TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKarahayıt Otelleri
21 Karahayıt Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Karahayıt Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Karahayıt Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Karahayıt Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Karahayıt Otelleri ve en uygun Karahayıt otel fiyatları, Karahayıt hakkında genel bilgiler...

Karahayıt Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
B. ERGUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-03-2024/25-03-2024
Termal havuz çok güzeldi.
9.0
Y. YAZIR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-02-2024/27-02-2024
Personelin güler yüzü
8.7
Ç. G. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/25-02-2024
Konumu ve personelin guler yuzu
10
A. GENÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-03-2024/17-03-2024
Açık büfe Doğa Temizlik Kalite
10
F. TOSUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/26-02-2024
Otel sessiz sakin bir konumda, otelden yürüyerek çarşıya gidilebilir her türlü market vs var. Çalışanlar çok nazik ve ilgililer. Otelin olanakları gayet yeterli ve çok güzel???????? kahvaltı ve yemeklere de bayıldık.
9.7
Ş. CİNÜÇEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/25-02-2024
Odalarda şahsi banyoların ve haricen duş bulunması
10
Ç. DANIŞMAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-02-2024/23-02-2024
Otelin şifalı sularının dış mekanda olması bizi çok memnun etti aynı özellik iç mekanda da var ama bende anksiyete olduğu için kapalı yerlerde kalamıyorum kahvaltı ve akşam yemekleri çok seçenekliydi servis elemanları çok güleryüzlü ve yardımseverler restoran şefi Süleyman beye ayrıca çok teşekkür ederiz bornozlarımız havlularımız hergün tertemiz yenilendi çok memnun kaldık annemle şehrime döner dönmez arkadaşlarıma tavsiye ettim bile otelin konumu da çok güzeldi yürüyüş parkurları var hoş ben yürüyemedim annemi bırakamadım ama yürüyenler çok beğenmişler Teşekkür ederiz Pam Otel
6.7
S. G. ORAL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 23-02-2024/24-02-2024
Çevresi
10
M. Urkay | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Termal havuzlar sauna hamam spa çok güzel
10
Ş. ÖZBEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-03-2024/01-04-2024
gün be gün çeşitli eğlenceler olması

Karahayıt Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Seçkin konaklama tesisleri ve şifalı termal suları ile Karahayıt Otelleri...

Karahayıt Otelleri için edineceğiniz bilgileri ve Karahayıt gezi planlarınızda kullanacağınız önerileri siz misafirler için sitemizde bir araya toplamaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında Karahayıt'ta geçireceğiniz tatiller sırasında zamanınızı daha iyi kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Karahayıt, Denizli iline bağlı mütevazı bir ilçe konumundadır. Yaklaşık Denizli'den Karahayıt mesafesi 25 km kadardır. En yakın yerleşim yeri olan Pamukkale civarına ise 5 km uzaklıktadır. Geçmiş tarihine baktığımız vakit Karahayıt ortalama 250 yıllık bir yerleşim alanına sahiptir.

Sahip olduğu kaplıcalar sebebiyle her yıl uygun Karahayıt otel fiyatları ile bölgede tatil yapmak isteyenlerin sayısının arttığını görebilirsiniz. Karahayıt'ta sadece termaller değil aynı zamanda yakın mesafedeki Pamukkale travertenleri gibi gezip görülecek yerler de bölgenin turizm açısından değerli olmasını sağlıyor.

Nüfusu

Denizli iline bağlı olan Karahayıt'ın nüfusu son nüfus sayımlarına göre 1.105 civarında olarak tespit edilmiştir. 2007 senesinde 2.433 kadar nüfusu olan Karahayıt, yıl içerinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan göç nedenleriyle nüfusu azalmıştır. Karahayıt'taki bu nüfus azalmasının en büyük nedeni, istihdam alanlarının olmaması, yatırımların eksikliği ve geçim sıkıntısından kaynaklandığı varsayılıyor. Oysa Karahayıt bir termal bölge olarak faaliyet göstermektedir. Karahayıt, zaten ekonomisini canlı tutmasını bu termal turizm sayesinde sağlamaktadır. Bu bakımdan bölgede Karahayıt otellerinde konaklayanlarla birlikte nüfusta da dalgalanmalar görülür.

Ulaşım Olanakları

Karahayıt termal bir bölge olmasından dolayı her yıl yerli-yabancı birçok misafire kapılarını açmaktadır. Karahayıt otellerine gelen misafirler bölgeye hava veya karayolu ile ulaşabilirler. Karahayıt'a en yakın Havalimanı olan Denizli ilindeki Çardak Havalimanını ulaşımınız için kullanabilirsiniz. Karahayıt-Çardak Havalimanı arası yaklaşık 80 km kadardır. Karahayıt ilçesine ulaşımınız Havalimanına indikten sonra Havaş servisleriyle Pamukkale'ye, oradan minibüslerle Karahayıt'a ulaşabilirsiniz.

