TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKapadokya Otelleri
23 Kapadokya Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kapadokya Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kapadokya Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kapadokya Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kapadokya Otelleri ve en uygun Kapadokya otel fiyatları, Kapadokya hakkında genel bilgiler...

Kapadokya Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
S. . Kurgun | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-12-2023/03-12-2023
Odalar çok güzel, personel oldukça ilgili çok memnun kaldık.
8.3
L. KÜÇÜK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-06-2024/30-06-2024
Odaların temizliği
9.3
E. Korkmaz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-06-2024/30-06-2024
Otelin konumunu ve termal suyunu çok beğendik, otelin sakinliği ve personellerin ilgisinden memnun kaldık.
10
A. Ç. 1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-03-2024/04-03-2024
En önemlisi fotoğraflar birebir aynı oda genişliği ferahlığı tertemiz çarşaflar havluların yumuşaklığı duş ihtiyaçlarının kaliteli oluşu odaların sıcak ama rutubet kokmaması guler yüzlü karşılama ilgili hizmet odaklı çalışanlar bir de mekanın gece ayrı gündüz ayrı güzelliği iyi ki misafir olmak için burayı seçmişim diyerek ayrıldık Ürgüp ve yakınlarına geldiğimde mutlaka geleceğim tek konaklama yeri oldu benim için
8.0
T. Ş | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-09-2022/18-09-2022
Odaları gayet ferah ve temizdi. Personeller anlayışlı, kahvaltısı tatmin ediciydi.
10
S. Acar | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-07-2024/07-07-2024
Odaların genişliği ve temizliği Kahvaltısıda gayet güzeldi
9.3
E. GÜRIŞIK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-05-2024/31-05-2024
Konumu,suyun kalitesi,ev yemeği kalitesinde
10
M. DAŞDEMİR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-05-2024/30-05-2024
Çalışanlar Muammer daşdemir
9.7
H. Dalgakıran | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-02-2024/25-02-2024
Güler yüzlü çalışanlar
8.7
M. AKYÜZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-12-2023/03-12-2023
Temizlik

Kapadokya Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi İpek Yolunda bir yolcuk: Kapadokya Otelleri...

Kapadokya'da çok sayıda otel ve taş evlerden oluşan, konaklama seçenekleri ve uygun fiyatları bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kapadokya tarihi ve turistik açıdan önemli merkezlerden biridir. Bu durum Kapadokya otelleri sayısının da bölgede oldukça fazla olmasına yol açmaktadır.

Kapadokya'ya yıl içerisinde çok sayıda yabancı turist gelmektedir. Genellikle Kapadokya'ya Çin turistler akın etmektedir. Çok sayıda yerli turistler de Kapadokya'ya düzenlenen turlara katılarak bölgenin yapısı ve tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Kapadokya, Nevşehir ilinin tarih kokan havasında en çok turist olan bölgesidir. Kapadokya'nın hemen yanı başında, Ürgüp, Göreme gibi tarihi mekânlar yer almaktadır. Bu yüzden sitemizden uygun Kapadokya otel fiyatları ile konaklama ihtiyaçlarınızı giderdiğiniz zaman günü birlik turları kullanarak bu yerleri de görebilme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Nevşehir ilinin en önemli merkezleri arasında olan Kapadokya, tarihi ve doğal güzelliğini yitirmemiş ender ilçelerden biridir. Hatta Kapadokya adeta açık hava müzesi konumundadır. Kapadokya'nın her köşesinde bir tarih yer almaktadır. Kapadokya nüfusuna bakıldığında 35 bin civarında nüfusa sahip olduğunu görebiliyoruz. Kapadokya bölge halkı, genellikle yörede bulunan taş evlerde oturmaktadır ve bölgede hizmet veren Kapadokya otelleri içerisinde bu dokuya uygun olarak tasarlanmış otelleri bulabilmek de mümkündür.

Havalimanı

Kapadokya'ya ulaşımlarda karayolu ulaşımı sıklıkla kullanılmaktadır. Kapadokya, bulunduğu konum itibariyle birçok şehrin kesiştiği konumda yer alır. Havayolu ulaşımını tercih eden misafirler, Nevşehir Kapadokya havalimanını kullanabilirler.

Nevşehir'de yer alan havalimanından Kapadokya bölgesi 42 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından Kapadokya bölgesine belirli saat aralığında ulaşım araçları bulmak mümkündür. Kapadokya otelleri de bu ulaşım araçlarıyla gidebileceğiniz yerler arasındadır. Bu oteller ziyaretçilerini Kapadokya'nın farklı doğası ve atmosferiyle ağırlamaya devam etmektedir.

Otogarı

Kapadokya, yıl içerisinde çok sayıda millete ev sahipliği yapan önemli turizm merkezleri arasında gösterilmektedir. Kapadokya'ya Türkiye içerisinde yaşayan yerli turistlerin de gelmesiyle Kapadokya her dönemde oldukça yoğun bir yapıya sahiptir.

