TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIGöreme Otelleri
2 Göreme Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Göreme Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Göreme Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Göreme Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Göreme Otelleri ve en uygun Göreme otel fiyatları, Göreme hakkında genel bilgiler...

Göreme Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

9.3
Y. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-08-2021/23-08-2021
Merhaba, ailem ile birlikte konakladığım ascension cave suites personelinin güler yüzlülüğü konaklama yapmanız için yeter aslında. Bu güler yüzlü ev sahipliğine odaların temizliği, konumu ,yemeklerin lezzeti ve kahvaltının çeşitliliği de eklenince kesinlikle göreme de kalınacak en güzel konaklama tesislerinden biri diyebilirim.
9.3
d. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-06-2022/14-06-2022
Eşimle birlikte yorgunluğumuzu atmak amaçlı konakladığımız güzel bir otel. Yemekleri de gayet lezzetliydi.
10
S. C. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-09-2022/01-10-2022
Her sene mutlaka gelip 3,4 gün kız kıza konaklarız mükemmel bir konsepti var odaları muhteşem bir şekilde döşenmiş çok zarif ve kullanışlı tam bir eski yeni karması yemeklerini yazmaya bile gerek yok parmaklarınızı yersiniz.
8.7
a. t. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-08-2022/29-08-2022
her şey harikaydı hem gezdik hem eğlendik her şey için teşekkürler.
9.0
b. d. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 14-05-2022/17-05-2022
Oteli konum olarak kolay bulduk arkadaşlar çok ilgili davrandılar odalar ve yemekler de genel olarak gayet başarılıydı
10
S. Yüksel | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-10-2022/22-10-2022
Eşimle gittik resmen 2. balayımızı yaşadık. Odalar çok temiz ve ferah sabah kahvaltısı çok lezzetliydi.
9.3
P. SAKİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-07-2021/13-07-2021
Çalışanları çok samimi. Misafirlere kıymet veriliyor. Manzarası çok güzel konumu çok güzel bir yerde. Odaların şekli güzeldi.
10
Z. Balkıran | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-10-2022/18-10-2022
Arkadaş grubumuzla konakladık öncelikle çok güler yüzlü bir personel ekibi var. Odaları kusursuz kendinize ait jakuzisi hamam kurnası hatta saunası var ve çok genişler bayıldık.
10
S. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-10-2022/06-10-2022
Eşimle balayı için tercih ettik çok temiz nezih ve ferah bir yer yemekleri mükemmeldi.
8.7
a. k. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-09-2022/12-09-2022
tek gece için konakladık ancak odalar ve yemekler şahaneydi.

Göreme Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi dokusu ve doğal güzelliklerinin yanı sıra lüks tesisleri ile de ilgi çeken Göreme Otelleri...

Göreme'de çok sayıda otel ve kaya evlerini, uygun fiyat avantajıyla bir arada bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Göreme'de özellikle butik tarz da hizmet veren oteller sıklıkla görülmektedir. Bu da farklı özelliklere sahip Göreme otellerinde konaklama olanağına sahip olmanızı sağlamaktadır.

Göreme, hem ülkemiz hem dünya milletleri açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Türkiye'nin adeta dünyaya açılan kapısı olarak nitelendirsek haksızlık etmemiş oluruz. Göreme, genellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla turist akınına uğramaktadır.

Göreme'ye geldiğinizde görebileceğiniz gibi sadece Göreme değil bölgenin her köşesi tarihi dokuya sahiptir. Çok sayıda kaya mezarları, açık hava müzeleri ve kiliseler yer almaktadır. Turistlerde kendi medeniyetlerinden izler buldukları için Göreme'ye yoğun ilgi göstermektedirler. Siz de kampanyalı Göreme otel fiyatları ile bölgedeki tatil planlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Nevşehir iline bağlı olan Göreme, turistik bölgeler içerisinde en ok ziyaret edilen yerler arasındadır. Göreme'de yaşayan hane halkı az miktardadır. Ama Göreme'ye gelen ve Göreme otellerinde kalan turist sayesinde nüfusunu 3 veya 4 katına kadar çıktığı görülmektedir. Göreme'de yapılan en son yapılan nüfus sayımına göre bölge nüfusu 3 bin olarak belirlenmiştir. Oldukça küçük bir kasaba konumunda olan Göreme, önemli turizm mekanlarına ev sahipliği yapmasından dolayı önem kazanmıştır.

Havaalanı

Göreme, Nevşehir ilinin en çok ziyaret edilen tarihi ve turistik mekânıdır. Göreme'ye ulaşımlar genellikle karayolu ile yapılmaktadır. Dileyen misafirler karayolunun yanı sıra havayolu ulaşımını da kullanabilirler. Bu da uygun Göreme otel fiyatları ile kalacağınız otellere rahat bir ulaşım sağlamaktadır.

