Kaleiçi Otelleri & Kaleiçi Otel Fiyatları Toplam 5 Otel Bulundu

Harita
Alp Paşa Boutique Hotel
Alp Paşa Boutique Hotel
Alp Paşa Boutique Hotel
Alp Paşa Boutique Hotel
Alp Paşa Boutique Hotel
Elegance East Hotel
Elegance East Hotel
Elegance East Hotel
Elegance East Hotel
Elegance East Hotel
Aspen Hotel
Aspen Hotel
Aspen Hotel
Aspen Hotel
Aspen Hotel
Oscar Boutique Hotel
Oscar Boutique Hotel
Oscar Boutique Hotel
Oscar Boutique Hotel
Oscar Boutique Hotel
Kauçuk Residence Hotel
Kauçuk Residence Hotel
Kauçuk Residence Hotel
Kauçuk Residence Hotel
Kauçuk Residence Hotel

Kaleiçi Otelleri & Kaleiçi Otel Fiyatları

Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile huzur bulabileceğiniz Kaleiçi Otelleri...

kaleiçi otelleri

Akdeniz Bölgesinin en önemli şehirleri arasında yer alan Antalya il merkezindeki Kaleiçi, bünyesindeki Kaleiçi otelleri ve pansiyonları ile avantajlı fiyatları bir arada bulabileceğiniz saymamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye sınırları içerisinde en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kaleiçi hem Antalya hem Akdeniz Bölgesi için önemli bir konumda yer almaktadır. Akdeniz Bölgesinin önemli tarihi olayları da yine Kaleiçi'nde gerçekleşmiştir. Bu yüzden uygun Kaleiçi otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında bu dokuyu da yakından incelemelisiniz.

Kaleiçi Antalya ilinin Muratpaşa ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Antalya il merkezinde de bulunan Kaleiçi ilk yerleşim yeri olarak da bilinmektedir. Kaleiçi'nde çok fazla yapılaşmaya müsaade edilmediğinden tarihi dokusunu halen korumaktadır.

Nüfusu

Türkiye'de önemli tarihi ve kültürel olaylara ev sahipliği yapmış olan Kaleiçi Antalya ili Muratpaşa ilçe sınırlarında yer almaktadır. Kaleiçi'nin tarihi geçmişine bakıldığında çok eski zamanlara dayandığı görülmektedir.

Kaleiçi Antalya il merkezinde olmasından dolayı çok il nüfus yoğunluğu merkezde çoğunluk göstermektedir. Kaleiçi aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu liman sayesinde ticaretin de sıklıkla yapıldığı yerlerdendir. Üstelik Kaleiçi otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda dalgalanmalar görülmektedir.

Havalimanı

Akdeniz'in en önemli turizm merkezleri arasında bulunan Kaleiçi, ulaşım kolaylığı açısından da dikkat çeker. Kaleiçi yıl içerisinde çok sayıda milletten turiste ev sahipliği yapmaktadır. Kaleiçi'ne hem kara yoluyla hem hava yoluyla ulaşım sağlanmaktadır.

Kaleiçi'ne hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyen misafirler Antalya ili Uluslararası Antalya Havalimanını kullanabilirler. Antalya Havalimanı Kaleiçi'ne ortalama 20 km mesafede yer almaktadır. Bu yüzden havayolu ile bölgeye geldiğinizde şehir içi araçlarını kullanarak düşük Kaleiçi otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize geçiş yapmanız gerekmektedir.

Otogarı

Antalya il sınırları içerisinde Muratpaşa ilçesine bağlı olan Kaleiçi hem ulaşım kolaylığı açısından hem turistik bir bölge olmasından dolayı çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kaleiçi'nin tarihi geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Bu nedenle Kaleiçi'ne gelen turistler tarihi dokuyu da görmektedir. Kaleiçi Antalya otogarına 15 dakika mesafede yer almaktadır. Şehir içi minibüslerle Kaleiçi otellerine rahatlıkla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Akdeniz'in önemli liman şehirleri arasında yer alan Antalya, Kaleiçi'nin tarihi dokusu mimari yapısı ve kültürel özellikleriyle ziyaretçilerine her türlü imkânı sunmaktadır. Kaleiçi dar sokakları tarihi Antalya evleri ve bu sokaklardan limana açılan ara sokaklarıyla tarihi atmosfere sahiptir. Bu tarihi atmosferi yakından görmek için sitemizin uygun Kaleiçi otel fiyatlarından faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Kaleiçi'ne gelen misafirler Kaleiçi hakkında en detaylı bilgiyi merkezde yer alan turizm müdürlüklerinden bilgi alabilirler. Kaleiçi turizm müdürlükleri özellikle bölgeye yabancı olan turistlerin uğradıkları yerler arasındadır. Kale içi turizm müdürlüğü Anafartalar Cad. No:31 Muratpaşa adresinden ulaşabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kaleiçi, Akdeniz bölgesinin Antalya il sınırları içerisinde yer alan turizm ve destinasyon merkezleri arasında yer almaktadır. Akdeniz ikliminin her köşesinde hissettiren Kaleiçi tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Bu yüzden Kaleiçi otellerinde büyük bir yoğunluk yaşamaktadır.

