İnegöl Otelleri & İnegöl Otel Fiyatları Toplam 5 Otel Bulundu

Harita
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Hotel Angelacoma Spa Wellness
Hotel Angelacoma Spa Wellness
Hotel Angelacoma Spa Wellness
Hotel Angelacoma Spa Wellness
Hotel Angelacoma Spa Wellness
Oylat Güven Otel
Oylat Güven Otel
Oylat Güven Otel
Oylat Güven Otel
Oylat Güven Otel
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel
Morrian Hotel
Morrian Hotel
Morrian Hotel
Morrian Hotel
Morrian Hotel

İnegöl Otelleri & İnegöl Otel Fiyatları

Dev İnegöl Köfte Heykeli ile sizi karşılayan İnegöl Otelleri...

İnegöl konaklamalarınız ve rezervasyonlarınızda sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sitemizden her türlü İnegöl bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda İnegöl otellerine rezervasyon yaptırırken bölge hakkında detaylı bilgilere de sahip olabilirsiniz.

İnegöl konum olarak; Güney Marmara Bölgesi içerisinde 40. büyük ilçe olarak yer almaktadır. Bir sanayi ve ticaret ilçesi olan İnegöl, Bursa'nın gözbebeği yerlerindendir. İnegöl sanayi ve ticaretin merkezlerinden olduğu için birçok milletten insan topluluğu görebilirsiniz.

İndirimli İnegöl otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirebileceğiniz sayfamızda oteller hakkında detaylı bilgiler almakla kalmaz, aynı zamanda bölge hakkında da bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu bakımdan rezervasyonlarınızı yaparken sayfamızdaki bilgilerden de mutlaka faydalanmalısınız.

Nüfusu

İnegöl son yapılan sayıma göre yaklaşık nüfusu 230.000 kadardır. Dışarıdan çok fazla göç almamasına rağmen İnegöl, sanayi ve ticaret kenti olduğu için, yeni istihdam sahalarının artmasından dolayı diğer köy ve kentlerden gelen insanların nüfusu artırdığı gözlenmektedir. İnegöl, Türkiye'de önemli bir turizm ve ticaret kavşağıdır. Bu sebeple İnegöl otellerinde konaklayanlarla birlikte bölge nüfusunda değişiklik yaşanmaktadır. İnegöl bu nedenle her dönem yeni yatırımcıların uğrak alanı haline gelmektedir. İnegöl nüfusunun yeni istihdam sahaları ve kentsel projeler çerçevesinde artması ön görülmektedir.

Havalimanı

Ticari ve turizm açısından Türkiye'de önemli bir konumda olan İnegöl, ülkede önemli geçiş kavşaklarındandır. İnegöl, Osmanlı döneminden kalma eserleriyle, iklimiyle, coğrafi konumuyla, önemli İnegöl markalarıyla gelen misafirin her zaman ilgi odağı olmuştur. Ziyaret ve ticaret dolayısıyla gelen misafir, İnegöl ulaşımlarını havayolu ile tercih ederse Bursa Yenişehir Havalimanını kullanabilir. Bursa Yenişehir Havalimanı ile İnegöl arası yaklaşık 28 km mesafede bulunmaktadır. Havalimanından uygun İnegöl otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize ulaşımlarınızı Havaş veya belediye otobüsleriyle yapabilirsiniz.

Otogar

Türkiye'de birçok şehrin kesişim merkezlerinden biridir İnegöl. Bir sanayi ve tarım şehri olan İnegöl'e birçok ulaşım şekli vardır. Bunların en fazla olan karayolu ulaşımı olan İnegöl'e diğer şehirlerden birçok sefer bulunmaktadır. Bu da İnegöl otellerine giderken size büyük bir rahatlık sağlayabilmektedir. İnegöl'ün küçük bir otogarı vardır ama şehirlerarası birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. İnegöl merkezde olan otogara ulaşımı şehir içi çalışan otobüs ve dolmuşlarla kolayca ulaşabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise Bursa Yenişehir otogarı, İnegöl ulaşımınız için alternatiftir. Yaklaşık İnegöl ile Bursa Yenişehir otogar arası 58 km mesafededir.

