Güvercinlik Otelleri & Güvercinlik Otel Fiyatları Toplam 6 Otel Bulundu

Harita
Crystal Green Bay Resort and Spa
Crystal Green Bay Resort and Spa
Crystal Green Bay Resort and Spa
Crystal Green Bay Resort and Spa
Crystal Green Bay Resort and Spa
Bodrum Greenport Hotel
Bodrum Greenport Hotel
Bodrum Greenport Hotel
Bodrum Greenport Hotel
Bodrum Greenport Hotel
Club Aquarium
Club Aquarium
Club Aquarium
Club Aquarium
Club Aquarium
Akyalı Butik Otel
Akyalı Butik Otel
Akyalı Butik Otel
Akyalı Butik Otel
Akyalı Butik Otel
Zena Hotel Bodrum
Zena Hotel Bodrum
Zena Hotel Bodrum
Zena Hotel Bodrum
Zena Hotel Bodrum
La Blanche Island
La Blanche Island
La Blanche Island
La Blanche Island
La Blanche Island

Güvercinlik Otelleri & Güvercinlik Otel Fiyatları

Egenin en temiz denizine sahip, sakin atmosferi ile yılda binlerce turist ağırlayan Güvercinlik Otelleri...

Güvercinlik otelleri

Tatil planlamanızda aksaklık yaşanmaması için sitemizden Güvercinlik otellerine dair doğru verilen bilgiler eşliğinde programınızı yapabilirsiniz. Deniz turizminin en çok gelişen beldelerimizden olan Güvercinlik'te huzur ve eğlencenin bir arada sunulduğu aktivitelerden faydalanabilirsiniz.

Güvercinlik, yerli ya da yabancı olsun birçok turistin bahar aylarından Ekim ayına dek yoğun talep gösterdikleri tatil beldemizdir. Doğa ile iç içe oluşunun yanı sıra koyları, mavi bayrağa sahip denizi ve kampanyalı Güvercinlik otel fiyatları ile tatilinizin planlı ve güzel geçmesi için her olanağa sahiptir.

Güvercinlik, Bodrum yarımadasına bağlı bir köy iken, 2000'li yıllarda mahalle statüsünde adlandırılmıştır. Bodrum'a yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olup, Muğla il merkezine ise 100 kilometredir. Yalıkavak, Milas ve Torba ile komşu olan Güvercinlik halkının geçim kaynağı ağırlıklı olarak turizm kaynaklıdır.

Nüfusu

Güvercinlik, adrese kayıtlı sistem ile 1279 kişilik bir nüfusa sahip olduğu belirtilmiştir. Kışın 1279 kişi ikamet ederken, turizm sezonunun başlaması ile nüfus, beş bin civarı artmaktadır. Erken rezervasyon dönemlerinde Güvercinlik otel fiyatları oldukça makul olduğundan, turistler tatil yeri olarak Güvercinlik'i seçmektedir.

Havaalanı

Güvercinlik'e uçak yolu ile ulaşım Milas - Bodrum Havalimanı'na inen yolcu uçaklarınca karşılanmaktadır. Milas - Bodrum Havalimanı'ndan rezervasyon yaptırmış olduğunuz Güvercinlik otellerine Muğla - Bodrum karayolu üzerinden sadece 20 dakikalık yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri Güvercinlik'e kadar ulaşımınızda yardımcı olacaktır.

Otogar

Oldukça makul olan Güvercinlik otel fiyatlarının yanı sıra konum olarak da, ulaşım yolları üzerinde bulunduğundan toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer illerden gelecek yolcular ise Bodrum Otogarına kadar otobüs bileti satın alıp, otogardan Güvercinlik minibüslerine binerek 20 kilometrelik yolculuk sonrası varış sağlayabilirler.

