TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKaraman Otelleri
9 Karaman Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Karaman Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Karaman Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Karaman Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Karaman Otelleri ve en uygun Karaman otel fiyatları, Karaman hakkında genel bilgiler...

Karaman Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.0
İ. . Özyer | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-02-2024/11-02-2024
Resimler guncel
8.7
k. . ağır | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-05-2022/19-05-2022
temizlik harika herşey çok güzel personel çok ilgili tavsiye ediyorum herkese.
9.0
D. Yıldız | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-05-2022/26-05-2022
Personelin güler yüzlü ve nezaketli olması
10
A. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-04-2024/16-04-2024
Kalite ve hizmet
8.7
A. ÇELİK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-03-2024/30-03-2024
Samimiyet
9.0
ş. sarı | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-05-2022/25-05-2022
çok memnun kaldım. spa hizmeti de çok güzel personel çok ilgili konum harika deniz çok iyi şiddetle tavsiye ederim.
10
J. M. Hagen | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-06-2024/11-06-2024
Very good!
9.0
İ. Ş. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Aydınlatması ve yatakları
7.0
M. Öz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-08-2022/03-08-2022
Resepsiyondaki insanlar gerçekten ilgililer her konuda yardımcı oluyorlar
9.7
C. ATEŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-02-2024/16-02-2024
Müşterilere çok güzel davranıyorlar Kaliteli hizmet

Karaman Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarih öncesi medeniyetlerin başkenti niteliğindeki Karaman Otelleri

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Karaman, İç Anadolu Bölgesinin önemli tarihi ve kültürel özelliklerine sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle İç Anadolu bölgesinde yer alan çok sayıda tarihi oluşum ve yapı itibariyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Karaman otelleri bulunduğu konum itibariyle destinasyon merkezlerine eşit uzaklıkta yer almaktadır. Genellikle Karaman'da yöre halkının geçimini tarımla ve hayvancılıkla sağladığı görülmektedir.

Tarihi geçmişi MÖ 8000'li yıllara dayanan Karaman genellikle sanat ve ticarete elverişli olduğu görülmektedir. Ticari faaliyetlerin fazlasıyla yapılmasından ötürü çok sayıda misafir Karaman'ı ziyaret ederek kültürü ve yapısı hakkında detaylı bilgi alabilirler. Özellikle Karaman'a geldiğinizde çok sayıda yer altı şehri, mağaralar ve antik kentler görebilirsiniz. Yapacağınız seyahatlerde bölge tarihini öğrenebileceğiniz gibi Karaman otel fiyatlarının uygun olmasından dolayı da konaklamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Yerleşik hayatın çok eski dönemlere kadar uzandığı Karaman, geçmişi M.Ö 8000'li yıllara kadar uzanmaktadır. O dönemlerde çok sayıda medeniye Karaman'da yaşamaya başlamış ve Anadolu'nun başkenti konumunda olması da tarihi olanaklar bakımından önem kazanmıştır. Günümüze kadar ulaşan eserler halen Karaman'da sergilenmektedir. Her geçen gün gelişen bölge, misafirlerini Karaman otellerinde ağırlayarak kültürel dokuyu tatilcilerine aktarmaktadır. Nüfus yoğunluğu bakımından gelişimini sürdüren Karaman ortalama 184 bin civarında nüfusuyla dikkat çekmektedir.

Ulaşım Olanakları

İç Anadolu Bölgesinin önemli merkezleri arasında sayılan Karaman, ulaşım olanakları bakımından da kolaylık göstermektedir. Kara yolu ile ulaşımlarda kullanabileceğiniz Karaman otogarı merkeze 3 km mesafede yer almaktadır. Fiyat bakımından ulaşımın uygun olduğu ve Karaman otel fiyatlarının da bunu desteklemesinden dolayı rahatlıkla konaklama yapmanıza imkân sağlamaktadır. Kara yolunun yanı sıra Karaman'a demir yolu ile de rahatlıkla gelebilirsiniz. Karaman il sınırları içerisinde merkeze 1 km mesafede yer alan Gar, ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettikleri ulaşım araçlarındandır.

Turizm Danışma

Kültürel mirasımız bakımından İç Anadolu'nun en önemli medeniyetlerine sahip olan Karaman, günübirlik ziyaretçilerin veya yurt dışından kültürel seyahat yapmak isteyen yabancı misafirlerin uğrak yerlerindendir. Çok sayıda turist bölge hakkında ve medeniyetleri hakkında bilgi almak için Karaman'ı ziyaret ederler. Karaman otelleri de tarihi dokuya yakın mesafede olmasından dolayı ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Karaman ve medeniyetleri hakkında bilgi alabileceğiniz, Karaman ilçe sınırları içerisinde milli kütüphane içerisinde yer alan İl Turizm Müdürlüğünden de bilgi alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin tipik özelliklerine sahip olan Karaman, karasal iklim şartlarına sahiptir. Özellikle tarıma elverişli toprakları ile dikkat çeken Karaman, yöre halkının destekleriyle tarım ürünlerini dünyaya ihraç etmektedir. Ticari faaliyetlerin sıklıkla yapıldığı ve Karaman otel fiyatlarının da uygun olmasından dolayı konaklamalarınızda uygun fiyata lüks otellerde konaklayabilirsiniz. Karaman'da genellikle yaz ayları oldukça sıcak ve 35 derecelerde seyrederken, kış ayaları yoğun kar yağışlı ve eksi derecelerdedir.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Karaman kültürel özellikleri sayesinde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Tarıma elverişli toprakları sayesinde kendi ürününü kendi üretir konuma gelmiştir. Bu sayede yöreye özgü lezzetler herhangi bir katkı maddesi olmadan doğal şekilde üretilmektedir. Karaman otelleri de yöreye özgü lezzetleri misafirlerine servis ederek Karaman kültürü yansıtılmaktadır. Karaman'a geldiğinizde bulabileceğiniz önemli lezzetler arasında, Zeyve Kebabı, Çoban Kavurma, Domates Dolması, Çitek, Mantı, Çullama, Calla, Bıldırcın Dolması, Fırın Kebap, Arabaşı önemli lezzetlerindendir.

Popüler Eğlence Mekânları

Karaman, yıl içerisinde çok sayıda misafire ev sahipliği yapmasından dolayı destinasyon merkezleri ve eğlence mekanlarına her geçen gün yenisini eklemektedir. Karaman'da yer alan otellerde senenin belirli dönemlerinde çeşitli eğlenceler düzenlenerek ticaretin yanı sıra eğlenceye de önem vermektedir. Karaman otel fiyatlarının uygun olması ve daha çok misafiri ağırlamasından dolayı eğlence seçenekleri farklılık göstermektedir. Ayrıca her yıl gelenek haline gelen Karaman festivallerine katılarak Karaman'ın kültürel özelliklerini ve eğlencelerini öğrenebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Türkiye sınırları içerisinde yer alan özellikle atalarımızın da yaşamış olduğu Karaman'da önemli ilim insanları da yetişmiştir. Karaman için önemli sayılan Yunus Emre ve Mevlana'nın da burada yaşadığı bilinmektedir. Karaman otelleri tarihi mekânlara eşit uzaklıkta yer almasından dolayı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Karaman'a geldiğinizde gezip görmeniz gereken yerler arasında, Karaman Kalesi, Ermenek Kalesi, Mennan Kalesi, Yunus Emre Camii, Derbe, Manazan Mağarası, Yunus Emre Mezarı, Binbir Kilise, Mevlana?nın Annesi Mümine Hatun Türbesi önemli destinasyon merkezlerindendir.