TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI3 Gemlik Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Gemlik Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En İyi Gemlik Otellerinin Yorumları

00- Ramada Gemlik
Otelin tasarımı ve odaların tasarımı harika. Temiz bir tesis. Personeller oldukça güler yüzlü. Kaldığınız andan itibaren evinizde gibi hissediyorsunuz.
01- Atamer Doğa Resort
İş yorgunluğunu atmak için gittim. Oldukça huzur verici bir yer. Manzarası mükemmel. Manzara eşliğindeki kahvaltı keyfi ayrı bir güzel ve yemekleri oldukça lezzetli.

Gemlik Otelleri & Gemlik Otel Fiyatları

Bursa'da huzurlu bir tatilin adresi Gemlik Otelleri...

Gemlik otelleri ile ilgili her türlü bilgilye web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gemlik bilgileri sizin için detaylı bir şekilde biraraya getirmeye çalıştık. Gemlik coğrafi konum olarak; doğu kısmında Orhangazi, kuzey tarafında Armutlu ve Çınarcık, güneydoğu kısmında Yenişehir, güneyinde Kestel ve Gürsu, batı kısmında ise Mudanya ile çevrilidir.

Gemlik, Bursa'nın tarihi ve kültürel açıdan en gözde yerleri arasında yer almaktadır. Gemlik Bursa merkeze yaklaşık 35 km kadardır. Gemlik otel fiyatları ile konaklamalarınızda mutlaka önceden erken rezervasyondan yararlanın.

Nüfusu

Gemlik nüfus olarak yıldan yıla farklılık göstermektedir. En az nüfusu 1965 yılında 33.886 olarak tespit edilmiştir. Gemlik yıllar içerisinde hem kentsel projelerle hem de yeni istihdam alanlarıyla göç almasından dolayı nüfus oranında da değişiklikler gözlenmektedir. Gemlik, son yapılan sayımlara göre nüfusu 105.484 olarak tespit edilmiştir.

Gemlik ve çevresine yapılan göçler nüfustaki bu oynamaları tetiklemektedir. Hem ticari hem de seyahat amacıyla gelen misafirler, Gemlik nüfusundaki değişikliklere öncülük etmektedirler. Gemlik otelleri ile diğer otellerin arasında ciddi bir fiyat farkı bulunmaktadır.

Havaalanı

Gemlik konaklamalarınız için havayolu ile ulaşımı tercih ettiyseniz, Bursa Yenişehir havalimanını kullanabilirsiniz. Gemlik ile Bursa Yenişehir Havalimanı arası yaklaşık 59 km uzaklıktadır. Gemlik seferlerinizi havalimanından Havaş servisleri, otobüs veya dolmuşlarla rahatlıkla yapabilirsiniz. Gemlik'te irili ufaklı birçok otel vardır. Konaklama için Gemlik otel fiyatları diğer yerlere göre daha hesaplıdır.

Otogarı

Gemlik ulaşımlarınızı uçak dışında karayolu ile de yapabilirsiniz. Gemlik ulaşımlarınızda ineceğiniz terminal Gemlik Terminalidir. Gemlik Terminali'ne Türkiye'nin birçok yerinden tarifeli seferler dışında aktarmalı seferlerde düzenlenmektedir. Gemlik'e en yakın Bursa'ya geçebilirsiniz. Gemlik Terminali ile Bursa arası yaklaşık 35 km kadardır. Konaklama yapacaksanız Gemlik otellerine bu şekilde rahatça ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Gemlik, tarihsel ve kültürel olarak büyük bir öneme sahiptir. Gemlik her yıl Belediyenin düzenlediği festivallerle ön plandadır. Gemlik'te çok fazla aktivitelerle karşılaşmanız söz konusudur. Tiyatro gösterileri, canlı müzikler, halk konserleri, moda gösterileri ve bunun gibi birçok faaliyet Gemlik'te sahnelenmektedir. Gemlik konaklamalarınız sizi Bursa'nın keşfine çıkacağınız yerlerin başında gelmektedir. Bu keşfinizi yaparken Gemlik otel fiyatları ile uygun maliyetli seçenekler bulabilirsiniz.

İklimi ve Bitki Örtüsü

Gemlik Akdeniz iklim tipini barındırırken, aslında genel olarak Marmara ikliminin tipik özelliklerini yaşayabilirsiniz. Normalde Gemlik'e kış aylarında çok kar yağarken, küresel ısınmadan dolayı günümüzde çok az kar yağmaktadır. Gemlik'in kış aylarında günümüzde daha çok yoğun yağmur yağışı geçişleri görülmektedir. Gemlik'in yeşil alanları bol olmasından dolayı oksijeni boldur. Bu yüzden en çok tercih edilen yerler arasındadır. Eğer konaklama için de gelecekseniz, Gemlik otelleri sizleri ağırlamak için beklemektedir.

Yeme ve İçme Olanakları

Gemlik'te bir çok lezzet durakları bulabilirsiniz. Gemlik restoran seçenekleri de bir hayli fazladır. Gemlik'te birçok yöresel lezzetle karşılaşabilir ve seçkin restaurantlarda değişik lezzetler tadabilirsiniz. Gemlik konaklamalarınızda tüm lezzetleri tanıyabilirsiniz. Gemlik konaklamalarınız her zaman size alternatif olacaktır. Hem restoran fiyatları hem de Gemlik otel fiyatları hakkında web sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Popüler Eğlence Mekanları

Gemlik eğlence bakımından büyük şehirlere nazaran çok fazla aktivitesi yoktur. Daha çok Gemlik'te genç kesimin uğradığı birkaç tane cafe ve bar tarzında canlı müzik yapan yerler mevcuttur. Gemlik'te eğer istediğiniz eğlence tarzını bulamıyorsanız en yakın Bursa'ya gidebilirsiniz. Bursa, Gemlik'e göre daha alternatiflidir. Özellikle kış ayları Bursa Uludağ çevresi eğlencelerinizin başlıca mekanlarındandır. Gemlik otellerinde konaklama yapmanızı ve bu eğlence mekanlarına Bursa'dan ayrılmadan görmenizi tavsiye ederim.

Gezilecek Yerler

Tarihte Gemlik bir liman ve bu limanda üretilen gemilerle anılmaktaydı. Gemlik tarihi ve kültürel zenginlikler açısından çok fazla esere sahip değildir. Daha çok Bursa ve çevresinde görebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Her yıl binlerce turistin uğradığı Gemlik, Bursa'nın vazgeçilmez yerleri arasındadır. Gemlik gezi planlarınızı ve rezervasyonlarınızı mutlaka önceden planlamanız gereklidir. Tarihi ve kültürel gezilerinizi yaparken uygun Gemlik otel fiyatlarından yararlanmayı ihmal etmeyiniz.