Kapadokya'ya Türkiye'nin her yerinden düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kendi imkânlarınızla Kapadokya'ya gelmek isterseniz, oldukça rahat bir ulaşım güzergâhında bulunan Kapadokya'ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Nevşehir merkezde yer alan otogar Kapadokya'ya sadece 20 km mesafede olduğundan uygun Kapadokya otel fiyatları ile sitemizden rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Nevşehir'in Kapadokya ilçesi tarih ve doğanın birbiriyle bütünleştiği, kültürel özellikleriyle de zenginleştiği Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasındadır. Kapadokya'da çok sayıda müze, tarihi eserler, camiler, yer altı şehirleri yer almaktadır. Bu durum bölgeye gelen ziyaretçileri ağırlamak için Kapadokya otelleri sayısının da sürekli artmasına olanak sağlamaktadır.

Kapadokya bölgesine yapacağınız gezilerde çok sayıda destinasyon merkezini bir arada bulabilirsiniz. Kapadokya bölgesinde yer alan bu destinasyon merkezleri hakkında en net bilgiyi Nevşehir merkezde yer alan Turizm danışma ofislerinden alabilirsiniz. Kapadokya bölgesine 15 dakika mesafedeki turizm danışma ofislerine Nevşehir merkez bölgeden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kapadokya, İç Anadolu bölgesinin en önemli doğal ve tarihi özelliklerine sahip bölgeleri arasında yer almaktadır. İç Anadolu bölgesinin tüm özelliklerini taşıyan Kapadokya yaz aylarında sıcak ve kurak, kış aylarında ise kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Bu bakımdan özellikle yaz aylarında tatilini bölgede geçirmek isteyenlerin sitemizden erken rezervasyon olanaklarını kullanarak daha düşük Kapadokya otel fiyatları ile konaklamayı tercih ettiklerini görebilirsiniz.

Kapadokya'ya yapacağınız gezilerde hem yazın hem kışın farklı iklim şartlarına göre bürünen ilçenin her dönemde ilgisini çektiğini görebilirsiniz. Kapadokya'nın en önemli doğal olaylarından biri de Peri Bacalarıdır. Bu yapılar, Kapadokya en çok ilgi gören turistik yeridir.

Yeme ve İçme Olanakları

İç Anadolu bölgesinin kültürel yemekleri arasında en önemli paya sahip olan Kapadokya, ziyaretçilerine farklı tatları sunmaya devam etmektedir. Kapadokya'da hem Kapadokya otelleri restoranlarında hem de bölgedeki yerel restoranlarda tatma imkânı bulabileceğiniz en bilindik lezzetleri arasında kırmızı et yemekleri, yeşilliklerle dolu yemekler bulunmaktadır.

Kapadokya'ya yapacağınız gezilerde bu kültürel lezzetlerin de tadını çıkarabilirsiniz. İç Anadolu bölgesinin kültürel lezzetlerle dolu sofraları turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri olanaklar arasındadır. Kapadokya yemek kültüründe yer alan yemekler arasında, Kesme çorbası, Patates çorbası, Ağpakla, Soğanlama, Çanak, Nevşehir tavası, Zerdi pilavı, Kömbe, Bulama gibi yemekler de ilgi gören yemekler arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

İç Anadolu bölgesinin en gözde mekânları arasında gösterilen Kapadokya, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Eğlence imkânlarının bolluğunun yanı sıra uygun Kapadokya otel fiyatları ile de kalma olanağı bulabileceğiniz Kapadokya'da yerel eğlence mekânlarını da değerlendirebilirsiniz.

Kapadokya Peri Bacaları ve açık hava müzeleri, bölgeyi ziyaret eden misafirlerin yoğun ilgi gösterdikleri yerler arasındadır. Bu tür tarihi yerlerin yanı sıra bünyesinde yer alan otelleri ve kaya evleriyle ziyaretçilerine farklı eğlence imkânı sunmaktadır. Kapadokya'ya geldiğinizde Nevşehir merkezde yer alan eğlence mekânlarında, günün stresinden kurtulup kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

İç Anadolu bölgesinin tarihi açıdan en önemli ili sayılan Nevşehir?de, Kapadokya'da yer alan tarihi ve doğal yapının turistlerin en çok ilgi gösterdikleri unsurlar olduğunu görebiliyoruz. Kapadokya'da çok sayıda millet yaşamıştır. Her köşesinde bu topluluklardan izler görmek mümkündür. Kapadokya'da çok sayıda kilise ve açık hava müzesinin yer almasının başlıca sebebi de budur.

Kapadokya'ya yapacağınız gezilerde sizi ilk olarak doğal görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken Peri Bacaları karşılamaktadır. Daha sonrasında Kapadokya otellerinde konaklarken Kapadokya?nın her köşesinden tarih fışkıran Göreme Açık Hava Müzesinin ziyaret edilebilir yerler arasında olduğunu görebilirsiniz. Kapadokya'daki diğer gezilecek yerleri ise Zemi Vadisi, Ürgüp Kadı Kalesi, Çavuşin Kilisesi, Ürgüp Pembe Vadi, Güvercinlik Vadisi ve Beli Sırma Köyü olarak sıralayabiliriz.