Hisarönü Otelleri & Hisarönü Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
D-Maris Bay
D-Maris Bay
D-Maris Bay
D-Maris Bay
D-Maris Bay

Hisarönü Otelleri & Hisarönü Otel Fiyatları

Antik kentleri, eşsiz koyları ve yeşil alanları ile büyüleyici Hisarönü Otelleri...

hisarönü otelleri

En seçkin tesisleri ile uygun fiyat avantajları ve cazip kampanyalar sunan sitemizden Hisarönü otelleri için kısa sürede rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Hisarönü'ndeki doğal güzelliklerin ve etkileyici turistik değerleri hakkında da bilgiler muhafaza eden sitemiz, bölgenin saklı kalmış güzelliklerini keşfetmeniz adına her detayı sizler için sunmuş bulunmaktadır.

Hisarönü, Marmaris ilçesinin bünyesindeki turistik mahallelerdendir. Her sene binlerce yerli yabancı birçok ziyaretçiyi konforlu şekilde ağırlamakta olan Hisarönü, bağlı bulunduğu ilçeye 21 kilometre sürmektedir. Hisarönü geçtiğimiz yıllarda köy iken, turizmde hareketliliğin başlaması ile önde gelen turizm beldelerimizden biri olmuştur.

Çevredeki diğer tatil beldelerine nazaran daha uygun Hisarönü otel fiyatlarına sahip olan bölgede bütçenizi aşmadan tatil yapma olanağına sahip olabileceğiniz için bölgedeki tatilinizi buralarda geçirmenizin sizin için çok daha avantajlı hale geldiğini görebilirsiniz.

Nüfusu

Hisarönü 2252 olarak bildirilere, 1093 tane kadın, 1159 tane de erkek nüfusun olduğu 2012 sayımlarında açıklanmıştır. Turistik alanlar içerisinde sayılan Hisarönü, sezonun canlanması ile yaz aylarında nüfus sayısı katlanmakta olup, Hisarönü otellerinde doluluk oranları artmaktadır.

Havalimanı

Yerleşim birimi olarak mahalle olarak nitelendirdiğimiz Hisarönü'nde havalimanı yer almayıp, mevcut olan 111 kilometre uzaklıktaki Dalaman Havalimanı kullanılmaktadır. Hisarönü'ne havalimanından kalkış yapan otobüslerin yanı sıra ticari araçlar ve havalimanı servisleri ile kolay ulaşım sağlamakla birlikte, araç kiralama şirketleri ile de anlaşabilirsiniz. Böylece uygun Hisarönü otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize de rahatlıkla ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz.

Otogar

Yılda binlerce turiste konaklama hizmeti veren Hisarönü otellerine bölgede yer alan en yakın otogar, Sarıana Mahallesinde bulunan Marmaris otogarından kalkan dolmuşlar veya taksilerle gidebilirsiniz. Marmaris otogarı, Hisarönü'nde yaklaşık 20 kilometredir ve yarım saatlik yolculuk sonrası ulaşılmaktadır.

Turizm Danışma Bürosu

Turist popülasyonu oldukça fazla bir yerleşke olan Hisarönü'nde, istediğiniz her konuya dair sorunsuz şekilde bilgilendirme hizmeti alabileceğiniz turist danışma merkezleri, bölgenin 21 kilometre uzaklığındaki Marmaris İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adı altında hizmet sunmaktadır. İskele Meydanı, No:2 Marmaris ilçe merkezinde yer almaktadır. İndirimli Hisarönü otel fiyatları ile bölgede konaklarken tatilinizle ilgili yaşadığınız her türlü sorunda ve bilgi alma isteğinde danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Kış ayları ve sonbaharda oldukça yağış alan bölgede kış ayları ılık, yaz ayları ise sıcaktır. Akdeniz iklimi olarak belirtebileceğimiz Hisarönü'nde hava koşulları diğer bölgelere göre farklılık göstermekle beraber, nem oranı yok denecek az iken, yazları ise sıcaklıklar bunaltmamaktadır. Senelik sıcaklık değerlerinin ortalaması 14 ile 18 derece arası değişen Hisarönü temiz bol oksijene sahip havası ile astım rahatsızlığı olan kişiler için ideal bir seçimdir.

