Karagözler Otelleri & Karagözler Otel Fiyatları Toplam 5 Otel Bulundu

Harita
Ece Saray Marina Resort
Ece Saray Marina Resort
Ece Saray Marina Resort
Ece Saray Marina Resort
Ece Saray Marina Resort
Yacht Classic Hotel
Yacht Classic Hotel
Yacht Classic Hotel
Yacht Classic Hotel
Yacht Classic Hotel
Marina Vista Boutique Hotel Fethiye
Marina Vista Boutique Hotel Fethiye
Marina Vista Boutique Hotel Fethiye
Marina Vista Boutique Hotel Fethiye
Marina Vista Boutique Hotel Fethiye
Pırlanta Hotel
Pırlanta Hotel
Pırlanta Hotel
Pırlanta Hotel
Pırlanta Hotel
Villa Daffodil Hotel
Villa Daffodil Hotel
Villa Daffodil Hotel
Villa Daffodil Hotel
Villa Daffodil Hotel

Karagözler Otelleri & Karagözler Otel Fiyatları

Eskişehir'in güzide köylerinden Karagözler'de konaklayabileceğiniz Karagözler Otelleri...

Karagözler hakkında geniş bilgiye sahip olabileceğiniz, sizler için oluşturduğumuz Karagözler bilgilerini sitemizde bir çatı altında toplamaya çalıştık. Bu bilgiler sayesinde Karagözler otelleri konaklamalarınız sırasında bölgede daha rahat hissedebilmeniz mümkün olacaktır.

Karagözler, tarihine baktığımız vakit çok bilgi olmamasına rağmen, Eskişehir ilinin merkez bir ilçesi konumunda bulunmaktadır. İl merkezinin biraz dışında olan Karagözler, mesafe olarak 4 km civarındadır. Bu da uygun Karagözler otel fiyatları ile bölgedeki tatilleriniz sırasında il merkezine rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Nüfusu

Karagözler, Eskişehir'in nadide köylerinden biridir. Son yapılan sayımlara göre nüfusu 322 olarak belirlenmiştir. 1997 yılında Karagözler nüfusu 587 olarak görülürken bu düşüş, bölgede ciddi geçim sıkıntısı olduğunu göstermektedir. Karagözler köyünden, kente göçlerin yaşandığı bu yıllar arası ciddi nüfus değişiklikleri olmuştur. Ancak Karagözler otellerinde konaklayanların da bölgede nüfus değişimlerine neden olduğunu görebiliyoruz.

Karagözler nüfusunun çoğu tarım ve hayvancılığa dayalı olarak ekonomisini sağlamaktadır. Yıllarca oluşan siyasi hareketler ve ülke ekonomisinin değişkenliği, tarıma ve hayvancılığa ayrılan bütçeler, kırsal kesimde yaşayan insanlara verilen vaatler bir etken olarak baktığımız vakit, Karagözlerin nüfusunun neden azaldığına birer örnek olabilmektedir.

Havalimanı

Karagözler ulaşımında birçok alternatif bulabilirsiniz. Karayolu, havayolu ve demiryolu ile Karagözler ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Karagözler köyüne havayolu ile gitmek isterseniz en yakın olan Eskişehir Havalimanını kullanabilirsiniz. Eskişehir Havalimanı ile Karagözler arası yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Minibüs, dolmuş veya ticari taksilerle rahatlıkla Karagözler otellerine ulaşımınızı yapabilirsiniz.

