TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIİskenderun Otelleri
5 İskenderun Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
İskenderun Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
İskenderun Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
İskenderun Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi İskenderun Otelleri ve en uygun İskenderun otel fiyatları, İskenderun hakkında genel bilgiler...

İskenderun Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

7.3
T. KAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-04-2021/17-04-2021
Temiz olması, nezih olması ve odaların konforuna bayıldık
7.3
Serdal | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-04-2021/05-04-2021
Temiz ve sakin, manzarası ve çalışanların ilgi ve alakalı olması
10
s. uçak | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 07-03-2021/14-03-2021
Pandemi koşullarına son derece uyan, fiyat performan açısından çok başarılı bir tesis. Ayrıca personeller çok ilgili ve alakalı mutlaka tavsiye ederim.
9.7
T. SİNANOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-11-2020/23-11-2020
İş seyahati sebebiyle otelinizde bir gece konaklama yaptım. Oteliniz konum itibariyle oldukça uygun bir noktada yer alıyor. Fiyat performansı güzel. Tavsiye ederim.
10
c. can | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-03-2021/21-03-2021
Merkezi konumda fiyat performans açısından çok başarılı bir otel. Mutlaka tekrar geleceğiz.
9.0
a. ü. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-02-2021/13-02-2021
Temizliği iyiydi. Konumu güzeldi. Personelleri ilgiliydi.
9.3
k. g. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-03-2021/06-03-2021
iş gezisi için konakladık fiyatına göre gayet uygun ve temiz bir oteldi memnun kaldık.
7.7
E. güçer | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 06-03-2021/07-03-2021
Sıcak su ve sesizlik dinlendirdi bizi.
8.7
Y. M. ARAÇLAR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 05-06-2021/06-06-2021
Odaların hijyen olması geniş olması
10
N. G. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-08-2020/18-08-2020
Huzurlu ve güvenli bir tesisti. Konum olarak güzeldi. Ailelere öneririm. Personeller ilgiliydi.

İskenderun Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ülkenin en güneyi, önemli bir tarihi geçmişi olan İskenderun ilçesi ve alternatif otellerimiz...

İskenderun'da çeşitli alternatiflerle beraber bizim aracılığımızla uygun fiyatlı otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bölgede deniz ticareti, sanayi ve turizm hızla gelişmektedir. Ticaret amaçla birçok insan ağırlayan bu ilçe de genelde merkezi konumda bulunan şehir otelleri mevcuttur. Bizler aracılığıyla ucuz İskenderun otellerinden en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Nüfusu

İskenderun; Hatayın'ın en büyük ilçesi ayrıca Türkiye'nin de en büyük ikinci ilçesidir. Ortalama olarak 280 bin nüfusa sahiptir. Cana yakın halkıyla beraber arap sınırlarına yakın olduğu için içerisinde birçok kültür çeşitliliğini barındırır. Genel olarak ticaretin farklı kollarıyla uğraşan halk turizm sektöründe de yerini alır. Bu bölgede gelişen turizmle beraber merkezi İskenderun otelleri her geçen gün artmaktadır.


Havalimanı

İskenderun'a en yakın olarak Hatay DHMI havalimanı mevcuttur. Hatay merkezde bulunan havalimanı mevkii olarak km uzaklıktadır. Havalimanından İskenderun'a hatta bazı İskenderun otellerine direk servis tarzı ulaşım imkanları bulunmaktadır. Senenin 365 günü hizmet verir ve birçok güzergaha uçuşu mevcuttur. Bu şekilde havayoluyla rahatlıkla İskenderun'a ulaşabiliyorsunuz. 


Otogarı

Karayoluyla otobüs aracılığıyla İskenderun çok fazla alternatife sahip bir ilçedir. İskenderun otogara birçok çevre il ve ilçeden direk ulaşımlar mevcuttur. Bazı uzak illerden İskenderun'a olmasa bile Hatay merkeze gelip oradan İskenderun'a geçebilirsiniz. Otogardan şehir içi birçok konuma dolmuşlar mevcuttur. Gezeceğiniz yerlere ve İskenderun otellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü


İskenderun özellikle yaz aylarında ülkenin şüphesiz en sıcak yerlerinden biridir. Genel olarak Akdeniz iklimine sahip olan bu ilçe kışları soğuk ve yağışlı, yazları da sıcak ve kurak geçmektedir. Yer yer doğal yeşil alanlara da sahip olan İskenderun genel olarak yine temiz havaya sahiptir diyebiliriz.


Kültür ve Turizm

İskenderun ve Hatay bölgesi bugüne kadar tarihte de birçok medeniyete tanıklık etmiştir. Tarihi anlamda oldukça önemli bir yere sahiptir ve İskenderun da birçok görebileceğiniz tarihi yapı mevcuttur. Her sene 5-9 temmuz tarihleri arasında Uluslararası İskenderun Turizm ve Kültür festivali yapılır. İskenderun'un kurtuluşu olarak tanımlanan bu tarihlerde festival etkinlikleriyle bütün halk kutlamalarda yerini alır. Şehir içinde ki turizm information ofislerinde size uygun İskenderun otellerine bakabilirsiniz:


Yeme ve İçme Olanakları

İskenderun mutfağı genel olarak buğday ve buğday ürünlerinden oluşmaktadır. Birçok hamur işi ve zeytinyağlı çeşitlerini barındırır ilçenin her yerinde ki restoranlardan bu yemeklere ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere Hatay'ın tantuni ve Antakya döneri ülke genelinde meşhurdur. Yine İskenderun'da birçok restoran lokanta bunun üzerine hizmet vermektedir.  Yine gideceğiniz 3-4 yıldızlı İskenderun oteline göre bu yöresel yemeklere rastlayabilirsiniz.


Gezilecek Yerler

Tarihi geçmişiyle kendisine hayran bırakan İskenderun; içerisinde birçok sosyal mekan ve gezilecek yer barındırır. İlçede birçok kilise ve tarihi cami bulunur aynı zaman da masmavi deniziyle size güzel bir tatilde yaşatabilir. Destinasyon olarak; İskenderun Deniz Müzesi, Alexandretta Antik Kenti, Meryem Ana Havuzu, Arsuz Plajı, Soğukoluk Yaylası, Payas Kalesi, İlk Kurşun Müzesi ve Atatürk Evi, Damlataş Mağarası gibi birçok turistik konumları mutlaka gezmelisiniz. Bunun yanı sıra sahillerde de birçok sosyal mekanlar mevcuttur.