Hisarönü bol yeşil alanları ile göz doldurmakta olup, bölge arazisinin büyük bir kısmı ormanlarla kaplıdır. Bölgede ayrıca binlerce tür farklı bitki türü bulunmakta olup, yüksek kesimler kızılçam, meşe, çınar ve karaçam ağaçları ile kaplı iken, alt kısımlarda maki toplulukları, sığla ağacı, sedir, ladin, hurma, defne gibi bitkiler bulunmaktadır. Tüm bu iklim ve bitki örtüsü özellikleri Hisarönü otellerinde konaklamak isteyenlerin sayısının artması üzerinde etkili olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Hisarönü'nde sadece doğal güzelliklerle sizi büyülemekle kalmamakta, yöresel lezzetleri ve özellikle deniz ürünleri ile damaklarınızda unutulmaz tatlar bırakmaktadır. Akdeniz mutfağı özellikleri belirgin şekilde öne çıkan beldede, sura, döş dolması, hindiba, ebegümeci ve radika gibi bitkilerle yapılan değişik özellikte salatalar ve mezeler ünlüdür. Ayrıca turistlere hitap eden Hint Mutfağı, Çin Mutfağı, Meksika ve İtalyan usulü gibi farklı konseptte restoranlarda ve indirimli Hisarönü otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarında da yemek yiyebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Hisarönü'nü ziyaret eden turistler genellikle doğa yürüyüşleri tekne turları gibi etkinlikleri tercih ederek, oksijeni bol, temiz havada Hisarönü otellerinde kalarak yenilenip enerji bulmakta bunun yanında da eğlenmektedirler. Atmosfer olarak bir yandan sakin, diğer yandan ise hareketli bir bölge olan Hisarönü'nde, tatiline canlılık katmak isteyen turistlerin tercih ettikleri mekânlar şu şekildedir; Plam Tree Bistro, El Nino Bar, Barracuda, Alex's Cocktail Bar, Harry's Bar, Lady Marmalade Coffee Shop, Piano Bar, Green House Garden Bar ve Calypso Bar'dır.

Gezilecek Yerler

Bir kez ziyaret edilince tekrar gelinesi izler bırakan Hisarönü'nün bakir kalmış tabii güzellikleri karşısında konaklama imkânı bulabileceğiniz seçkin tesisleri ile tatil keyfi yaşatmaktadır. Turistik güzellikleri bakımından zengin olan bölgede gezebileceğiniz yerler; Hisarönü Koyu, İnbükü Koyu, Physkos Antik Kenti, Dirsekbükü Koyu, Orhaniye, Akşam Yemeği Tiyatroları, Turgut Köyü, Keçi Bükü, Selimiye, Hafsa Sultan Kervansarayı ve Loryma Antik Kenti'dir. Hisarönü otellerinde konaklarken bu yerleri de ziyaret etmeniz bölgeyi tanımanız açısından yararınıza olacaktır.

Gezip görebileceğiniz yer seçenekleri bakımından size pek çok alternatif sunmakta olan Hisarönü'ndeki otellerde yer bulma konusunda sıkıntı yaşadığınız zaman yakın mesafede bulunan Turunç ve Bördübet otelleri arasından seçimlerinizi gerçekleştirmenizin büyük bir faydasını görebilirsiniz. Özellikle de daha sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için Bördübet koylarının daha doğru bir seçenek olduğunu görebilirsiniz.

Hem Hisarönü'nde hem de Bördübet'te dilediğiniz özelliklere sahip bir otel bulma konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Burada bulunan lüks ve konforlu otel seçeneklerinin kısa sürede dolduğunu da düşünecek olduğunuzda Turunç otelleri arasından seçim yapmanızın sizin için çok daha doğru bir seçenek olduğunu görebilirsiniz.

Hem lüks ve konforlu bir otel bulmak hem de yer bulma sıkıntısı çekmek istemiyorsanız daha geniş alternatifler sunan Marmaris otelleri arasından seçimlerinizi gerçekleştirmenin faydalı olacağını görebilirsiniz. Özellikle de yaz sezonunda daha geniş otel seçeneklerini değerlendirmeniz bakımından Marmaris genelinde hizmet veren otellere daha geniş bir perspektiften bakmanızın faydalı olacağını görebilirsiniz.