TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIGelibolu Otelleri
1 Gelibolu Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Gelibolu Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Gelibolu Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Gelibolu Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Gelibolu Otelleri ve en uygun Gelibolu otel fiyatları, Gelibolu hakkında genel bilgiler...

Gelibolu Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

8.0
Y. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-11-2021/06-11-2021
Güzel vakit geçirdim . Odamın gördüğü manzara güzeldi . Tekrardan tercih edebileceğim hoş bir tesis .
10
H. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-04-2021/12-04-2021
Odalar temiz ve ferahtı. Deniz manzarası ve kahvaltısı diğer otellere göre çok iyiydi.
10
B. K. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-06-2020/27-06-2020
Konumu ve manzarasıyla ferah bir oteldi.Biz ailecek gittik.Bahçede oturup, denizi izleyerek çay içmek harikaydı.Ayrıca personeller çok sıcakkanlıydı.Ailenizle huzurlu bir tatil istiyorsanız buraya gidin derim.

Gelibolu Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Eşsiz Tarihi ve Muhteşem Doğası ile Gelibolu Otelleri...

Gelibolu hem tarihi, hem doğası, hem turizm açısından oldukça değerli bölgeler arasındadır. Bölgede yer alan otelleri ve Gelibolu otelleri hakkında detaylı bilgiyi bulabileceğiniz sitemiz sayesinde tatillerinizi çok daha farklı hale getirebilirsiniz. 

Gelibolu; Türkiye'nin kuzey batısında Çanakkale Boğazı ile Saroz Körfezi arasında kalmış tarihi eşsiz güzelliklere sahip bir yarımadadır. Gelibolu'ya gerçekleştirdiğiniz tatil ve gezilerinizde çok sayıda tarihi mekânı ve doğal güzellikleri bir arada görme imkanı sağlayabilirsiniz.

Gelibolu Marmara Bölgesinin, en önemli illeri arasında olan Çanakkale'ye bağlı olup, bulunduğu konum itibariyle Türkiye'nin en önemli konumlarından birine sahiptir. Buna bir de sitemizde bulabileceğiniz uygun Gelibolu otel fiyatları da eklendiği zaman bölgede tatil yapmanın sizin için çok daha rahat olduğunu görebilirsiniz.

Nüfusu
Gelibolu, Çanakkale'nin gelişmiş ve daha da gelişmekte olan ilçeleri arasında yer almaktadır. Marmara bölgesinin eşsiz ilçeleri arasında ilk sırada yer alan Gelibolu; denizi, tarihi ve doğal güzellikleri ile misafirlerine unutulmaz bir tatil imkânı sağlamaktadır. Gelişen Türkiye şartlarından Gelibolu bölgesi kendi payına düşeni fazlasıyla almıştır. En son yapılan nüfus sayımına göre Gelibolu'nun nüfusu 44 bin 809 olarak belirlenmiştir. Gelibolu gelişen ve sürekli sayısı artan Gelibolu otelleri ve yöre halkıyla daha da büyümeye devam etmektedir.

Havalimanı
Gelibolu'ya yapacağınız gezilerde hava yolunu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Marmara'ya bağlı olan Çanakkale'de bir adet havalimanı bulundurmaktadır. Çanakkale Havalimanı, 1995 yılında hizmete açılmış ve hem askeri olarak hem de sivil havalimanı olarak hizmet vermektedir. Çanakkale Havalimanı Çanakkale merkeze sadece 5 km mesafededir. Şehir içi araçlarla havalimanından merkeze daha sonra merkezden arabalı vapur, otobüs, minibüs gibi araçlar ile Gelibolu'ya ve uygun Gelibolu otel fiyatları ile rezervasyon gerçekleştirdiğiniz otellere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogar

