Gönen Otelleri & Gönen Otel Fiyatları Toplam 4 Otel Bulundu

Harita
Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel
Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel
Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel
Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel
Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel
Gönen Kaplıcaları Güneş Otel
Gönen Kaplıcaları Güneş Otel
Gönen Kaplıcaları Güneş Otel
Gönen Kaplıcaları Güneş Otel
Gönen Kaplıcaları Güneş Otel
Gönen Kaplıcaları Park Otel
Gönen Kaplıcaları Park Otel
Gönen Kaplıcaları Park Otel
Gönen Kaplıcaları Park Otel
Gönen Kaplıcaları Park Otel
Gönen Kaplıcaları Yeşil Otel
Gönen Kaplıcaları Yeşil Otel
Gönen Kaplıcaları Yeşil Otel
Gönen Kaplıcaları Yeşil Otel
Gönen Kaplıcaları Yeşil Otel

Gönen Otelleri & Gönen Otel Fiyatları

Köklü geçmişi ve termalleriyle tatilcilere kucak açan Gönen Otelleri...

Güney Marmara'nın kaplıcalarıyla ünlü tatil beldelerinden biri olan Gönen, Balıkesir'in bir ilçesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gönen otelleri ve Gönen hakkında tatilleriniz sırasında size faydalı olabilecek bilgileri topladığımız bu yazımız sayesinde tatil sırasında Gönen'de ne yiyip içebileceğiniz, nerelerde eğlenebileceğiniz ve nereleri gezip görebileceğiniz konusunda detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Tarih boyunca pek çok medeniyete de ev sahipliği yaptığından dolayı oldukça zengin bir kültürel ve tarih mirasına sahip olan Gönen'de dünyaca ünlü kaplıcaların olması bölgenin hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet veren otellere sahip olmasını sağlamıştır. Sitemizde bulunan uygun Gönen otel fiyatları sayesinde sizler de bu olanaklardan faydalanarak eğlenceli bir tatil geçirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Son sayımlara göre ilçe nüfusunun 72.701 olduğunu görebiliyor olsak da bölgeye tatil için gelenlerin de etkisi ile özellikle yaz aylarında nüfusun daha da arttığını gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca kış mevsimlerinde de termal özellikle Gönen otellerinde konaklayan turistlerin de bölge nüfusunu etkilediğini görebiliyoruz.

Coğrafyası

Güney Marmara Bölgesi içinde bulunan Gönen'in doğusunda Manyas ilçesi, kuzeydoğusunda Bandırma ilçesi, batısında Biga ve Yenice ilçeleri, kuzeyinde Marmara Denizi ve Erdek Körfezi, güneyinde ise Balya ilçesi bulunmaktadır. Konumu itibariyle popüler bir tatil yöresi olması sebebiyle hemen her mevsim Gönen otellerinde konaklayan tatilcilerle karşılaşabilmek mümkündür.

İlçede bulunan toprakların merkezi ve kuzeydoğu bölümünün ovalarla kaplı olduğunu görürken batı ve güneydoğu bölümlerinin ise tepelik ve dağlık alanlarla kaplı olduğunu görebiliyoruz. Balıkesir'e 145 km uzaklıkta bulunan Gönen'in Çanakkale'ye 150 km, Bursa'ya ise 155 km uzaklıkta olduğunu görebiliyoruz. Kurtuluş, Malkoç, Rüstem, Plevne, Altay, Gündoğdu, Yüzüncü Yıl, Akçaali, Tırnova, Karşıyaka ve Reşadiye adında 11 mahallesi bulunuyor.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Ülkemizin tatil bölgelerinden biri olan Gönen'in ve çevresinin hem Akdeniz hem de Karadeniz iklimi etkisi altında olduğunu görebiliyoruz. İlçenin kuzeyinde dağ etkisi olmadığından dolayı Marmara Denizinin etkisi görülmektedir. Geçiş bölgelerinde ise iklim koşullarına baktığımız zaman yazları sıcak, kışları soğuk bir hava ile karşılaşabiliyoruz. Çevrede bulunan yüksek sahalarda iklimin biraz daha karasal etkiler taşıdığını görebiliyoruz.