Kaleiçi özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla hem doğal güzellikteki görüntüye hem de sokaklardan fışkıran yeşil Akdeniz bitkileriyle adeta süslenmektedir. Kaleiçi'ne gelen turistler bu tarihi ve doğal güzellikteki dokuya hayran kalmaktadırlar.

Yeme ve İçme Olanakları

Akdeniz kültürünün en yoğun yaşandığı yerler arasında yer alan Kaleiçi yöresel ve kültürel lezzetlerini her köşesinde yansıtmaktadır. Kaleiçi yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla uğradıkları yerler arasındadır. Siz de Kaleiçi'ni rahatlıkla gezebilmek istiyorsanız uygun Kaleiçi otel fiyatları ile bölgedeki tatillerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Akdeniz yemek kültürünün sıklıkla karşılaşıldığı Kaleiçi yöresel lezzetlerini dünyaya duyurmaktadır. Kaleiçi'nde yer alan restoranlarda yöresel lezzetler servis edilerek turistlerin beğenisine sunulmuştur. Kaleiçi önemli yemekleri arasında, deniz ürünleri, Akdeniz yeşillikleri ile hazırlanan salatalar mezeler ve sebze yemekleri sıklıkla görülmektedir.

Popüler Eğlence Mekânları

Antalya ili Kaleiçi yıl içerisinde çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle yabancı turistlerin ülkemizi ziyaretlerinde ilk tercih ettikleri yerler arasında Antalya ili, Kaleiçi yer almaktadır. Buraya gelen misafirler Kaleiçi otellerinde konaklayarak uzun ve eğlenceli bir tatil geçirebilmektedir.

Kaleiçi çok turist almasından dolayı bünyesinde yer alan tarihi Antalya evleri restore edilerek tarihi dokusu bozulmadan kafelere ve barlara dönüştürülmüştür. Bu nedenle tarihi bir atmosferde eğlence imkânı bulan turistler Akdeniz'in masmavi sularına kuşbakışı manzarası ile gece geç saatlere kadar eğlenebilirler.

Gezilecek Yerler

Kaleiçi tarihi ve doğal güzelliklerini her köşesinde yansıtmaktadır ve Akdeniz Bölgesinin tarihi oluşumuna ev sahipliği yapmasıyla bilinmektedir. Kaleiçi'nde çok sayıda farklı dönemlerden milletler yaşamış ve kültürlerini Kaleiçi'ne bırakmıştır.

Kaleiçi'ne geldiğinizde gezip görebileceğiniz çok sayıda destinasyon merkezleri yer almaktadır. Kaleiçi'nde gezilecek yerler arasında, Antalya Arkeoloji müzesi, Kaleiçi limanı, Kale içi tarihi sokakları, Termessos kaplıcaları, Düden şelalesi, Kurşunlu şelaleleri bulunmaktadır. Siz de Kaleiçi otellerinde konakladığınızda mutlaka bu yerleri görmelisiniz.

Kaleiçi her ne kadar oldukça popüler tatil bölgelerimizden biri olarak karşımıza çıksa da burada aradığınız özelliklerde bir otel bulma konusunda sıkıntılar yaşamanız söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durumda karşılaşmanız durumunda Antalya Merkez otelleri arasından da seçimlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kaleiçi'nin Antalya Merkez'e oldukça yakın olması sayesinde burada gerçekleştireceğiniz tatillerinizi planlarken şehir merkezindeki otellerden de tercihinizi yapabilirsiniz.

Kaleiçi ya da Antalya Merkez bölgesinde bulunan otel seçenekleri arasından seçimlerinizi yaparken otellerde yer bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız daha geniş seçenekleri değerlendirip Antalya otelleri arasına da bakmanızın faydasını görebileceğinizden emin olabilirsiniz. Böylelikle tüm otel seçeneklerini daha rahat değerlendirebilirsiniz.