Otogarı

Karagözler, Eskişehir köylerinden biridir. Mütevazı insanların yaşadığı Karagözler köyü, geçimini daha çok tarım ve hayvancılıktan yapmaktadır. Ulaşım konusunda birçok alternatife sahip Karagözler'e; hava, kara ve demiryolu ile ulaşabilirsiniz. Eğer karayolu ulaşımı seçtiyseniz en yakın Otogar olan Eskişehir Otogarı, Karagözler'e 5 km uzaklıktadır. Şehir içi veya şehirlerarası otobüslerle uygun Karagözler otel fiyatları ile konakladığınız otellerinize ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Karagözler, Eskişehir ilinde küçük bir köy olarak konumlanmış durumdadır. Kırım, Kafkas ve Türk boyları karışımından oluşan Karagözler, Eskişehir'in en eski köylerinden biridir. Eskişehir iline bağlı Karagözler, turizm bakımından Eskişehir'e çok fazla katkısı olmamasına rağmen, bölgede yapılan bazı yöresel faaliyetler ilgi görmektedir. Bu faaliyetler Karagözler otellerinin ilgi görmesine de neden olmaktadır. Karagözler halkı genellikle Eskişehir ilinde yapılan faaliyetlere katılmaktadır. Turizmin öncü şehirlerinden olan Eskişehir, Karagözler köyü içinde elinden gelen desteği vermektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları ise az bulutlu ve sıcak geçen Karagözler, karasal iklimin tüm özelliklerine sahiptir. Karagözler iklimi yumuşak olduğu ve uygun Karagözler otel fiyatlarına sahip olduğu için tercih edilen bölgelerden biridir. İç Anadolu steplerini daha çok gördüğümüz Karagözler'de birçok ağaç türü mevcuttur. Karagözler'de en fazla görülen ağaç türleri; meşe, katran, ardıç, köknar, gürgen, kavak, ahlat ve söğüt ağaçlarıdır. Karagözler'in tarıma elverişli alanları bölgenin %55'ini oluşturmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Eskişehir, Karagözler köyü yöresel yemekleriyle sizleri ağırlamaya hazır beklemektedir. Birbirinden güzel Eskişehir'e ait yöresel yemeklerini Karagözler köyünde tadabilirsiniz. Karagözler dışında biraz daha fast food veya geleneksel yemeklerin dışındaki yemeklerden yemek istiyorsanız, Eskişehir merkezde bulabileceğiniz birçok seçenek vardır. Karagözler köyü, günümüzde bulunan yemeklerden daha organik şekilde yapılmaktadır. Her yemeğin tadını, içindeki taze ve organik ürünlerden belirleyebilirsiniz. Bu yiyecekleri Karagözler otelleri restoranlarında ve yerel restoranlarda tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Karagözler, Eskişehir'in bir köyü olduğu için genellikle yöresel eğlenceleri mevcuttur. Gelenek ve göreneklerine sadık olan Karagözler köyü, belirli aylarda kendilerine özgü eğlenceleriyle vakit geçirmektedirler. Karagözler köyü dışında daha fazla aktivite istiyorsanız, Eskişehir ili eğlence için ideal yerlerden biridir. Özellikle bir öğrenci şehri olan Eskişehir ile Karagözler arası 4 km mesafededir.

Karagözler köyü gençlerinin de zaman zaman tercih ettiği yerlerdendir Eskişehir. Genellikle Karagözler köyü gençleri türkü bar ve meyhane tarzı eğlence yerlerini tercih etmektedirler. Ayrıca uygun Karagözler otel fiyatları ile konaklayacağınız otellerin eğlence tesislerinden de faydalanmak mümkündür.

Gezilecek Yerler

Karagözler, tarihini Eskişehir'in oluşum hikâyesinden almaktadır. Karagözler hakkında pek fazla bilgi yoktur. Karagözler ile ilgili gezilecek pek bir yer yoktur, daha çok Eskişehir ili çevresinde gezebilirsiniz. Karagözler gezi planınızı yapmadan önce gezi rehberi notlarınızı alınız. Karagözler, Eskişehir ilinin keşmekeşinden kaçıp, köy hayatı, havası ve yemeklerini yaşayabileceğiniz tek yerdir. Bu bakımdan Karagözler otellerinde konaklamak sizin için çok doğru bir tatil seçimi olacaktır.