TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIGaziantep Otelleri
42 Gaziantep Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Gaziantep Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Gaziantep Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Gaziantep Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Gaziantep Otelleri ve en uygun Gaziantep otel fiyatları, Gaziantep hakkında genel bilgiler...

Gaziantep Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
Y. KOÇELİ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 28-04-2024/29-04-2024
Otel yürüme mesafesi heryere yakın tam merkezde. Odaları da guzel ve rahat temiz. Personelde güler yüzlü ilgili .Bir otelden daha ne beklenir ki????
9.7
O. CEYRAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-04-2024/02-04-2024
Hijyen personel güler yüz ve ilgisi ve tabiki fiyat kalitesi uygun ????
7.3
M. . Dede | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 24-02-2024/25-02-2024
Personel ilgisi son derece iyi
8.0
E. . Kaya | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-03-2024/26-03-2024
Temizdi oda
9.0
G. SOLMAZ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-02-2024/28-02-2024
Güler yüzlü personel ve temizlik
8.0
H. Küçükdere | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 21-02-2024/26-02-2024
Carsiya ve gezilicek bir cok yere yakin
8.0
S. ŞAHİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 25-04-2024/27-04-2024
Yatak
6.7
U. O. TAŞKIN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-04-2024/27-04-2024
Mevkisi
7.3
Ö. BALTAÇI | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-03-2024/03-03-2024
Sessizlik
7.7
S. BUT | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-05-2024/02-05-2024
Personelin güler yüzlü olmazsı . Soğuk sıcak içeceklerin ikram olması

Gaziantep Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Eski uygarlıklara ait izleri ve mutfağıyla ilgi çeken seçkin Gaziantep Otelleri...

Gaziantep otelleri rezervasyon ve seyahat organizasyonlarınızda size yardımcı olabilecek sitemizden, Gaziantep ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Coğrafi konum olarak kuzeydoğuda Yavuzeli, güneydoğuda Oğuzeli, kuzey ve kuzeybatıda Kahramanmaraş ile çevrili olan Gaziantep; güneybatıda İslahiye, güneyde Kilis, batıda ise Nurdağı ile çevrilidir. Gaziantep merkezi 2. derece deprem bölgesi alanı içerisindedir.

Gezilecek ve görülecek yerleri, doğal güzellikleri ve kültürü bakımından oldukça değerli bir şehrimiz olan Gaziantep'te gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında daha uygun Gaziantep otel fiyatları ile konaklayabilmek için sitemizden destek alabilirsiniz. Sitemizde bulunan indirimli fiyatlar ve ödeme kolaylıkları sayesinde tatil planlarınızı gerçekleştirirken bütçenizi zorlamak zorunda kalmazsınız.

Nüfusu

Gaziantep, liman kentlerine yakınlığından dolayı Ortadoğu arasında önemli bir ticaret merkezi konumundadır. Sanayinin ve ticaretin bu kadar gelişmekte olan ili Gaziantep'e her geçen gün gelen kişi sayısı, nüfusta da önemli bir artışa sebep olmaktadır. Gaziantep şu anda ülkemizde nüfus bakımından en kalabalık 8. il konumundadır. Gaziantep son nüfus sayımına göre 1.931.836'dır. Elbette bu sayıya belli dönemlerde gelip Gaziantep otellerinde konaklayan misafirlerin dahil edilmediğini görebiliriz.

Havalimanı

Bir sanayi ve ticaret şehri olan Gaziantep, bünyesinde birçok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Gaziantep'e hem yurtiçi hem de yurtdışı üzerinden gelen misafirlerin bölgeye ekonomik açıdan katkısı büyüktür. Siz de sitemizin sizlere sunduğu kampanyalı Gaziantep otel fiyatları sayesinde bölgeyi daha yakından tanıma olanağına sahip olabilirsiniz.

Gaziantep hava, kara ve demiryolu ulaşımında çok gelişmiştir. Önemli geçiş noktalarından biri haline gelen ile her yıl binlerce turist ve işadamı ziyaret etmektedir. Gaziantep hava ulaşımlarınızı, ilin merkezine 20 km olan Gaziantep Oğuzeli Havalimanına yapabilirsiniz. Gaziantep Oğuzeli Havalimanından şehre Havaş servisleri, minibüs veya ticari araçlarla rahatlıkla ulaşarak rezervasyon yaptırdığınız Gaziantep otellerine gidebilirsiniz.

Otogar

Türkiye'nin en önemli gastronomi, ticaret ve sanayi şehridir Gaziantep. Her yıl bünyesinde birçok misafire ev sahipliği yapan Gaziantep, yeni istihdam alanlarıyla bölgede göç anlamında transfer yapan şehirler konumuna geçmiştir. Gaziantep'e birçok ulaşım imkânı vardır. Bu ulaşım olanakları sayesinde Gaziantep otellerine giderek bölgeyi incelemek ve bölgenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetmek de daha kolay bir hale gelmektedir.