Gelibolu'ya yapacağınız gezilerde havayolu, denizyolu ve karayolu olmak üzere ulaşımlarınız rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Eğer karayolu ile gelecek iseniz farklı otobüs firmaları ile yolculuk sağlayabilir. İlçedeki  Gelibolu otogarda inebilirsiniz. Daha sonra Gelibolu otellerine şehir içi araçlarla, minibüs veya taksilerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü
Gelibolu; Türkiye'nin kuzey batısında Çanakkale Boğazı ile Saroz Körfezi arasında kalmış tarihi eşsiz güzelliklere sahip bir yarımadadır. Gelibolu'da yer alan çok sayıda Anıt ve Şehitlikleri ile Türkiye ve dünyanın en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Bu kadar önemli konumda yer alan Gelibolu hakkında en net bilgiyi Çanakkale merkezinde yer alan  turizm danışma ofisi Cevatpaşa Mahallesi Kayserili Ahmet Paşa Cad. No.32/2 adresinden alabilirsiniz. Sitemizden kampanyalı Gelibolu otel fiyatları ile konaklama olanağı bulabileceğiniz Gelibolu tarihi ve kültürü hakkında daha detaylı bilgiler almak için danışma ofisine uğramanızın faydasını görebilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü
Marmara Bölgesi  Çanakkale iline bağlı Gelibolu, toprak bakımından da oldukça verimli, bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Gelibolu; yaz aylarında oldukça sıcak ve kurak, kış aylarında ise 10 derece civarında ve hatta eksi dereceleri de geçmektedir. Bu sebeple özellikle yaz ayları ve ilkbahar aylarında Gelibolu otellerinde konaklayarak şehri gezmeniz faydanıza olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları
Ege ve Marmara Denizi'ne kıyıları bulunan Gelibolu denilince akla gelişmiş balık mutfağını ve Marmara Bölgesi'nin kültürel lezzetleri ve yöreye özgü tatları gelmektedir. Günün her saatinde balık ve deniz ürünlerini uygun Gelibolu otel fiyatları ile kaldığınız otellerin restoranlarında deneyebileceğiniz gibi yerel restoranlarda da bu tatları bulabilirsiniz.

Gelibolu'nun en önemli ve tadılması gereken yemekleri arasında; özel tuzsuz taze peynirden yapılan Peynir Tatlısı, Mevlevi Tatlısı, Kabaklı Şara Şura, Beyaz Tarhanalı Taze Bakla Çorbası, Ton Balıklı Bozcaada Çorbası, Mafiş Tatlısı, Gelibolu Böreği, Kaçamak, Hıdrellez Yahnisini sayabiliriz.


Popüler Eğlence Mekânları
Gelibolu'da yer alan otellerde senenin önemli günlerinde eğlenceler düzenlenmektedir. Gelibolu otellerine ziyaretlerinizi bu günlere denk getirebilir, farklı Çanakkale etkinliklerine şahitlik edebilirsiniz.  Çanakkale'nin incisi konumunda yer alan Gelibolu, hem bünyesinde yer alan Gelibolu otelleriyle ve hem de yerel eğlence mekânlarıyla misafirlerine farklı bir tatil imkânı sunmaktadır. Çanakkale'de yer alan bazı eğlence mekânları arasında, Hamza Koy, İlhan Restorant ve Kumsal Restorant bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler
Çanakkale ili içerisinde en önemli tarihi olaylara tanıklık eden Gelibolu, yıl içerisinde bölgeyi ziyaret eden çok sayıda kişiye ev sahipliği yapar. Gelibolu otellerinde konaklarken bu şehitlikleri de gezme olanağına sahip olabilirsiniz. Önemli savaşlarının merkezi olan Gelibolu, çok sayıda milletten şehit vermiş ve bu şehitler için anıtlar yapılmıştır. Gelibolu'da gezilecek yerler arasında bulunan; Mevlivihane, Azepler Namazgah? ı, Feneraltı kayalıkları, Gelibolu Feneri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı en önemli yerlerden bazılarıdır.