TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISIEskişehir Otelleri
46 Eskişehir Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Eskişehir Otel Fırsatları
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Eskişehir Otel Rezervasyonu
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Eskişehir Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Alt Bölgeler
Fiyat Aralığı
Otel Konsepti
Olmazsa Olmazlar

En iyi Eskişehir Otelleri ve en uygun Eskişehir otel fiyatları, Eskişehir hakkında genel bilgiler...

Eskişehir Otellerinde En Güncel Misafir Yorumları

10
B. KOÇ | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 11-05-2024/12-05-2024
Oda ışıklandırması güzel. Kaliteli oda
8.3
O. TOSUN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 19-04-2024/20-04-2024
Yalıtım kalitesi. Dışarının gürültüsü pek rahatsız etmedi.
9.0
B. Ç. | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 15-03-2024/17-03-2024
Güler yüzlü çalışanlarının olması ve otelin konumunun çok güzel olması.
6.7
E. BOGA | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 16-04-2024/17-04-2024
Temizliği
9.3
H. ONUR | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 26-05-2024/27-05-2024
Otelin konumu harika, Personel güler yüzlü ve iletişimi gayet iyi, Odalar ses geçirmiyor.
10
M. . ŞEN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 29-03-2024/31-03-2024
Konum, personel ve temizlik
8.3
e. karan | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 20-04-2024/22-04-2024
Konumu
9.3
S. Karaduman | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 08-06-2024/09-06-2024
Gayet fiyat performans bi oteldi temizliği güzeldi
7.3
M. YASLAN | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 01-06-2024/03-06-2024
Fiyatına göre oda performansı temizlik açısından güzel ve temizdi fakat klima yok vantilatör gönderdiler oda hiç soğutmuyor inanılmaz sıcak oldu bu yüzden yaz mevsiminde uyumak çok zor konum olarak çok iyi
9.3
H. TOPÇU1 | Mutlu Misafir
Konaklama Tarihi : 27-04-2024/28-04-2024
Konum

Eskişehir Otel Fırsatları ve Rezervasyon İçin Faydalı Bilgiler

Ulaşımı kolay ve modern görüntüsüyle unutulmaz bir tatil geçirebileceğiniz Eskişehir'de konaklayabileceğiniz Eskişehir Otelleri...

Tarihi ve turistik gezileriniz için ideal bir seçim olan Eskişehir ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz sayfamızda tatilinizi daha eğlenceli geçirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bir arada bulabilirsiniz. Eskişehir otellerinde kalırken bölgeyi de yakından tanıma fırsatı bulabilmek için sitemizin derlemiş olduğu bilgilere mutlaka göz atmalısınız.

Eskişehir coğrafi konum olarak; doğu kısmında Alpu ve Ankara, kuzeyinde Mihalgazi ve Sarıcakaya, batı kısmında Kütahya ve İnönü, güney tarafında ise Seyitgazi, Afyon ve Mahmudiye sınırları ile çevrili konumdadır. Eğitim ve öğretim konusunda gelişmiş bir öğrenci şehri olan Eskişehir'de öğrenci sayısının oldukça fazla olduğunu görebilirsiniz. Öğrencilerin yanı sıra uygun Eskişehir otel fiyatları ile konaklayan turistlerin de bölgede yoğun olduğu görülebilir.

Nüfusu

Türkiye'nin yirmi beşinci büyük ili olan Eskişehir, tarihine baktığımız vakit yerli halkının manavlardan oluşmakta olduğunu görürüz. Eskişehir ili nüfusunun en fazla artış gösterdiği yıllar 1950 ve 1970 yılları arasında Bulgaristan tarafından göçlerle olduğu görülmüştür. Eskişehir'de son yapılan sayımlara göre 685.135 olarak tespit edilmiştir. Eski yıllara baktığımız vakit Eskişehir köylerinden kentlere göç, geçim sıkıntısından dolayı daha fazladır. Eskişehir iline gelen öğrencinin bölgeye ekonomik yönden katkısı büyüktür. Bu yüzden yaratılan istihdam alanları sayesinde göç oranı artmaktadır. Eskişehir otelleri de bu istihdama katkısı olan yapılar arasında yer almaktadır.

Ulaşım Olanakları

Eskişehir, Türkiye topraklarında önemli bir yere sahiptir. Birçok geçiş yerinin merkezidir Eskişehir. Eskişehir'e hava, kara ve demiryolu ulaşımıyla sağlayabilirsiniz. En önemli ve hızlı ulaşım demiryolu ile olmasına rağmen, havayolu ulaşımı da Eskişehir için önemli yer tutmaktadır. Eskişehir Anadolu Havalimanı sayesinde Eskişehir uçuşlarınızı yapabilirsiniz. İlk uçuş Brüksel'den 2005 yılında yapılmıştır. Eskişehir ile havalimanı arası yaklaşık 20 km'dir. Bu da kolaylıkla şehir içine ve uygun Eskişehir otel fiyatları ile konakladığınız otellere havalimanından geçiş yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Birçok bölgenin kesişim noktalarından biri halinde olan Eskişehir son 20 yılın en iyi otogar sistemiyle hizmet vermektedir. Eskişehir otogarı altyapısıyla Türkiye'nin önemli otogarları arasındadır. Eskişehir otogarına ulaşımınız şehirden tramvay, minibüs, otobüs, ticari taksi veya şehirlerarası otobüs firmalarının servisleriyle yapabilirsiniz. Eskişehir otogarı şehirlerarası ulaşım dışında çevre ilçelere de sağladığı 12 adet peronuyla hizmet etmektedir. Eskişehir ulaşımlarınızla ilgili bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Turizm Müdürlüğü

