Gölbaşı Otelleri & Gölbaşı Otel Fiyatları Toplam 2 Otel Bulundu

Harita
Kronos Hotel
Kronos Hotel
Kronos Hotel
Kronos Hotel
Kronos Hotel
Bizim Çatı Hotel
Bizim Çatı Hotel
Bizim Çatı Hotel
Bizim Çatı Hotel
Bizim Çatı Hotel

Gölbaşı Otelleri & Gölbaşı Otel Fiyatları

Mogan Gölü'nün seyrine doyum olmayan manzarası ve konaklama tesisleri ile sakin bir dinlence imkanı sunan Gölbaşı Otelleri...

Gölbaşı'nın doğal güzelliklerini göz önüne seren göle nazır Gölbaşı otelleri, hizmet kalitesi ve uygun fiyatları ile konukları ağırlamaktadır. Sizler için bir araya getirdiğimiz bölgeye dair belirlediğimiz en nitelikli tesisleri, en kolay şekli ile sitemizden rezervasyon yaptırmanız için oluşturmuş bulunmaktayız.

Gölbaşı, Ankara ilimizin göller bölgesi olarak adlandırılan ilçesi olup, kent merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. İlçenin güney kısmında Haymana, doğuda Bala, kuzeyde Çankaya ve batıda Yenimahalle yer almaktadır. Mogav ve Eymir göllerine ev sahipliği yapmaktadır.

Her yıl yerli ve yabancı turistlere farklı bir tatil yapma olanağı sunan bölgede uygun Gölbaşı otel fiyatları ile konaklayabilecek olmanız sayesinde bölgeyi daha rahat tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Gölbaşı 122.288 kişi ile önemli bir nüfus kitlesinin oluşturmaktadır. Nüfusa dair 59.976 kişi kadınlar grubundan oluşmakta iken, 62.312 kişi ise erkeklerden oluşmaktadır. Ancak bu nüfusta özellikle Gölbaşı otellerinde konaklayanlarla birlikte değişiklik yaşandığını görebilmek mümkündür.

Havalimanı

Doğal tabiatı ile turistik ve mesire alanı olan Gölbaşı, aynı zamanda birçok önemli kuruluşa ev sahipliği yapmaktadır. Gölbaşı'na uçak yolculuğunu tercih ederek gelecek iseniz, Ankara ilinde yer alan Esenboğa Havalimanına uçuş sağlayabilirsiniz. Gölbaşı, havalimanına 60 kilometre uzaklıktadır ve Kızılay'dan kalkan toplu taşıma araçları aracılığı ile Gölbaşı'na ve uygun Gölbaşı otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere ulaşım sağlanmaktadır.

Otogarı

Gölbaşı'nda kapsamlı bir otogar bulunmamakla birlikte, civar ilçelere ve kent merkezine ulaşım sağlayan dolmuş, minibüs ve otobüs tarzı vasıtalar ile hizmet veren otobüs durağı bulunmaktadır. Şehirlerarası ulaşım AŞTİ üzerinden aktarma yaparak gerçekleşmektedir. Bu sebeple Gölbaşı otellerine ulaşmak için şehir içi servislerinden de mutlaka faydalanmalısınız.

Turizm Danışma Bürosu

Gölbaşı, seyahatinize eklemek isteyeceğiniz her faaliyette başvuru yapabileceğiniz Gölbaşı Turizm Danışma Bürosu; Gaziosmanpaşa Mahallesi, Atatürk Sahil Yolu üzerinde yer almaktadır. Gölbaşı ilçe merkezine 3 kilometre mesafesi bulunmaktadır. Bu yüzden uygun Gölbaşı otel fiyatlarımızla bölgede gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında turizm danışma bürolarından mutlaka destek almalısınız.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Gölbaşı kendine özgü karasal iklime sahip olup, yaz dönemleri sıcak ve kurak, kış dönemleri ise yağışlı ve soğuktur. Senelik sıcaklık ortalamasına 11,8 derece diyebileceğimiz Gölbaşı'nın bitki örtüsü de farklılık gözetmektedir. Bu da Gölbaşı otellerinde konaklarken zengin bir bitki örtüsü ile karşılaşmanıza olanak sağlamaktadır. Yükseklik konumuna göre değişen, yaklaşık 488 adet bitki topluluğuna sahip olan bölgede görülen bitkilerin başlıca olanları; peygamber çiçeği, Dikmen alıcı, düğün çiçeği, ölmez otu, gelincik badem ve ormanlık arazilerdir.

Yeme ve İçme Olanakları

Turistik yerlerden biri olan Gölbaşı'nda, göl manzaralı birçok kafe ve restoran yer almaktadır. Ana yemeklerden aperatif atıştırmalıklara kadar geniş menüleri ile yemek tercihinizi belirleyebilirsiniz. Tatar mutfağından İç Anadolu mutfağına değin farklı alternatiflerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden hem uygun Gölbaşı otel fiyatları ile konakladığınız otellerin restoranlarına hem de yerel halk tarafından işletilen restoranlara uğramalısınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Gölbaşı ilçesinin gece hayatı genellikle balık restoranlarında gerçekleşen fasıl eşliğinde eğlence şekli olup, civarda yine birkaç tane türkü bar, kafeler ve bar bulunmaktadır. Bölgenin en sık tercih edilen mekânları ise; Bitez Yalısı, Sıla Cafe&Bar, Behzat Oran, Köşk Et&Balık Restoran, Kayra Cafe, Efendi Meyhane ve Nedjima'dır. Ayrıca Gölbaşı otelleri de tatilleriniz sırasında eğlenebileceğiniz pek çok seçeneği sizlere sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Göle sıfır kafe ve restoranları, eğlence mekânları, Mogan Gölü'nün tüm güzelliğini yansıtan manzarası, otelleri ve tekne turları ile keyifli bir tatil için her çeşit alternatif sunan Gölbaşı'nda gezilecek turistik yerler; Mogan Gölü, Moganpark, Tulumtaş Mağarası, Beynam Ormanları, Eymir Gölü ve Atatürk Sahil Parkı'dır. Bölgedeki Gölbaşı otelleri konaklamalarınız sırasında bu yerleri de mutlaka görmelisiniz.