TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIEyüp Otelleri
5 Eyüp Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Eyüp Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Eyüp Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Eyüp Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Eyüp Otelleri ve en uygun Eyüp otel fiyatları, Eyüp hakkında genel bilgiler...

Eyüp Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
Emine | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 31-03-2021/01-04-2021
Otelin temiz ve güzel olması herşeyin eksiksiz olması ve sonunda memnun kalmamız
10
G. A. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-08-2021/29-08-2021
Tek kelime ile muhteşem. O kadar otelde kaldım bu kadar güzel ve temiz odası olanına raslamadım. Yatak karyolalarının altında bile toz yoktu. …
7.3
M. PUL | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-05-2021/27-05-2021
Fiyatlar uygun
10
Y. H. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 02-09-2021/05-09-2021
Gerçekten çok güzeldi, odalar tertemiz sabun kokuyordu. Kahvaltısı güzel. Çalışanlar ilgiliydi. Bir dahaki sefere tekrar gitmek isterim, tavsiye ederim.
10
Ö. P. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-02-2022/20-02-2022
Son derece şık ve güzel bir otel.kapsamlı olduğu için sıkıntı yaşamadık biz memnun kaldık.
10
B. YETKİN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 03-04-2021/04-04-2021
Sakın ve sessiz
9.0
L. ÇİÇEK | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 04-07-2021/05-07-2021
İlgi ve alaka odalar nezih ve temiz ulaşım gayet rahat kısaca ben çok memnun kaldım
10
G. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-02-2022/13-02-2022
Her zaman gelip konakladığım bir otel. Güvenle kalabilirsiniz. Odalar ve genel alanlar çok temiz
10
E. B. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-09-2021/12-09-2021
Odalar temiz ve düzgün temizlik çok iyi çalışanlar güler yüzlü tavsiye ederim.
9.3
Y. Y. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-09-2021/18-09-2021
gayet güzel bir tesis odalar ferah bir şekilde düzenlenmiş kahvaltı oldukça lezzetliydi

Eyüp Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Pierre Loti'den Haliç'e bakabileceğiniz eşsiz manzaraya sahip Eyüp Otelleri...

Eyüp otelleri konaklamalarında ve gezilerinizde sizlere her konuda yardımcı olabileceğini düşündüğümüz Eyüp'le ilgili bilgileri barındıran sitemizden her türlü desteği alabilirsiniz.

Eyüp, İstanbul ilinin Avrupa bölümünde yer alan mütevazı bir ilçedir. Eyüp ilçesi iç kısımlarına doğru gidildikçe küçük bir sahil şeridi bulunmaktadır. İstanbul ilinin önemli geçiş noktalarından olan Eyüp, 21 mahalle ve 7 köy itibariyle hizmet vermektedir.

Düşük Eyüp otel fiyatları sayesinde bölgede oldukça keyifli bir tatil geçirme olanağına sahip olabileceğinizden dolayı İstanbul tatillerinizi organize ederken Eyüp'teki bütçe dostu otelleri de gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır.

Nüfusu

Eyüp'te son yapılan sayımlara göre nüfusu 375.409 olarak tespit edilmiştir. Geçmişten günümüze nüfus bakımından orantısız değişikliğe uğramayan Eyüp, düzenli nüfus artışıyla İstanbul'da yer edinmiştir. Eyüp nüfusunu daha çok diğer illerden gelen insanların oluşturduğu varsayılmaktadır. Eyüp nüfusunun yıldan yıla artma sebebi bölgedeki istihdam alanları ve göç sebebiyle olduğu sanılmaktadır. Eyüp bugünkü nüfusuyla İstanbul ilindeki diğer ilçelere göre ortalama bir nüfus artışına sahiptir. Bunda Eyüp otellerinde konaklayanların da etkisi olduğunu unutmamak gerekir.

Havalimanı

Eyüp, İstanbul'un nadide ilçelerinden biridir. Eyüp'te bulunan Haliç bölgenin en önemli yerlerindendir. Bugünkü Haliç temizlenerek Eyüp biraz daha arındırılmış olarak hizmet vermektedir. Eyüp yolculuklarınızda havayolu ile ulaşım tercih ediyorsanız Atatürk Havalimanını kullanabilirsiniz. Eyüp ile Atatürk Havalimanı arası 24 km mesafededir. Diğer bir alternatif uçuş noktası olan Sabiha Gökçen Havalimanı ise Eyüp'e 49 km uzaklıktadır. HAVAŞ servisleri ve diğer ulaşım araçlarıyla Eyüp ilçesine ve ilçede uygun Eyüp otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellere kolayca ulaşabilirsiniz.