Eskişehir İl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eskişehir halkı için faaliyetlerini bu kapsamda yürütmektedir. Eskişehir Belediyesi katkılarıyla yılın belirli zamanlarında festivaller düzenlenmektedir. Bu festivaller kapsamında Eskişehir adını daha çok duyurmaya başlamıştır. Özellikle Eskişehir'e kurulan üniversiteler, buranın hem ekonomik anlamda hem de tanıtılması bakımından önemli bir rol oynamaktadır. Üniversiteler şehrin kalkınmasında büyük bir rol oynarken Eskişehir otelleri sayısının artması üzerinde de etki yapmıştır.

İklimi ve Doğal Bitki Örtüsü

Klasik İç Anadolu Karasal İklimine sahip olan Eskişehir, yazları sıcak ve neredeyse hiç yağış almaz, kış sezonunda ise soğuk ve bol kar yağışı olarak geçmektedir. Eskişehir'de yaz mevsiminin, özellikle Temmuz'dan başlayıp Eylül'e kadar sürdüğünü ve bu dönemde neredeyse hiç yağış olmadığını görebilirsiniz. Bu yüzden bölgeye bu mevsimlerde gelip uygun Eskişehir otel fiyatlarımız ile tatil yapabilirsiniz. Eskişehir bitki örtüsü klasik İç Anadolu bitki örtüsü olan Bozkır görülmektedir. Eskişehir'in ormanlık alanlarında daha çok meşe, gürgen, ardıç, katran, çam ve köknar ağaçları görülürken, tam tersi ormanlık olmayan alanlarda ise kavak, ahlat ve söğüt görülmektedir. Eskişehir gezileriniz sırasında, gideceğiniz mevsime göre hazırlanmanızı mevsim şartları sebebiyle sorun yaşamamanız bakımından yararınıza olacaktır.

Yeme ve İçme Olanakları

Türkiye turizmi ve tarihi açısından önemli bir konuma sahip olan Eskişehir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Eskişehir, bu medeniyet süreçlerinde günümüze kadar gelen lezzetleriyle de farklılık göstermiştir. Özellikle Eskişehir Anadolu Üniversitesinin açılması ve bölgede bir eğitim turizmi olmasından dolayı, yiyecek ve içecek sektöründeki istihdam alanları çoğalmıştır.

Eskişehir merkezi ve etrafında, Eskişehir otelleri restoran ve kafelerinin yanı sıra birçok kafe-bar ve restoran tarzı yerler bulabilirsiniz. Eskişehir'e özgü birkaç tane meşhur yemeklerinden sizler için şöyle sıralayabiliriz; Sütlü Ovmaç Çorbası, Üyken Börek, Düğü Köftesi Çorbası, Katlama Böreği, Göceli Tarhana, Haşhaşlı Dolma, Islat Tarhana, Kıygaşa Kırım, Kuzu Sorpa, Met Helvası, Harşıl, Cantık, Köbete, Nuga Helvası, Kelem Dolması.

Popüler Eğlence Mekânları

Günlük koşuşturmalar, stresli şehir hayatı, trafik gibi olumsuz şartların dışında iyi bir eğlence yaşamak istiyorsanız, Eskişehir tam size göre bir yer. Çoğunlukla öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir her türlü eğlence ihtiyacınızı karşılayacak potansiyele sahiptir. Eskişehir'in en önemli eğlence başlangıcı yerlerinden Barlar Sokağı en çok bilinen ve alternatifi bol olan sokaklardan bir tanesidir.

Uygun Eskişehir otel fiyatları ile konaklarken bölgede eğlenebileceğiniz popüler mekânlar bulunmaktadır. Bunlardan; Kör Kamil Meyhanesi, 222 Park, Bomanti Aile Meyhanesi, XX Large Cafe Bar, Buda Bar, Ganja Bar, Eshalay Türkü Bar, Fıstık Bar, Retro Hall başlıca mekânlardır. Özellikle Ankara misafirleri için hızlı trenle yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuktan sonra Eskişehir tam bir hafta sonu kaçış noktasıdır. Bu yüzden Eskişehir'e geldiğinizde bu mekânları da mutlaka değerlendirmelisiniz.

Gezilecek Yerler

Kültür geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü tarihiyle Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken illerimiz arasındadır Eskişehir. Genç nüfusu ve sosyal yaşam tarzıyla Eskişehir, birçok insanın merak ettiği şehirlerin arasındadır. Eskişehir'de birçok eser mevcuttur; ören yerleri, kaplıcalar, camiler, parklar, müzeler bunlardan bazılarıdır. Eskişehir otellerinde konaklarken Asar Kalesi, Eskişehir Havacılık Müzesi, Yunus Emre Müzesi, Midas Anıtı ve Reşadiye Camii gibi yerleri mutlaka gezi planlarınıza tatil etmelisiniz.