Batı ve güney kesimlerinde ormanlık alanların geniş yer kapladığını görebildiğimiz Gönen'de ormanların alt kısmında ve tahrip edilen alanlarda çalı ve maki toplulukları ile karşılaşıyoruz. Akçaağaç, Kızılağaç, ıhlamur, kestane ve kızılca ağaçlarının görüldüğü ormanları ile Gönen otellerinde kalırken doğa yürüyüşleri yapmak en büyük eğlenceniz haline gelebilir.

Ulaşım Olanakları

Bandırma-Balya yolu üzerinde ilçe merkezini görebildiğimiz Gönen, Bandırma, Erdek, Biga, Manyas ve Balya ilçelerine kara yolu ile bağlıdır. Kara yolunu kullanarak İstanbul, Ankara ve İzmir'le karşılıklı doğrudan yapılan otobüs seferlerini kullanarak uygun Gönen otel fiyatları ile konaklamak istediğiniz otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer tren seferlerini kullanmak isterseniz de İzmir-Bandırma bağlantılı tren seferlerinden faydalanabilirsiniz.

Hava yolu ile Gönen otellerine gitmek isteyenler için birkaç seçenek mevcuttur. İzmir ve İstanbul'da bulunan havaalanlarını kullanıp bölgeye otobüsle geliş yapabileceğiniz gibi Balıkesir Bandırma Askeri Havaalanı ve Bursa'da bulunan Bursa Havalimanını kullanarak da ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İstanbul'dan Bandırma'ya düzenli olarak gerçekleştirilen deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerini kullanarak da 2 saatte Bandırma'ya gelip 44 km uzaklıkta bulunan Gönen'e 35 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Tarım ve ekonomi bakımından önemli bir yere sahip olması sebebiyle yemek kültürü de oldukça gelişmiş illerimizden Balıkesir'de bulunan Gönen ilçesinde tatilleriniz sırasında yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Sitemizden indirimli Gönen otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellerinizdeki restoranlarda bu seçenekleri değerlendirebileceğiniz gibi çevrede bulunan kafe ve restoranlar sayesinde de yöresel tatları tecrübe etme olanağına sahip olabilirsiniz.

Balıkesir Kaymaklısı, Tavuklu Gönen Mantısı, Balıkesir Mantısı, Kabak Çiçeği Kızartması, Balıkesir Tatlısı, Mafiş Tatlısı, Zerde Tatlısı, Höşmerim, Çalkama, Börülce Ekşilemesi, Kaymak Hamuru gibi lezzetleri denemeden kesinlikle Gönen'den dönmemelisiniz. Sadece Gönen'de değil çevre illerde bulunan lüks restoranları değerlendirerek bu yemek kültürünü daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekânları

Tatil denildiği zaman eğlence mekânları akla ilk gelen unsurlar arasında yer alır. Tatilleriniz sırasında her ne kadar Gönen otelleri çeşitli eğlence tesisleri ile size bu imkânı sağlıyor olsa da bölgede yerli halk tarafından işletilen eğlence mekânlarına da mutlaka girmelisiniz Bu mekânlar içinde özellikle çeşitli bar seçeneklerini, eğlence kulüplerini ve canlı müzik mekânlarını değerlendirmeniz keyifli bir gece geçirmenizi sağlayacaktır.

Gezilecek Yerler

MÖ 14. yüzyılda kurulduğu tahmin edilen Gönen'in tarih boyunca Truvalılar, İyonlar, Lidyalılar, Persler, Bergama Krallıkları, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları, Karesi Beyliği, Osmanlılar ve günümüzde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'ne ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Bu durum uygun Gönen otel fiyatları ile bölgede tatil yapmak isteyenlerin gezip görebileceği pek çok mekân olmasına da yol açmıştır.

Tatil ihtiyacınızı Gönen'de karşılamak istiyorsanız Gönen otellerinde konaklarken çevre gezileriniz için listenize Alacaoluk Kalesi, Gönen Mozaik Müzesi ve Gönen Kaplıcalarını mutlaka almalısınız. Ayrıca eski devirlerden kalma kilise, cami, kale, manastır ve çok sayıdaki Antik kenti de mutlaka görmelisiniz.