Ihlara Vadisi Otelleri & Ihlara Vadisi Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Kapadokya Ihlara Konakları & Caves
Kapadokya Ihlara Konakları & Caves
Kapadokya Ihlara Konakları & Caves
Kapadokya Ihlara Konakları & Caves
Kapadokya Ihlara Konakları & Caves

Ihlara Vadisi Otelleri & Ihlara Vadisi Otel Fiyatları

Kapadokya'nın parlayan noktalarından Ihlara Vadisinde konaklayabileceğiniz Ihlara Vadisi Otelleri...

Ülkemizde bulunan doğal güzelliklerden birisi olarak karşımıza çıkan Aksaray'daki Ihlara Vadisi, geçmiş yıllarda Hasan Dağında oluşan volkanik hareketler sonucunda lavların bölgede volkanik bir tabaka oluşturması sonucunda meydana gelmiştir. Bu da bölgeye doğal bir zenginlik katarak değerli bir yer haline gelmesini sağlamıştır. Ihlara Vadisi otelleri bu sebeple neredeyse yılın her döneminde ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

İçinde pek çok kilise barındıran bir yer olması ile de ilgi çeken vadide geçireceğiniz tatilleriniz sırasında indirimli Ihlara Vadisi otel fiyatları ile konaklamanız sayesinde tatillerinizin sizin için çok daha eğlenceli bir hale geleceği konusunda emin olabilirsiniz. Sayfamızdan elde edeceğiniz bilgiler sayesinde bölgedeki tatillerinizin çok daha eğlenceli bir hale gelebileceğinden emin olabilirsiniz.

Nüfus

Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde yer alan Ihlara Vadisi turistik bir oluşum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden vadi içerisinde yerleşim söz konusu değildir. Ancak Ihlara'ya bakacak olduğumuz zaman bölge nüfusunun yaklaşık 12.000 olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca Ihlara Vadisi otellerinde konaklayanlarla ve bölgede gerçekleştirilen turistik gezilerle birlikte buradaki nüfusun daha da arttığını görebilmemiz mümkün olmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Ihlara Vadisinde gezinti yapmak isteyenlerin bölgeye ulaşımlarda kara ve havayolunu kullanabilmeleri mümkündür. Güzelyurt'a bağlı olan vadiye ulaşımlarınızda havayolunu tercih ediyorsanız bölge yakınında bulunan Nevşehir Havalimanını kullanabilirsiniz. Ayrıca indirimli Ihlara Vadisi otel fiyatları ile konakladığınız otellerinize ulaşımlarınız için kara yolunu da tercih edebilmeniz ve şehirlerarası otobüs seferlerini kullanarak kısa sürede vadiye gelmeniz mümkündür.

Turizm Danışma

Ihlara Vadisine gitmek isteyenler için en uygun konaklama seçeneklerini sunmakta olan Ihlara Vadisi otelleri sayesinde tatilinizi çok daha keyifli geçirebilmek için bölge tarihini yakından tanımanız önem taşımaktadır. Bunun için Güzelyurt turizm danışma ofislerinden ihtiyacınız olan bilgileri rahatlıkla alabilirsiniz. Ayrıca genel olarak Güzelyurt gezileriniz için gerekli tanıtım broşürlerini de elde edebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

İç Anadolu bölgesinin tipik iklim ve bitki örtüsü özelliklerini görebileceğiniz Ihlara Vadisinde yaz aylarının sıcak ve kurak kış aylarının ise eksi derecelere varan soğuklarda ve kar yağışlı geçtiğini görebilirsiniz. İndirimli Ihlara Vadisi otel fiyatları ile sitemizden gerçekleştireceğiniz rezervasyonlarınız sayesinde özellikle yaz aylarınızı çok keyifli geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Yemek kültürü ile sizi kendine bağlayacak olan vadide İç Anadolu mutfağının esintilerini görebilirsiniz. Ihlara Vadisi otelleri bünyesindeki restoranlarda ve yerel restoranlarda bölgeye has olan soğanlama, kuskus pilavı, erişte, sıkma, şepe, höşmerim, sarı burma ve bamya çorbası gibi lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Ihlara Vadisinde gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında gece hayatının fazla hareketli olmadığını görebilirsiniz. Bu bakımdan neredeyse sadece indirimli Ihlara Vadisi otel fiyatları ile konakladığınız otellerin eğlence tesislerinde eğlenme olanağı bulabileceğiniz ve animasyon etkinlikleri sayesinde keyifli vakit geçirebileceğinizi söyleyebiliriz.

Gezilecek Yerler

Ihlara Vadisinde gerçekleştireceğiniz gezileriniz sırasında vadi boyunca kurulmuş olan kiliseleri ziyaret etme olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle Eğritaş Kilisesi, Kokar kilisesi, Pürenli Seki Kilisesi, Daniel Kilisesi, Sümbüllü Kilise ve Yılanlı Kilise Ihlara Vadisi otellerinde konaklarken vadi gezintileriniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.