Hisaralan Otelleri & Hisaralan Otel Fiyatları Toplam 1 Otel Bulundu

Harita
Sındırgı Obam Termal Resort
Sındırgı Obam Termal Resort
Sındırgı Obam Termal Resort
Sındırgı Obam Termal Resort
Sındırgı Obam Termal Resort

Hisaralan Otelleri & Hisaralan Otel Fiyatları

Köklü tarihi ile konuklarını geçmişte bir yolculuğa çıkaran Hisaralan'da kalabileceğiniz Hisaralan Otelleri...

Balıkesir'in merkez ilçesine bağlı bir köy olarak karşımıza çıkan Hisaralan Köyü, köklü tarihi ile her zaman tercih edilen yerleşim birimlerinden biri olduğunu göstermektedir. Bölgede açılan Hisaralan otelleri sayesinde siz de bölgeyi daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

13. yy'da Bizanslıların egemenliği altında bulunan köyün girişine o zamanlar düşman saldırısından korunabilmek için bir hisar yaptırılmıştır ve köye daha sonra bu hisarın ismi verilmiştir. İndirimli Hisaralan otel fiyatları ile bölgede gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında siz de mutlaka bu Hisar'ı görmelisiniz.

Nüfusu

Hisaralan Köyü, Balıkesir'in Sındırgı ilçesine bağlı olan bir köy durumdadır. Bu köyün yerleşik nüfusu yaklaşık olarak 400'dür ancak Hisaralan otellerinin açılması ve bölgede turizm faaliyetlerinin artması ile birlikte farklı dönemlerde bölgede nüfus değişiklikleri olduğunu görebilmek mümkündür. Özellikle termal sulardan faydalanmak isteyenlerle bölge nüfusunun arttığını görebilmek mümkündür.

Ulaşım Olanakları

Sındırgı ilçesine bağlı olan Hisaralan Köyü'ne giderken ilçenin kuzeyinde bulunan Çaygören'den geçmeniz ve ikiye ayrılan yolda yolculuğunuza soldan devam etmeniz gerekmektedir. Bu sayede şehir içi araçları ile ya da kendi araçlarınızla yolun sol kısmında bulunan Hisaralan Köyüne ve indirimli Hisaralan otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize rahatlıkla ulaşma imkânı bulabilirsiniz.

Turizm Danışma

Sındırgı'ya bağlı olan Hisaralan ilçesinde gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili olarak denetimleri Sındırgı İlçe Kültür ve Turizm Müdürlüğü gerçekleştirmektedir. Siz de Hisaralan otellerinde kalırken bölgede gerçekleştirilen etkinlikler, gezilecek görülecek yerler, bölge tarihi ve kültürü ile ilgili olarak turizm danışma büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Kış aylarının az yağışlı geçtiği Hisaralan Köyünde genellikle karlı bir hava hâkimken yer yer karasal iklim özellikleri ile karşılaşmak mümkündür. Yaz aylarında ise sıcak ve kurak hava koşullarının bölgeye egemen olduğunu görebilmek mümkündür. Bu bakımdan indirimli Hisaralan otel fiyatları ile bölgede tatil yapmak için en uygun zaman olarak karşımıza yaz ayları çıkmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Karpuz, Ay Çiçeği, Mısır, Altın Çilek, Ceviz, Fasulye, Biber ve Armut yetiştirildiğini görebildiğimiz Hisaralan'da yeme ve içme olanakları bakımından çeşitli alternatiflere sahip olabildiğinizi görebilirsiniz. Hisaralan otellerinde konaklarken özellikle her yıl Hıdırellez şenliklerinde baharın gelişini kutlarken buğday ve kırmızı etle hazırlanan keşkek kesinlikle denemeye değer lezzetler arasında yer alıyor.

Popüler Eğlence Mekânları

İndirimli Hisaralan otel fiyatları ile Hisaralan Köyünde geçireceğiniz tatilleriniz sırasında eğlenebilmek ve keyifli vakit geçirebilmek için otellerin sunduğu eğlence ve aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Bu sayede özellikle akşamlarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Sındırgı ilçesinde bulunan kafe ve barlarda da eğlenme olanağı bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Hisaralan Köyünde geçireceğiniz tatilleriniz sırasında bölgeyi daha yakından tanımak için Hisaralan otellerinden çıkıp köy girişinde bulunan tarihi Hisar'ı görmeye gidebilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşleri yaparak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Hisaralan Termal Turizm Merkezini de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hisaralan Kaplıcaları ve Emendere Kaplıcaları da bölgede gezebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.