TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIHaymana Otelleri
4 Haymana Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Haymana Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Haymana Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Haymana Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Haymana Otelleri ve en uygun Haymana otel fiyatları, Haymana hakkında genel bilgiler...

Haymana Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.7
H. özcan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-11-2020/15-11-2020
Ürofiz termal otelde sürekli konaklama yapıyorum. Bölgede çok fazla otel olmamasına rağmen otelinizin genel imkanları güzeldi. Özellikle Canlı müzik aktivite olarak güzel vakit geçirmemize neden oldu. Teşekkürler.
9.7
h. ceylan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-09-2021/05-09-2021
ailemle birlikte güzel vakit geçirdiğim. hiç rahatsız olmadığım son derece rahat ettiğim bir oteldi. çalışanların samimi ve güüleryüzlü tutumu gayet guzeldı. son derece keyif aldık. tekrar tercih ederiz umarım denk gelirsek . kalacaklarada tavsiyemizdir.
10
H. Mevsim | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-12-2021/05-12-2021
Haymana'da uygun fiyata tatil yapılabilecek en iyi otellerden biri diyebilirim. Termal su kalitesi oldukça iyi, havuzların bay-bayan ayrı olması bizim için iyi oldu. Yarım pansiyon hizmet veren bir tesis, yemekler gayet lezzetliydi.
8.0
n. tokg | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-02-2020/10-02-2020
Ankara ya iş için gelmiştik işlerimiz erken bitince adıgüzel termal otelde konakladık. odalar temiz ve ferahtı. yemekler güzeldi çeşit yeterliydi. özellikle spa bölümünü çok beğendim. otel çalışanları çok ilgiliydi.
10
N. KARABACAKOĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-09-2022/26-09-2022
Otelinize ben uzun yıllardır geliyorum. Herşey mükemmeldi. Çalisanlar güler yüzlü hizmet çok iyi. Zaten termal suyun kalitesi tartışılmaz. Dünyada kükürt açısından ikinci olduğunu biliyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
8.0
S. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-11-2021/14-11-2021
İş gezisi için ideal bir otel. Tavsiye ederim.
10
C. Bakır | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 17-11-2021/24-11-2021
Doktor tavsiyesi üzerine bir hafta konakladım. Termal havuzlarından memnun kaldık, bayanlara ayrı havuz olması çok iyi düşünülmüş. Odalar temizdi, yataklar rahattı. Beklentimizi karşıladı, uygun fiyata güzel bir tatil geçirdik.
8.3
l. g | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-02-2020/17-02-2020
yemekler ve temizlik memnun edici oldu. çok fazla yemek seçen ben yemek sunumlarına bayıldım ve seçmeyi düşünmedim hiç.personeller güler yüzlü sevimli insanlardı
10
B. ÖMEROĞLU | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-07-2021/11-07-2021
Herseyi ile mukemmel personeli, temizligi iletisim hersey icin cok teşekkür ederim. Cok memnun ayrildik.....
9.3
A. ÖDEMİŞ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-01-2021/25-01-2021
samimiyet evimizde gibi hissettirdi ve hijyen de aynı şekilde

Haymana Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Şifalı kaplıcaları ve seçkin tesisleri ile en gözde Haymana Otelleri...

Fiyatı uygun Haymana otelleri hakkındaki güncel bilgileri siz misafirlerimiz için belirli başlıklar halinde sitemizde yer verdik. Haymana gezileriniz için ihtiyaç duyduğunuz bütün bilgileri bu siteden takip edebilirsiniz.

Haymana konum itibariyle Ankara ilinin güney kısmında bulunmaktadır. Güney kısmında Kulu ve Cihanbeyli, Kuzey tarafında Gölbaşı, Batıda Polatlı, Doğu tarafında ise Bala ve Gölbaşı ilçeleriyle çevrilidir Haymana. Haymana en yakın il olan Ankara merkeze 72 km uzaklıktadır.

Konumu ile ilgi çeken Haymana'da uygun Haymana otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Bu da bütçenize uygun fiyatlarla bölgede tatil yapabilmenize olanak sağlıyor olması açısından sizin için büyük bir rahatlık olacaktır.

Nüfusu

Haymana toplamda 5 mahalle, 6 belde ve 70 köy mevcuduyla konumlandırılmıştır. Diğer yıllara göre nispeten Haymana ağır geçim şartları yüzünden dışarıya göç vermeye başlamıştır. Özellikle Haymana'dan en yakın il olan Ankara'ya daha fazla göç vermektedir. Haymana nüfusu son sayımlara göre 31.176 kadardır. Önümüzdeki yıllarda Haymana nüfusu için yeni istihdam alanları yapılması şart gibi gözükmektedir. Üstelik Haymana otellerinde konaklayarak bölgede tatil yapmayı tercih edenler düşünüldüğü zaman daha fazla mekân açılması gerektiğini görebilirsiniz.