Nevşehir merkeze 10 km mesafede yer alan Göreme, Nevşehir bölgesinde yer alan havalimanına 40 km mesafededir. Havalimanından Göreme'ye şehir içi araçlarla rahatlıkla ulaşımı sağlayabilirsiniz. Göreme merkeze ortalama 35 dakika mesafede yer alan havalimanından dileyen misafirler taksiyle de Göreme merkeze ulaşabilirler.

Otogarı

Göreme, Nevşehir ilinin en çok ziyaret edilen turistik bölgeleri arasındadır. Göreme'ye ulaşımlarda sıklıkla kara yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Bunun nedeni hem Göreme'nin Ankara ve diğer iç Anadolu illerine yakın olması, diğer bir nedeni de Göreme otellerine gelinceye kadar çok sayıda tarihi yerleri görerek ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz. Nevşehir merkeze 10 km mesafede yer alan Göreme, otogara da yakın konumdadır. Şehir içi dolmuşlarla Göreme'ye ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Nevşehir ilinin her köşesinde farklı şekillerde turizm mekânları ve turist çekim alanları yer almaktadır. Göreme de turistlerin en sık ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Göreme'ye geldiğinizde çok sayıda kilise, Açık hava müzesi ve tarihi yaşanmışlıklara ışık tutan müzeleri yer almaktadır.

Göreme'deki tarihi yerlere ulaşım ve bu yerler hakkında en detaylı bilgiyi Göreme'de yer alan turizm danışma ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Nevşehir merkezde yer alan turizm danışma ofisleri Göreme'ye 10 dakika mesafededir. Bu da uygun Göreme otel fiyatları ile konakladığınız otellere rahatlıkla ulaşmanızı sağlamaktadır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

İç Anadolu Bölgesinin tüm özelliklerini taşıyan Göreme, iç Anadolu'nun kültürel özelliklerini de yansıtmaktadır. Göreme, kış aylarında yoğun kar yağışlı ve eksi derecelerde seyretmektedir. Yaz ayları ise oldukça sıcak ve kurak geçmektedir.

Göreme toprakları üretim açısından fazla öneme sahip değildir. Fakat Göreme bölgesinde yüksek yerlerde çıkan kırmızı toprak sayesinde çanak, çömlek üretimi yapılmaktadır. Göreme otellerinde konaklarken çevrede çok sayıda çanak, çömlek atölyeleri bulunduğunu görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Nevşehir, Göreme ile İç Anadolu Bölgesinin kültürel ve tarihi özelliklerini halen korumaktadır. Çok sayıda kültürel lezzetlere ev sahipliği yapan Göreme, bünyesinde bulunan restoranlarında kültürel göreme yemekleri bulmak mümkündür. Ayrıca uygun Göreme otel fiyatları ile konakladığınız otellerde de bu yiyecekleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz.

Göreme'de genellikle en çok tüketilen yiyecekler arasında güveç yemekleri ve kırmızı etli yemekler yer almaktadır. Bu lezzetlerin yanı sıra Göreme'de, Ağpakla yemeği, Ayran aşı, Patates çorbası, Soğanlama, Nevşehir tavası, Bulama, Kesme çorbası Göreme'de bulabileceğiniz kültürel lezzetler arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Nevşehir ilinin en önemli turistik yerleri arasında olan Göreme, bünyesinde yer alan tarihi dokuya uygun otelleri ve pansiyonlarıyla ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Göreme'ye yapacağınız ziyaretlerde uygun Göreme otel fiyatlarına sahip otellerde konaklayarak otellerin düzenledikleri eğlencelere ve etkinliklere katılabilirsiniz. Nevşehir'de yer alan eğlence mekânlarını da kullanarak bölgenin tarihi dokusunda stres ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Göreme kültürel anlamda ziyaret edilen yerler arasındadır.

Gezilecek Yerler

Nevşehir ilinin her köşesinde tarihi ve doğal kültüre ait bulgular görmek mümkündür. Göreme de kültürel açıdan çok sayıda eseri bünyesinde barındırmaktadır. Göreme'ye yapacağınız gezilerde çok sayıda tarihi yerleri ve müzeleri görmek mümkündür.

Göreme'de yer alan tarihi yerler arasında, Göreme Milli Parkı, Balon Gezileri, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşa Bağları, Güllüdere Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Zemi Vadisi, Avanos Ören yeri Göreme otellerinde konaklarken gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler arasındadır.