TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIKahramanmaraş Otelleri
23 Kahramanmaraş Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Kahramanmaraş Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Kahramanmaraş Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Kahramanmaraş Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Kahramanmaraş Otelleri ve en uygun Kahramanmaraş otel fiyatları, Kahramanmaraş hakkında genel bilgiler...

Kahramanmaraş Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
H. TAŞAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-05-2024/26-05-2024
Temizlik
8.3
F. NAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-03-2024/03-03-2024
İletişim iyi konum güzel yemekler iyi
7.7
E. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 09-03-2024/10-03-2024
Personel iletişimi harikaydı. Manzarası çok güzel.
9.3
F. SARIKAYA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 18-05-2024/19-05-2024
Doğa
8.0
A. PAMUK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/27-02-2024
Güleryüz
10
A. ÇAĞIN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-05-2024/04-05-2024
Iyi
9.3
M. KELEŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/28-04-2024
Temiz olması
9.3
F. CAM | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-06-2024/23-06-2024
Temizlik
7.3
p. gürbüz | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 30-03-2024/01-04-2024
Konforlu olmasi
8.3
M. KAYGUSUZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-05-2024/21-05-2024
Sakinlik huzurlu bir ortam

Kahramanmaraş Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Zengin mutfağı, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile tatilinizi geçirebileceğiniz Kahramanmaraş Otelleri...

Akdeniz Bölgesi şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkan Kahramanmaraş, tarih boyunca Hititler, Medler, Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Anadolu Selçukluları gibi pek çok devlete ve beyliğe ev sahipliği yapmış olan bir şehrimizdir. Bu durum bölge tarihini yakından tanımak isteyenlerin Kahramanmaraş otellerinde konaklayarak tatil programlarını bu şehirde gerçekleştirmelerine yol açmaktadır.

Doğuda Darende, Akçadağ, Araban, Yavuzeli, Doğanşehir ve Besni ile komşu olan Maraş, batıda Kozan, Tufanbeyli, Kadirli, Kozan, Saimbeyli ve Sarız ile komşudur. Ayrıca güneyde Bahçe, Islahiye ve Gaziantep ile komşuyken, kuzeyde de Gürün ile komşudur. Bu durum günü birlik turlarla buralara da gitmenize olanak sağladığından indirimli Kahramanmaraş otel fiyatları sunan sitemizden erkenden rezervasyonlarınızı gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Nüfusu

Nüfusunun İstikrarlı bir şekilde arttığını görebildiğimiz Maraş, ülkemizdeki büyük şehirlerden biridir. 2015 yılı verilerine göre 1.096.610 kişilik nüfusa sahip olan şehir, ülkemizin en kalabalık 18. şehridir. Ayrıca bölgede hareketlenen turizm faaliyetleri sebebi ile Kahramanmaraş otellerinde konaklayanlar da eklendiği zaman bölge nüfusunda ciddi bir artış da görülebilmektedir.

Ulaşım Olanakları

Akdeniz Bölgesinin doğusunda bulunan Kahramanmaraş, hem kara hem hava hem de demiryolu ile ulaşılabilecek bir konuma sahiptir. Pek çok ilden şehirlerarası otobüslerle gelebileceğiniz Maraş'a Maraş tren istasyonunu kullanarak demir yolu ile de ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca indirimli Kahramanmaraş otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatillerinizde daha hızlı ve rahat bir ulaşım için İstanbul Atatürk Havalimanı ile Maraş arasında karşılıklı olarak direk gerçekleşen uçuşlardan da faydalanabilirsiniz.

Turizm Danışma

Sahip olduğu özelliklerden ötürü yayla turizmi, kültür turizmi, inanç turizmi ve termal turizm gerçekleştirmeye müsait olan Maraş'ta Tabiat Parkları ve Koruma Alanları ile dağ ve dağ yürüyüşü imkânlarının olması bölgeyi turizm açısından oldukça hareketlendirmiş durumdadır. Şehirde gerçekleşen turizm faaliyetleri ise İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün kontrolü altında gerçekleşmektedir. Gazi Mustafa Paşa Bulvarı, Atatürk Parkı içi Sabancı Kültür Merkezinde bulunan müdürlük Kahramanmaraş otellerinde gerçekleştireceğiniz tatillerinizde ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ve desteği size vermektedir.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Kahramanmaraş Ahir Dağı eteklerine kurulmuş bir şehir merkezine sahiptir. Bu sebeple de şehir merkezinin engebeli bir yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz. Ancak şehir merkezi dışında kalan arazilerde düzlüklere rastlamak mümkündür. Konumu nedeniyle 3 bölgeye de giren Maraş'ın daha çok Akdeniz İklimi özelliklerini taşıdığını görebilmek mümkündür. İndirimli Kahramanmaraş otel fiyatları ile bölgede konaklarken yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı bir hava ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Karasal iklim özellikleri görülen bazı yerlerinin de olması söz konusudur.

Yeme ve İçme Olanakları

Kahramanmaraş'ın yöresel mutfak kültürüne baktığımız zaman oldukça geniş bir çeşitlilik karşımıza çıkmaktadır. Kahramanmaraş otellerinde konaklarken hem otel restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlarda tadabileceğiniz pek çok lezzet bulunmaktadır. Bunlardan en meşhurları; Maraş tarhanası, tarhana çorbası, ekşili çorba, döğmeli mercimek çorba, paça, simit köftesi, kısır köftesi, ekşili köfte, içli köfte, sömelek köfte, yoğurtlu köfte, sulu yağlı köfte, yoğurtlu kebap ve döğme aşıdır. Ayrıca bölgenin en meşhur tadı olan Maraş dondurmasını da unutmamak gerekir.

Popüler Eğlence Mekânları

Büyük şehirlerden biri olması Maraş'ın daha da gelişmesine olanak sağlamıştır. Bu da Kahramanmaraş'ta eğlenmek için gece dışarı çıkabileceğiniz pek çok seçeneğin ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır. İndirimli Kahramanmaraş otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında Yeni Pırlanta, Kundurlu Birahane, Muhtarın, Öz Yaprak, Karizma Bar, Roma Gazinosu ve ZDN Bayan Club gibi mekânlarda eğlenebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık tarihi ile bünyesinde pek çok tarihi yapıyı barındıran Kahramanmaraş'ta gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan Kahramanmaraş Arkeoloji müzesi, Eshab-ı Kehf Külliyesi, Ilıca Kaplıcaları, Ekinözü İçmeleri, Germenicia Antik Kenti Mozaikleri, Kale, Ulu Cami, İklime Hatun Mescidi ve Türbesi, Taş Medrese mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Kahramanmaraş otellerinde konaklarken gezip görebileceğiniz diğer yerler ise Mahmut Arif Paşa Konağı, Dedeoğlu Konağı, Kocabaş Konağı, Tarihi Maraş Çarşıları, Hatuniye Camii, Başkonuş Yaylası, Döngel Vadisi ve Yeşilgöz olarak karşımıza çıkar.