Önemli turizm kavşaklarından biri olan Gaziantep, Doğu Anadolu, Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu alanlarının önemli kesişim noktalarından olarak geçmektedir. Bundan dolayı Gaziantep Belediyesi tarafından inşaatı yapılan otogar, çok geniş bir alanda gelen ziyaretçileri ağırlamaktadır. Gaziantep otogarı içinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hediyelik eşya dükkânları, restoranlar, kuaför ve bunun gibi şeyler siz misafirlerin rahatlığı için düşünülmüştür. Gaziantep otogarından çevre il ve ilçelere giden birçok ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Bakanlığı, şehir için yapılacak her türlü faaliyette yardımcı olmaktadır. Gaziantep, özellikle gastronomi turizminin başlıca yerlerindendir. En önemli ve tescillenmiş tatlılarından Gaziantep Baklavası, Dünya ve ülke bazında önemli bir yer tutar. Gaziantep iş ve turizmin kalbi olduğundan dış ülkelerde de reklamımızı daha iyi yapmamız açısından gelen yurtdışı misafirlere Gaziantep otellerinde ve diğer konaklama seçeneklerinde gerekli konukseverlik göstermektedir. Gaziantep ile ilgili her türlü bilgi için turizm bürolarından veya sitemizden faydalanabilirsiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Gaziantep hem karasal iklim hem de Akdeniz iklimiyle harmanlanmış bir iklim kuşağına sahiptir. Gaziantep'te en sıcak hava Temmuz'dan başlayarak Eylül ayına kadar görülmektedir. En düşük hava sıcaklıkları ise Aralık-Şubat arasıdır. Gaziantep, mevsim değişikliklerini yaşarken gece ve gündüz arasındaki sıcaklık derecelerinin oldukça değişken olduğu görülür.

Gaziantep'te tarıma elverişli alanların bölgenin %99'ı civarında yer kaplamaktadır. Ormanlık alanlar az olmasına rağmen, fundalık alanlar oldukça fazladır. Verimli topraklara sahip olan Gaziantep'te ürün yoğunluğu ve kalitesi fazladır. Bu doğal güzellikleri ile Gaziantep'teki konaklamalarınız sırasında Gaziantep otel fiyatlarını göz önünde bulundurmanız Gaziantep'in sizin için hem keşif yapabileceğiniz hem de bütçenize uygun hareket edebileceğiniz bir tatil imkânı sunduğunu görebilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Ünü tüm dünyaya yayılmış ve bazı yemekleriyle tescillenmiş Gaziantep ilimiz, mükemmel yemek ve tatlılarıyla gelen misafirlere, hem görsel hem de damağa hitap eden bir sunum göstermektedir. Yaklaşık 300 ayrı yemek çeşidine sahip Gaziantep, 2015 senesinde gastronomi alanında UNECSO tarafından ödüllendirilmiştir. Gaziantep et ve kebabın baş şehirlerinden biridir. Hemen hemen her restoranda ve Gaziantep otelleri restoranlarında taze et yeme keyfini yaşayabilirsiniz. Gaziantep meşhur yemek ve tatlıları arasında; Alaca Çorba, Arap Köftesi, Gaziantep Baklavası, Cırtlak Kebap, Firik Pilavı, Kavurma, Kuşbaşı Kebap, Küşneme, Lahmacun, Patlıcan Kebap, Yuvarlama ve Simit Kebabı yer almaktadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Güneydoğu Bölgesinin Paris'i diyebileceğimiz Gaziantep, ülke turizmi açısından önemli bir yer tutar. Gaziantep tarım, turizm, sanayi ve ticaret açısından önemli bir noktada olduğu için gelen iş ve gezi amaçlı misafirleri bünyesinde ağırlamaktadır. Gaziantep'e yapılan hem iş hem de gezi amaçlı seyahatlerin fazlalığından dolayı bölge yeni eğlence mekânlarına istihdam alanları sağlamıştır.

Gece ve gündüz hayatında eğlenebileceğiniz seçenekleri hem uygun Gaziantep otel fiyatları ile konakladığınız otellerinizdeki tesislerde hem de çevrede bulunan ve yerel halk tarafından işletilen mekânlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Bölgede bulunan Deep Night Club, Zılgıt Cafe Bar, La Mia Verita, SPR Pub Restoran ve Garaj Bar en önemli eğlence mekânlarındandır.

Gezilecek Yerler

Dünya ve Türkiye için tarihi ve turistik açıdan önemli bir yerde olan Gaziantep, her yıl gelip Gaziantep otellerinde konaklayan misafirleriyle ününe ün katmaktadır. Güneydoğunun adeta incisi olan Gaziantep her yönüyle verimli bir şehirdir. Gaziantep sadece lezzet anlamında değil, modern ve geleneğin birleştiği tarihine de şahitlik edebilirsiniz.

Gaziantep müzeleriyle, antik kent ve ören yerleriyle, kaleleriyle, anıt mezarlarıyla, bedestenleri, çarşılarıyla, hamamları, camileri, kiliseleriyle ve tarihi Gaziantep evleriyle görsel bir tarihi ve turistik yer cennetidir. Gaziantep'te Tekke Camii, Kendirli Kilise, Şarklı Mağara, Burç Ormanları, Yesemek Açık Hava Müzesi, Gaziantep Pazar Hamamı, Fırat Vadisi ve Medusa Cam Eserler Müzesi başlıca görülmesi gereken yerlerdir.