TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIFinike Otelleri
3 Finike Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Finike Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Finike Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Finike Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Finike Otelleri ve en uygun Finike otel fiyatları, Finike hakkında genel bilgiler...

Finike Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
m. ali | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-07-2020/28-07-2020
Uygun fiyatlı kaldığım en güzel tesislerden birisidir. Denize olan yakın mesafesi de tercih etmemizdeki en büyük sebeplerden birisiydi. Mutlaka tekrar geleceğiz.
9.0
d. k | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 10-04-2021/12-04-2021
finikenin en güzel otellerinden birisi. yataklar çok rahattı
10
b. çan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 22-08-2020/25-08-2020
Çok sıcak çok güzel bir tesis. Personeller çok ilgili ve alakalı. Uygun fiyatlı kaldığım sıcak ve samimi nadir tesislerden. Mutlaka tavsiye ederim.

Finike Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Tarihi yapısı ile konuklarını tarihte yolculuğa çıkaran Finike Otelleri...

Akdeniz Bölgesinde yer alan turizm merkezleri arasında en önemli konumda yer alan Antalya ve Finike'de uygun fiyatlı otelleri ve apartları bir arada bulabileceğiniz sitemizi sizler için yeniden tasarladık. Finike otelleri hakkında en detaylı bilgiyi sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.

Finike, Antalya'nın kuzey kısmında Muğla iliyle sınır konumda yer almaktadır. Akdeniz Bölgesinin tüm özelliklerine sahip olan Finike ziyaretçilerine farklı ortamda bir tatil imkânı sunmaktadır.

Finike'nin Kuzey kısmında Elmalı ilçesi, doğu kısmında Kumluca ilçesi, Kuzey batısında Kaş ve Demre bölgeleri yer almaktadır. Finike aynı zamanda çok sayıda turisti ağırlamasından dolayı turistik bölge olarak da bilinmektedir. Siz de sayfamızdaki indirimli Finike otel fiyatları ile bölgede konaklayarak turistik gezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfusu

Antalya ilinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Finike, önemli turizm kaynaklarına sahiptir. Küçük bir köy konumunda iken Finike, gelişen ülke şartları itibariyle gelişerek dünyaca bilinen turizm mekânı haline gelmiştir.

Finike'de verimli toprakları sayesinde yöre halkı bunu fırsata çevirip tarım ile alakalı gelişmelere ev sahipliği yapmaktadır. Finike'de en son yapılan nüfus sayımına göre Finike nüfusu 47 bin olarak belirlenmiştir. Ancak Finike otellerinde konaklayanlarla birlikte nüfus dönemsel olarak değişiklikler gösterebilmektedir.

Havalimanı

Akdeniz ve Ege Bölgesinin kesiştiği konumda yer alan Finike önemli turizm kaynaklarına sahiptir. Finike'yi ziyarete gelen misafirler kara yoluyla gelebilecekleri gibi hava yolu ulaşımını da tercih edebilirler.

Antalya ilinde yer alan Antalya Havalimanı Finike'ye 130 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Finike'ye düzenli ulaşım araçları bulabilmek mümkündür. Antalya merkezden her yarım saatte bir Finike'ye şehir içi araçlar gitmektedir. Bu da uygun Finike otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere rahat bir ulaşım sağlayacaktır.

Otogar

Antalya ilinin bakı kısmında yer alan Finike bölgesi ulaşım kolaylık açısından da gayet uygundur. Antalya merkezden Finike'ye ortalama 1 saat 45 dakika yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Finike ile Antalya arası ortalama 114 km mesafede yer almaktadır. Finike her ne kadar Antalya ilinde yer alsa da Muğla il sınırına daha yakındır. Finike merkezde yer alan otogar sayesinde Türkiye'nin her köşesinden özellikle yaz aylarında düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Finike otogarından Finike otellerine 5 dakika içerisinde geçebilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Her köşesinde farklı bir destinasyon merkezini barındıran Antalya ili Finike ile tarihi yolculuğa ev sahipliği yapmaktadır. Finike'ye gelen misafirler hem yöre halkıyla iç içe konumda yer alan çarşılarda gezerken hem de lüks otelleri tercih ederek tatilin tadını çıkarabilirler.

Tarihi yapı olarak da önemli tarihi eserleri barındıran Finike, ziyaretçilerini kültürel yolculuğa çıkarmaktadır. Finike'de yer alan destinasyon merkezleri hakkında en detaylı bilgiyi turizm danışma ofislerinden alabilirsiniz. Bu yüzden kampanyalı Finike otel fiyatları ile bölgedeki konaklamalarınız sırasında turizm danışma bürolarına mutlaka uğramalısınız.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Akdeniz'in önemli turizm merkezlerine sahip olduğu dünyaca bilinmektedir. Finike bölgesi toprakları tarıma elverişli olmasından dolayı yöre halkı bunu fırsata çevirmiştir. Bu nedenle Akdeniz Bölgesinin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Antalya Finike ile de farklı konseptte bir tatil arayan misafirlerin vazgeçilmez turizm merkezleri arasında gösterilmektedir.

Bunun nedeni Finike hem turizmle hem de tarımla geçimini sağlamasından dolayı tatilciler hem doğal ortamın tadını çıkarırken hem de lüks Finike otellerinde konaklayarak tüm yılın yorgunluğunu atabilirler.

Yeme ve İçme Olanakları

Akdeniz'in önemli turizm kaynakları arasında gösterilen Finike tarım açısından da oldukça önemli konumda yer almaktadır. Finike'de yapılan tarımsal faaliyetler sayesinde dünyaya ihraç edilen sebze ve meyveler sayesinde gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Uygun Finike otel fiyatları ile tatil yapmak için bölgeye geldiğiniz zaman siz de bu gelişimi gözlerinizle görebilirsiniz.

Finike'ye gelen yerli ve yabancı turistler otellerinde konaklayarak tatilin tadını çıkarırken Finike'de kurulan köy pazarlarına giderek de doğal sebze ve meyvelerin tadına bakabilirler. Finike'de önemli yöresel lezzetler arasında, Hülüklü Çorba, Finike usulü Muz tatlısı, Şakşuka, Aside, başlıca Finike lezzetleri arasındadır.

Popüler Eğlence Mekânları

Tarihi güzellikler bakımından önemli turizm merkezleri arasında gösterilen Finike, Antalya il sınırları içerisinde yer alan Akdeniz'in bir bölgesidir. Finike'yi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler sayesinde adını dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Finike'de genellikle lüks Finike otellerinin yanı sıra kamp alanları ve apart otelleri sayesinde butik bir tatil imkânı da sunmaktadır. Finike'ye geldiğinizde otellerin eğlence mekânlarında vakit geçirebileceğiniz gibi Finike'de yer alan eğlence mekânlarını da tercih edebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Antalya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini tamamıyla yansıtan Finike sunduğu imkânlar sayesinde tatilcilerine farklı ortamda bir tatil imkânı sunmaktadır. Finike, yaz tatilinin yanı sıra kültürel anlamda da misafirlerine farklı alternatifler sunmaktadır.

Finike otellerine tatil amacıyla gelecek olan misafirler için kısaca gezilecek yerler hakkında bilgi aktaralım. Finike destinasyon merkezleri arasında, Gökbük Kanyonu, Gagai Antik kenti, Apollonia Antik kenti, Suluin Mağarası, Arykanda Antik kenti bulunmaktadır.