Otogar

Eyüp gezilerinizde karayolu tercih ediyorsanız en yakın otogar olan Esenler otogarını kullanabilirsiniz. Esenler ile Eyüp arası 11 km mesafededir. Diğer bir alternatif olan Harem otogarı ile Eyüp arası yaklaşık 23 km uzaklıktadır. Eyüp'ten her iki otogara, veya otogardan Eyüp ilçesine ve Eyüp otellerine metro, otobüs, metrobüs, ticari taksi, dolmuş gibi birçok vasıtayla geçişlerinizi yapabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Eyüp, İstanbul ilinde önemli ilçeler arasındadır. Eyüp ilçesinin en önemli yerlerinden biri Haliç'tir. Haliç, Eyüp için eskiden fabrikaların çok fazla olduğundan kirlendiği için sorun halindeydi. Bölgeye gelen ve yaşayan birçok insan denizin kirliliği ve pis kokusundan oldukça şikâyetçiydi. Şu anda denizin bu pisliklerden arıtılması sayesinde Eyüp önemli bir merkez haline gelmiştir. Özellikle Pierre Loti tepesinden Haliç manzarasını izleme ayrıcalığını mutlaka yaşayın. Eyüp'ün neredeyse tek turizm ve kültür yönünden görebileceğiniz yeridir Pierre Loti. Bu bakımdan indirimli Eyüp otel fiyatları ile bölgede geçireceğiniz tatillerinizde mutlaka Pierre Loti'yi de görmelisiniz.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Birçok iklimin etkisi altındadır Eyüp. Ama genel olarak baktığımızda Eyüp iklimi klasik olarak, yazları sıcak ve kurak, kışları ise bol yağış ve ılıman bir şekilde geçmektedir. Bu yüzden İstanbul'un tüm semtlerinde olduğu gibi Eyüp otellerinde de tatil için en uygun zaman yaz aylarıdır. Eyüp'ün tepelerine çıktığınız vakit ormanlık alanları görebilirsiniz. Eyüp ve çevre ilçelerin dış bölgelerinde ormanlık alan görülmektedir ve buralarda oldukça farklı ağaç türlerine rastlayabilirsiniz. Eyüp, en önemli bitki türü makidir.

Yeme ve İçme Olanakları

Eyüp konaklamalarınız ve gezilerinize biraz ara verip çeşitli lezzetlerine bakmak istiyorsanız birçok seçenek bulabilirsiniz. Eyüp, yöresel lezzetlerin çok nadir bulunduğu yerlerden olmasına rağmen çeşit bakımından Dünya ve Türk mutfağından birçok alternatif bulabilirsiniz. Farklı lezzetlerin bir arada bulunduğu Eyüp ilçesine mutlaka uğramalısınız.

İndirimli Eyüp otel fiyatları ile bölgede konaklarken Komşufırın Göktürk 1, Big Chefs Cafe Kemerburgaz, Pierre Loti Kahvesi, Halit Paşa Konağı, Pelit Pastanesi Göktürk, Değirmen Pastaneleri, Sushico Kemerburgaz gibi mekânları da değerlendirmelisiniz. Eyüp gezilerinize başlamadan önce gideceğiniz lezzet duraklarını önceden planlayınız.

Popüler Eğlence Mekânları

Eyüp, İstanbul tarihi ve kültürel etkinlikleri açısından önemli konumdadır. Gurmelerinde tercih ettiği Eyüp, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Ama bunların dışında yeni Eyüp diye adlandırdığımız ilçede çok fazla eğlence yeri yoktur.

Daha çok kahvehanelerin ve birahanelerin olduğu yerler bulunmaktadır. En ünlü mekânı Eyüp'ün Pierre Loti'dir. Biraz eğlence ve adrenalin istiyorsanız Eyüp otelleri konaklamalarınız sırasında Eyüp'e yakın ilçe ve İstanbul ilindeki çeşitli mekânlarda vakit geçirebilirsiniz.

Gezilecek Yerleri

Eyüp, İstanbul tarihinde merkezi noktalardan bir yerdedir. Birçok medeniyetin bulunduğu Eyüp, eşsiz bir tarihe sahiptir. Eyüp gezilerinizde bu tarihi ve kültürel mirasları görmek istiyorsanız, tur ve otel konaklamalarınız için önceden yerinizi ayırınız.

Eyüp ve çevresinde görebileceğiniz bazı tarihi ve turistik yerleri şöyle sıralayabiliriz; Hirami Ahmet Paşa Mescidi, Eyüp Sultan Türbesi, Binbaşı Mesire Yeri, Zalpaşa Camii, Aziz Paşa Mesire Yeri, Pierre Loti, santral İstanbul, Göktürk Göleti. Eyüp otellerinde kalıp bölgeyi tanımak istiyorsanız mutlaka bu yerleri görmelisiniz.