Turizm Müdürlüğü

İnegöl, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır. İnegöl Belediyesinin belirli yıllarda yürüttüğü etkinlikler bölgenin ülke ekonomisi ve tanıtımı için önemli bir yer teşkil etmektedir. İnegöl kültür merkezleri, İnegöl bilgi evleri, İnegöl meslek edindirme kursları ve çeşitli festivallerle boy göstermektedir. İnegöl gezinizi planlamadan önce belediye sitesinden etkinlik takvimi ile bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında uygun İnegöl otel fiyatları ile konaklarken bölgedeki tatillerinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İnegöl, Bursa iline bağlı önemli sanayi kentlerinden biridir. İnegöl, iklim olarak hem Akdeniz hem de Karadeniz iklimiyle harmanlanmış şekilde boy göstermektedir. Yazları sıcak ve az yağış şeklinde geçen İnegöl'de kışlar buna oranla soğuk ve bol yağış şeklinde görülür. Bu da İnegöl otellerinde konaklayıp bölgede tatil yapmak isteyenlerin daha çok yaz aylarında bölgeye gelmelerine yol açmaktadır. İnegöl, tarım bakımından %70 oranında bir ölçüye sahiptir ve geniş ormanlık alanı mevcuttur. İnegöl ormanlık alanında görebileceğiniz bu ağaç türleri; meşe, ıhlamur, köknar, çam, kestane, ceviz ve kayın ağaçları şeklindedir. Fiziki yapı bakımından geniş düz ovalara sahip olan İnegöl, ova zeminleri alüvyonlarla kaplıdır.

Yeme ve İçme Olanakları

İnegöl gezilerinizde sizi eşsiz lezzetler ilçede beklemektedir. En önemli ve kültürel değerlerinden İnegöl Köftesi, bölgenin hem markası hem de vazgeçilmez yemeklerinden olmuştur. Hatta İnegöl girişinde, İnegöl Belediyesinin yaptırdığı büyükçe bir köfte heykeli görebilirsiniz. İnegöl'ün adeta bir simgesi olan İnegöl Köftesi, ülkenin birçok yerine ihracatı yapılmaktadır. Bunun dışında Şırası ve Piyazı önemli İnegöl lezzetlerindendir. Bu lezzetleri hem indirimli İnegöl otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında hem de yerel halk tarafından işletilen otellerde deneme olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

İnegöl önemli ticaret ve turizm kesişim noktalarından olduğu için, hem termal hem de yeni yatırımlar için gelen birçok misafiri bünyesinde ağırlamaktadır. İnegöl gezilerinizden ve işlerinizden arta kalan vakitlerde eğlenmek istiyorsanız, İnegöl'ün en büyük alışveriş merkezi olan İnegöl AVM'yi mutlaka ziyaret ediniz. İnegöl AVM içinde bulabileceğiniz, restoranlar, cafeler, sinemalar, eğlence mekânları, çeşitli sanatçıların yer aldığı paneller ve canlı konserler gelen misafirlere güzel dakikalar geçirmesine yardımcı olmaktadır. İnegöl AVM dışında yine İnegöl otellerinde konaklarken çevrede eğlenebileceğiniz türkü barlar, gençlerin gidebileceği disco, bar tarzı yerler de mevcuttur.

Gezilecek Yerler

Tarihin ve turizmin, eşsiz doğa manzarasının, şifalı suların yer aldığı güzel bir ilçedir İnegöl. İnegöl gezi planlarınızda mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi Oylat Kaplıcaları ve Oylat Mağarası. Bunun dışında İnegöl'ün tarihini ve kültürünü yansıtan Kent Müzesi ve Tarihi Evlerinden, geçmiş tarihiyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Artık bir marka ve simgesi olan kent girişindeki Dev İnegöl Köfte Heykeli ise ilçenin sembolü şeklindedir. Tatilinizi İnegöl otellerinde konaklayarak geçirmeye karar verdiyseniz mutlaka bu yerleri de görmelisiniz.