Pamukkale iline sadece 5 km uzaklıkta olan Karahayıt, ülkemizin termal bölge bakımından çok değerli bir konumundadır. Karahayıt, bölgeye gelen turistle ülke ve ilçenin ekonomisine katkısı büyüktür. Karahayıt ulaşım bakımından önemli noktalardan bir yerdedir. Karahayıt'a en yakın otogar olan Denizli otogarından ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Denizli otogarından Karahayıt'a her 15 dakikada bir kalkan şehir içi otobüslerini kullanarak uygun Karahayıt otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Karahayıt, Denizli İl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından faaliyetlerini yürütmektedir. Karahayıt gezilerinizde mutlaka yararlanacağınız bilgileri hem sitemizden hem de Turizm Bakanlığı sayfalarından veya bölgedeki turizm bürolarından edinebilirsiniz. Karahayıt geçmiş tarihi ve kültürel değerleriyle en önemli turizm merkezlerinden olma yolunda kendini kanıtlamaktadır. Karahayıt şu an en büyük geçimini bölgedeki sağlık turizmi üzerinden sağlamaktadır. Sağlık turizmi için bölgeyi keşfeden gezginler, Karahayıt için olumlu puanlar vermişlerdir. Çünkü çıkan termal suyun kalitesi oldukça yüksektir. Bu da Karahayıt otellerinde konaklamak isteyenlerin sayısının artması üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Ege Bölgesinin nadide ilçelerinden olan Karahayıt'ta hem Ege iklimi, hem de iç kesimlere gidildikçe Akdeniz, biraz da karasal iklim mevcuttur. Karahayıt'ta tipik Akdeniz iklimi özelliklerine benzeyen bu iklim çeşidi, yazları kurak ve sıcak, kışları ise soğuk ve yağış şeklinde görülmektedir. Bu da uygun Karahayıt otel fiyatları ile bölgede termal tatil yapmak isteyenlerin tercihini kış aylarında ya da geçiş mevsimlerinde yapmasına yol açmaktadır. Ortalama sıcaklık Karahayıt'ta gece gündüz arasında değişiklik göstermektedir. Bitki örtüsü maki olan Karahayıt, etrafındaki geniş ormanlık alanlarıyla kaplıdır. Ekili ve dikili araziler Karahayıt'ta oldukça geniştir.

Yeme ve İçme Olanakları

Karahayıt hem sağlık turizmi, hem de tarihi ve turistik yer olarak turistlerin en çok görmek istediği yerlerden bir tanesidir. Karahayıt seyahatlerinizde mutlaka planlarınızı yapmadan önce sitemizdeki bilgilerden destek alınız. Yapacağınız Karahayıt seyahatlerinizde mutlaka yöredeki yerel lezzetlerin tadına bakmadan gitmeyiniz. Karahayıt'ın en meşhur yemeklerinden biri Mantarlı Saç Kavurma'dır. Mantarın önem kazandığı Karahayıt'ta hemen hemen bütün yemeklerin içinde mantar bulabilirsiniz. Sadece yemek bazında değil, üretilen şarap çeşitleriyle de harika lezzetlere eşlik edebilirsiniz. Bu lezzetleri Karahayıt otelleri restoranlarında ve bölgede hizmet veren yerel restoranlarda rahatlıkla deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Karahayıt yılın her dönemi birçok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Karahayıt tarihi ve turistik yerleriyle görsel bir şölen sunmaktadır. Karahayıt ve çevre bölgeler genellikle antik kent ve sağlık turizmi açısından tercih edildiği için çok yoğun bir gece hayatına sahip değildir. Karahayıt ve çevresinde bulunan otellerin yaptığı eğlencelerle ve aktivitelerle bölge halkı faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Karahayıt çevresindeki uygun Karahayıt otel fiyatlarına sahip bu oteller, gelen misafirin eğlenmesi ve iyi vakit geçirmesi için elinden gelen bütün hizmetleri sağlamaktadır.

Gezilecek Yerler

Karahayıt'a 5 km yakın il Pamukkale ve çevresi tarihi zenginlikleriyle ön plandadır. Pamukkale-Karahayıt'ta göze çarpan en büyük miras Pamukkale Travertenleridir. Travertenler Unesco Dünya Mirasları Listesi içerisinde önemli bir yere sahiptir. Bunun dışında Pamukkale-Karahayıt Hierapolis Antik Kenti mimarisi ve tarihi kalıntılarıyla göz doldurmaktadır. Bunun dışında yine Pamukkale-Karahayıt çevresinde surlar, hamamlar, antik kalıntılar, Apolllon Tapınağı, tiyatro, sur ve kiliseler diğer görebileceğiniz tarihi mekânlardır. Karahayıt bölgesindeki tatillerinizi Karahayıt otellerinde geçirmeyi düşünüyorsanız bu yerleri de mutlaka gezmelisiniz.