarından faydalanmanız sayesinde bütçenize uygun çözümler bulmanız mümkün olacaktır. Hem eğlenceli hem de düşük bütçeli bir tatil için rezervasyonlarınızı online seyahat acentemizden çağrı merkezleriyle ya da online olarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Karatay, Konya kentinin merkez ilçelerinden olup, 2014 nüfus sayımlarına göre toplam nüfus 295.332 olarak açıklanmıştır. Festival dönemlerinde bölge nüfusunda Karatay otellerinde konaklayanlarla birlikte büyük bir artış görülmektedir.

Ulaşım Olanakları

Karatay bölgesine en yakın mesafeli havalimanı, Konya Havalimanıdır. Konya Havalimanı, 2000 yılında hizmete açılmış olup, Selçuklu ilçesindedir. Karatay bölgesi ile havalimanı arası 22 kilometre olup, Vali Ahmet Kayhan Cad. Büyükkayacık mevkiinde yer almaktadır.

Karatay otogarı ise Akçeşme Mahallesi, Garaj Caddesi üzerinde yer almakta olup, ilçe merkezine sadece 2 kilometre uzaklıktadır. Yürüme mesafesi kadar yakın olan Karatay otogara ayrıca kent minibüsleri ve taksilerle ulaşabilirsiniz. Bu bakımdan sitemizden kampanyalı Karatay otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğinizde bölgeye ulaşımı da oldukça rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Turizm Danışma Bürosu

Karatay'ın turistik etkinlikleri ve tarihi yerlerinin tanıtımı Karatay Turizm Danışma Bürosu tarafından yapılmaktadır. Kurum bürosu; Aziziye Mahallesi, Aslanlı Kışla Caddesi No:5 Karatay adresinde yer almaktadır. Karatay'ın merkezine sadece 1,6 kilometre uzaklıktadır. Bu yüzden Karatay otellerinde konaklarken bürodan bölgenin tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili rahatlıkla bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Karatay, İç Anadolu Bölgesine mahsus karasal iklimin etkisinde kalmıştır. Karasal iklime bağlı olarak, kışın çok soğuk hava etkin olup, kar yağışları görülürken, yazları ise kurak ve sıcaktır. Ayrıca yurdumuzun en sisli beldesi Karatay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karatay'da bozkır bitki toplulukları yaygındır. Arazinin büyük kısmı tahıl ekiminde kullanılırken, küçük bir kısmı fundalık ve ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Yine bölgenin belirli kısmında mera ve çayırlara rastlanmaktadır. Karatay otellerinde konaklarken gezileriniz sırasında bu bitki örtüsünün yansımalarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Karatay, İç Anadolu mutfağının izlerini taşımakla birlikte, yöreye özgü yemekleri; etli ekmek, fırın kebabı, tirit ve kebap türleri ile köfte olarak sıralayabiliriz. Karatay, turizm faaliyetlerinin yoğun olarak yaşandığı beldelerimizden olduğundan, civarda çok sayıda restoran, kafe ve pastane yer almaktadır. Dünya mutfaklarına ait lezzetlerin sunulduğu restoranlarda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemizden uygun Karatay otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere ait restoranlarda da bu lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Çok sayıda alternatifin yer aldığı Karatay'da tarihi ve kültürel yerlerin yanında yaylaları ve kapalı pazarı gezebilir, akşamları ise farklı tarzlardaki mekânlarda eğlencenin tadına varabilirsiniz. Karatay otellerinin size sunduğu eğlence mekânlarının dışında bölgede gidebileceğiniz eğlence mekânlarının bazıları; Karbeyaz Night Club, Mr Black Nargile Dükkânı, Yörem Türkü Evi, The Green Mile, Tarihi Medrese Kahvehanesi, Solaris Türkü & Bar, GAR Restoran & Pub, Romeo & Juliet ve Foga Bar'dır.

Gezilecek Yerler

Kültür, ilim ve tarihin manevi atmosferine hâkim olan Karatay'da yer alan; Mevlana Müzesi, Mevlana Türbesi, Karatay Medresesi gibi başlıca tarihi yerleri gezi listenizde mutlaka bulundurmalısınız. Çeşitli festivaller, Tüyap Fuar Merkezi gibi organizasyonlara dönem dönem ev sahipliği yapan Karatay bölgesinde başlıca gezinti yapabileceğiniz yerler; Karatay Medresesi, Şemsi Tebrizi Camii ve Türbesi, Obruk Hanı, Hayvanat Bahçesi, Karatay Adalet Bahçesi, Küçükburnak Yaylası ile Şirinler Yaylası'dır. Konaklama ihtiyaçlarınızı kampanyalı Karatay otel fiyatları ile giderirken bölgedeki bu olanakları da mutlaka değerlendirmelisiniz.