Havalimanı

Haymana, Ankara'ya 70 km uzaklıkta bulunmaktadır. Genellikle çevre il ve ilçelerden en çok kaplıca turizmi için tercih edilen yerlerden biridir Haymana bölgesi. Haymana'da en fazla tercih edilen kaplıca oteli Ayaş Kaplıcaları adı altında oteldir. Haymana'ya ve indirimli Haymana otel fiyatları ile hizmet veren otellere ulaşımı hem karayolu hem de havayolu üzerinden sağlayabilirsiniz. Havayoluyla ulaşımınızı yapacaksanız en yakın havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanını kullanabilirsiniz. Buradan Haymana ulaşımlarınızı HAVAŞ veya otogar üzerinden şehirlerarası otobüs veya Haymana tarafına giden minibüslerle sağlayabilirsiniz.

Otogar

Kış turizminin en fazla tercih edilen bölgelerinden biridir Haymana. Genellikle Kış ve Sonbahar aylarında termal tatil için tercih eden misafirler Haymana'yı tercih etmektedirler. Haymana'dan çıkan termal suyun kalitesi bölgeyi bu sayede daha popüler hale getirmiştir. Haymana'ya en yakın illerden biri Ankara ilidir. Ankara'dan toplu taşımacılık Haymana'ya ne yazık ki yoktur. Bu yüzden şehirlerarası otogarı üzerinden Haymana'ya ve Haymana otellerine günün her saati belirli aralıklarla servisler kalkmaktadır.

Turizm Müdürlüğü

Haymana, Ankara İl Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermektedir. Geçmiş yıllara göre Haymana son zamanlarda dışarı bölgelere daha fazla göç vermektedir. Bunun sebebi istihdam sahalarının çok fazla olmayışı ve geçim sıkıntısıdır. Haymana'nın şu anda en önemli gelir kaynaklarından birisi bölgeye yapılan Sağlık Turizmi adı altında yapılan gezilerdir. Termal bir bölge olan Haymana, Bakanlığın reklamları ve desteğiyle ayakta kalmaktadır. Haymana'daki en bilinen ve en fazla tercih edilen uygun Haymana otel fiyatlarına sahip otellerin başında Ayaş Kaplıcaları gelmektedir.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Haymana her ne kadar kara iklimine sahip olsa da bölge farklı iklim tipleriyle de karşılaşmaktadır. Güney tarafında bu durum daha çok hissedilir. Haymana'da, İç Anadolu kısımlarında en fazla görülen step-bozkır iklimi yer alırken, tam tersi Kuzey kısmında yer alan Karadeniz bölgesinde ise ılıman bir hava ve bol yağış görülmektedir. Haymana kışları soğuk ve yazları kuru sıcak şeklinde geçmektedir. Nem oranı yazın oldukça düşüktür.

Haymana, bahar aylarında topraklarında daha fazla yeşil alan barındırır. Kış aylarında ise daha çok sarı ve kuru ot yığınına dönüşmektedir. Haymana ve çevresinde görülen nadir de olsa ormanlık alanlar genellikle baltalık orman alanlarıdır. Bu iklim ve bitki örtüsü koşulları Haymana otellerinde konaklamayı tercih eden daha fazla kişi olması üzerinde de etkili olmaktadır.

Yeme ve İçme Olanakları

Ankara ilinden 70 km uzaklıkta olan Haymana, termal bölge olmasından dolayı tercih edilmektedir. Özellikle termal turizm açısından geleceği olan bir yer Haymana. Tek kusuru fazla yatırım olmaması ve yeni istihdam alanları yaratılmamasıdır. Haymana'da yöresel yemek dışında birçok restorandan da faydalanabilirsiniz.

Haymana'nın en ünlü yöresel lezzetlerini şöyle sıralayabiliriz; Doğrama, Etli Kara Lahana Sarma, Harmanlı Pilav, Haymana, Kara Lahana Çorbası, Mısır Ekmeği başlıca lezzetlerdendir. Üstelik uygun Haymana otel fiyatları ile konakladığınız oteller de size restoran bulma konusunda destek olmaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Haymana sağlık turizmi açısından Türkiye'de önemli noktalardan bir yerdedir. Her yıl gelişen turizm sektörü içinde kendine de bir yer açmak isteyen Haymana, kaplıcalarıyla gelen misafire en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Haymana gece hayatı veya eğlence aktiviteleri bakımından çok fazla değildir. Sadece Haymana çevresinde bulunan bazı restoranlarda çeşitli aktivitelerinizi geçirebilirsiniz. Haymana otellerinde konaklarken en yakında bulunan ve eğlenceli vakit geçireceğiniz yer Ankara ilidir.

Gezilecek Yerler

Haymana tatil planlarınızı yaparken mutlaka buraya giden kişi ve sitemizden tavsiyeler alabilirsiniz. Haymana en fazla kendini sağlık turizmi açısından tanıtmaktadır. Haymana'daki kaplıcalar en önemli hizmetlerdendir. Haymana bölgesinde nereleri gezebilirim diyorsanız; Haymana Kaplıcaları, Gavur Kalesi ve Külhöyük başlıca görebileceğiniz yerlerdendir. Haymana otellerinde gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında bu yerleri de gezmeyi ihmal etmemelisiniz.