TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKarakoçan Otelleri
1 Karakoçan Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Karakoçan Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Karakoçan Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Karakoçan Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Karakoçan Otelleri ve en uygun Karakoçan otel fiyatları, Karakoçan hakkında genel bilgiler...

Karakoçan Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
r. can | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-08-2020/25-08-2020
Personeller cok ılgılı ve alakalı. Her konuda yardımcı oluyorlar. Odalar çok temiz yemekler çok güzel gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.
8.7
r. a. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-12-2021/19-12-2021
Kahvaltısı çok güzeldi. Kahvaltı çeşitliliği bol ve doyurucuydu. Personeller kibar ve yardımcı oluyorlardı.
8.3
m. a. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 12-11-2021/14-11-2021
Odalar çok temiz ve yeterliydi, bu düzeyde bir otel için fiyat yerindeydi.
10
t. özcan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-08-2020/11-08-2020
İş gezisi için gelmiştik konum itibariyle çok güzel bir yerde ulaşım imkanları da çok fazla. Merkezde tesis arayanlara öneririm.

Karakoçan Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Doğal güzellikleri ve tarihçesi ile gözde Karakoçan Otelleri...

Karakoçan, 1936 yılında Elazığ'ın bir ilçesi olmuştur. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile dikkat çeken her yıl belli turist ağırlayan Karakoçan İlçesi'nin 1 beldesi, 2 bucağı, 88 köyü, 5 mezrası mevcuttur. Birçok tarihi kiliseleri bulunan Karakoçan otelleri bölgesine yerli ve yabancı iş gezisi veya kültürel değerler sebebiyle konaklamaya gelen turist sayısı oldukça fazladır.

Karakoçan tarihi yönden önem taşıyan bir yerleşim yeri olmasına karşın yakın çevresinde de tarihi yönden önemli bölgeler bulunmaktadır. Karakoçan otellerine, Karakoçan sınırları içerisinde yer alan Peri çayı ve Golan kaplıcalarını ziyaret etmek için her yıl çok fazla turist gelmektedir.

Nüfusu

Karakoçan 2018 yılında nüfus sayımlarının istatistiklerine göre toplam nüfusu 28.702'dir. İlçenin 1 beldesi, 2 bucağı, 88 köyü ve 5 mezrası bulunmaktadır. Kaplıcaları sayesinde genellikle sağlık veya kültür turizmi için Karakoçan en uygun otelleri ile bölgeye gelen turistler de nüfusun artmasına olanak sağlamaktadır. 

Otogarı

Karakoçan, otogara yaklaşık 500 metre mesafededir. Bölge Elazığ-Bingöl anayolu üzerinde ve anayola uzaklığı yaklaşık 4 km mesafededir. Bingöl Merkez'e 42 km uzaklıktadır. Ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınız bölgede bulunan Karakoçan otellerine yürüyerek ve minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanı

Karakoçan bölgesine en yakın havalimanı Bingöl Havalimanı'na 70 km mesafededir. Elazığ Havalimanı'na ise 110 km uzaklıktadır. Elazığ Havalimanı mesafe olarak daha uzak olmasına rağmen ulaşım olanaklarının daha fazla olmasından dolayı doğru daha çok tercih edilmektedir. Farklı ulaşım imkanları bulunan Karakoçan otellerine rahatça ulaşabilirsiniz.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Karakoçan bölgesine en yakın Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile bölgenin tarihi, kültürü, konumu ve imkanları hakkında bilgi alabilir ve tatilinizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Karakoçan otel fırsatları ile sitemizden rezervasyon yaptırdığınız bölge hakkında gerekli tüm bilgilere bürolardan ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Karakoçan bölgesinde karasa iklim görülmektedir. Kış mevsimi soğuk ve karlı, yaz mevsimi ise sıcak ve kuraktır. Karın yerde kalma süresi yaklaşık olarak 30 gündür. Yağışlar en çok ilkbahar mevsimi ile birlikte görülmektedir. Bitki örtüsü olarak en çok meşe ormanları görülmektedir. Onun dışında genel olarak karasal iklim görüldüğü için bozkırlar bulunmaktadır. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde konaklamalarınızın daha rahat olacağı Karakoçan otellerini sitemizden kontrol ederek tercih edebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Karakoçan bölgesinde genellikle Doğu Anadolu yöresine ait yemekler bulunmaktadır. Et yemekleri ile ünlüdür. Bölgede en iyi restoranlar; Peri Vadisi Sosyal Tesisleri, Közde Çoban Kavurma, Maydonoz Döner, Güven Kahvaltı Salonu, Şahin Künefe, Kardelen Restoran, Bol Kepçe Dürüm, Saray Lokantası gibi mekanlardır. Karakoçan otelleri dışında bölgenin farklı lezzetlerini tatmak için merkezdeki restoranları tercih edebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Karakoçan bölgesinde çok fazla eğlence merkezi bulunmamaktadır. Fakat buna rağmen farklılık olması açısından gidebileceğiniz Elazığ merkezde yer alan eğlence mekanları; Patroons's Nargile Cafe, Fasıl Restoran, Garnish Brasserie, Mega23 Night Club gibi yerlerdir. Uygun fiyattan rezervasyon yaptırdığınız Karakoçan otelleri dışındaki mekanlarda eğlenmek isterseniz buraları tercih edebilirsiniz. 

Gezilecek Yerler

Karakoçan, tarihi ve kültürel açıdan zenginliklere sahiptir. Ayrıca kaplıcaları sayesinde sağlık turizmi açısından da önem taşımaktadır. Özellikle geldiğinizde görmeniz gereken yerler; Golan Kaplıcaları, Bağin Kaplıcaları, Kalecik Baraj Gölü ve Mesire Alanı, Hırsız Çeşmesi, Peri Vadisi Sosyal Tesisleri, Bağin Kalesi gibi yerleri gezebilirsiniz. Ayrıca ilçede düzenlenen Bal Festivali, Sarıcan Kültür ve Sanat Festivali, Peri Suyu festivallerine katılabilirsiniz. Bölgenin tarihi zenginliklerini ve doğal güzelliklerini görmek için Karakoçan otellerine geldiğinizde bu yerleri gezmeden geri dönmeyiniz.