Turizm Danışma Bürosu

Güvercinlik; turistik unsurların oldukça fazla olduğu farklı konseptteki Güvercinlik otelleri, tarihi kalıntıları, doğası, koyları, kumlu plajları ve eğlence mekânları yönü ile bir tatilde ihtiyacınız olabilecek her beklentiye yanıt verebilmektedir. Güvercinlik, 90'lı yılların sonlarından itibaren önemli tatil beldelerimizden biri haline gelerek, bölge turizminin kalkınması konusunda Bodrum Turizm Danışma Bürolarına bağlıdır.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Ilıman Akdeniz etkilerinin yansıması olarak, denize girme süresi uzun olan Güvercinlik, unutulmaz tatil anıları biriktirmenizi sağlamaktadır. Yaz aylarında meltem rüzgârlarının etkisi ile sıcaklığı alıp, serinliğe bırakan nemsiz havası ile tatilcilerin gözde beldesi olmuştur. Bu gözde tatil beldesinde yerinizi almak istiyorsanız sitemizden Güvercinlik otel fiyatlarını araştırıp, rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz. Güvercinlik iklim bakımından da makiler topluluğun yaygın olduğu, bunun yanında çam ormanları ile bol oksijenli havaya sahip olduğu için doğa içerisinde tatil imkânı sunmaktadır.

Yeme İçme Olanakları

Güvercinlik turizm sayesinde farklı kültürlerin buluştuğu ana noktalardandır. Kültürlerin birbirlerini etkilemesi en çok yemek çeşitlerinde ortaya çıkmakla birlikte, Güvercinlik otellerinin restoranları turistlere ülkelerinin karakteristik yemek çeşitliliğini sunan menülerle hizmet sunmaktadır. Güvercinlik'te atıştırmalık olarak adlandırılan gözlemecilere her sokak başında rastlamak mümkündür. Fast food türü, balık restoranları, kebapçılar ve çorbacıların yanı sıra ev yemekleri yapan alternatiflerin birini değerlendirerek, yemek yemeyi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Güvercinlik, gece hayatı Bodrum kadar ışıltılı ve gürültülü olmasa da daha nezih olarak adlandırabileceğimiz kafeterya, bar ve fasıl tadında balıkçılar eğlence için alternatif oluşturmaktadır. Güvercinlik otel fiyatlarını değerlendirerek, civardaki sosyal mekânların da merkeze göre uygun oluşu birçok kişiyi Güvercinlik'e çekmektedir. Güvercinlik'te keyifli ve sakin bir ortam tercih edenler için en iyi alternatifler; Çakırkeyif, Doy Doy, Akşamcı ve beş yıldızlı otellerin barları ile gece kulüpleridir.

Gezilecek Yerler

Kalabalıklardan uzak doğada dinlenerek tatil yapmak isteyenlerin gözde tatil mekânı olan Güvercinlik, betonarme yapıların çok yer almadığı bakir kalabilmiş doğası ile kendinizi cennette hissettirecek kadar büyülü, çiçeklerle bezelidir. Güvercinlik otellerinde yılın bütün yorgunluğunu üzerinizden atarak, berrak denizine kendinizi bırakabilir, ağaç gölgelerinin altında dinlenebilir, çevre yürüyüşlerine katılarak anılar biriktirebilirsiniz. Güvercinlik'te ayrıca gidip görmeniz gereken bazı yerler vardır; Salih Adası, Güvercinlik Koyu, Dolphin Park ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'dir.

Kalabalıktan uzak bir şekilde tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri Güvercinlik yakınlarında bulunan Güllük, size en lüks otel seçeneklerini sunma bakımından yeterli gelecektir. Özellikle Güllük otelleri konuklarına farklı tesis olanakları bakımından keyifli bir tatil imkânı sunduğundan dolayı otel seçimlerinizi bu yönde gerçekleştirmenizin faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Otel seçimlerinizi yaparken Güllük ve Güvercinlik dışında bulunan otel seçeneklerini değerlendirerek gerçekleştirmek istediğinizde Torba otelleri arasından seçim yapmanızın sizin için çok daha farklı seçenek bulmak açısından faydalı olacağını görebilirsiniz.

Tatilleriniz sırasında Bodrum geneli bir gezi planlamayı düşünüyorsanız konaklama seçeneklerinizi değerlendirirken tüm Bodrum otelleri arasından seçimlerinizi yapmanız sizin için çok daha doğru bir karar olacaktır. Böylelikle Bodrum'un farklı plajlarında bulunan otel seçeneklerini bir arada görme olanağına sahip olarak daha fazla seçenek arasından seçimlerinizi gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.