TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIHamamözü Otelleri
1 Hamamözü Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Hamamözü Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Hamamözü Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Hamamözü Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Hamamözü Otelleri ve en uygun Hamamözü otel fiyatları, Hamamözü hakkında genel bilgiler...

Hamamözü Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
F. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-02-2020/22-02-2020
Hafta sonu için tek günlük konaklama yaptık. Özellikle termal havuzların temizliği ve personelin ilgisinden memnun kaldık. Otel çalışanları nazik ve kibar.
10
A. T. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-07-2020/30-07-2020
Çok büyük ve çok temiz. Resepsiyon ve misafir karşılaması oldukça iyiydi.Odalardaki mobilyalar ve dekorasyon gayet güzel

Hamamözü Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Şifalı Suları ve Tarihi Yapılarıyla Hamamözü Otelleri ...

Hamamözü, Amasya'ya bağlı bir ilçedir. Hamamözü tarihi açıdan da önem taşıyan bir bölgede yer almaktadır. Bölgede Frigler, Kimmerler ve Romalılar gibi birçok kültür ve uygarlığın izlerini görmek mümkündür. Hamamözü'nün doğusunda Gümüşhacıköy İlçesi, batısında Osmancık İlçesi, güneyinde Çorum İli bulunmaktadır. Hamamözü Amasya'ya 90 kilometre mesafededir. İlçede termal turizm oldukça gelişmiştir. Uygun Hamamözü otel fiyatları ile sitemizden rezervasyon gerçekleştirdiğinizde bu yerleri ziyaret etme imkanı bulabilirsiniz. Tatilinizi daha verimli geçirebilmek için sayfamızda Hamamözü otelleri ve bölge hakkında verdiğimiz bilgilerden yararlanmanız faydanıza olacaktır. 


Nüfusu

Hamamözü nüfus olarak yıldan yıla farklılık göstermektedir. Son verilere göre Hamamözü nüfusu 3955'tir.Ancak bu rakama Hamamözü otellerinde konaklayanlarda eklendiğinde sayı oldukça artmaktadır. Bölgeye çok sayıda ziyaretçi geldiği için turizm faaliyetlerinden ötürü dönem dönem artış gözlenmektedir. Hamamözü otellerinde konaklayan turistlerle birlikte nüfusun özellikle yaz aylarında daha da arttığını görebilmek mümkündür.Ulaşım Olanakları

Hamamözü Merzifon Havalimanı'na 50 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından Hamamözü'ne toplu taşıma araçları, servisler, özel ticari taksiler, araç kiralama veya özel transfer yolu ulaşabilirsiniz. Amasya Otogarına da 30 kilometre mesafe bulunmaktadır. Havalimanından ve Otogardan şehir içi otobüs, veya havalimanı servisleri ile belirli noktalara ve uygun Hamamözü otel fiyatlar ile konaklayacağınız otellere ulaşabilirsiniz.


Turizm Danışma

Hamamözü  Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Hamamözü Belediyesi katkılarıyla bölge birçok sanatsal ve kültürel aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Uygun Hamamözü otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz Hamamözü otel fiyatları ile bu imkanları değerlendirebilirsiniz. Amasya  merkezinde yer alan Turizm Danışma Ofislerinden de bilgi alabilirsiniz. Amasya Turizm Danışma Ofislerine, Pirinççi, Atatürk Cd. No:39, 05200 Amasya Merkez/Amasya adresinden ulaşabilirsiniz. Uygun Hamamözü otel fiyatları ile konaklayabileceğiniz Hamamözü otelleri ile bu imkanları değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.


İklimi ve Bitki Örtüsü

Hamamözü'nde Karadeniz İklimi ve Karasal ikliminin etkileri görülür. Yazları ayları sıcak ve kurak iken kış ayları ve bahar ayları ılık ve yoğun yağışlıdır. Yağışlardan ötürü bölgede yeşillik alan fazladır. Yaz aylarında çevreyi gezmek ve termalden faydalanmak isteyen ziyaretçilerin Hamamözü otellerinde konaklamayı tercih ettiklerini görebiliyoruz.


Yeme ve İçme Olanakları

Hamamözü yöresel yemekleri hem Doğu Anadolu Bölgesinden hem de İç Anadolu Bölgesinden izler görmek mümkündür. Bu nedenle oldukça çeşitli bir mutfağa sahiptir. Başlıca yöresel yemekler; şıngır kebabı, toyga, patlıcan çullama, kalbura bastı tatlısı ve çılbırdır . Bu lezzetlerin tadına bakabileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır en çok beğenilen mekanlar; yakın çevrede bir çok kafe ve restoran bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenleri ;Simre Restoran,Teras Restoran,Nehir Pide Salonu ve Çağrı Cafe'dir.


Gezilecek Yerler

Hamamözü ve civarında gezilecek birçok tarihi ve turistik lokasyon bulunmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hamamözü Hititler döneminin öncesine dayanmaktadır. Hamamözü otelleri konaklamalarınızda, Yalıboyu Evleri, Kaya Mezarları, Çağlayan Köprü, Künç Köprü, Yıldız Hamamı, Burmalı Minareli Camii ve Amasya Müzesi yanında Bimarhane mutlaka ziyaret etmelisiniz. Uygun Hamamözü otel fiyatlarından yararlanarak yaptığınız konaklamalarınızda huzur ve konforu bir arada elde edeceksiniz.