TEBRİKLER
60 DAKİKA GEÇERLİ
EXTRA % 5
İNDİRİM KUPONU
KAZANDINIZ
KUPON KODU: ONLINE5TR
Kuponu online rezervasyonda kullanın
Tüm indirimlere ilave %5 Kazanç sağlayın !
2   Yetişkin    0   Çocuk
YETİŞKİN SAYISI


ÇOCUK SAYISI0 Esentepe Otelinde
En Uygun Fiyat Garantisi
Erken Rezervasyona Özel
%50'ye Varan İndirim
Şimdi Rezervasyon Yapın
Otele Gidince Ödeyin.
Esentepe Otelleri
Sonuçları Filtrele ( Sonuç)
Seçilenler
Üst Bölgeler
Fiyat Aralığı
Olmazsa Olmazlar

En İyi Esentepe Otellerinin Yorumları

Esentepe Otelleri & Esentepe Otel Fiyatları

Her mevsim tatil yapabileceğiniz Esentepe Otelleri...

Sonbahar ve kış ayları tam sezonu olmakla birlikte her mevsim tatil yapabileceğiniz yerlerden biri olarak karşınıza çıkan Esentepe'de lüks ve konforlu bir tatil yapmanızı sağlayan Esentepe otelleri sayesinde tatilinizin daha keyifli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Gerede'nin üst kısımlarında bulunan Esentepe, yaz aylarında özellikle bol oksijenli bir havaya sahip olması nedeniyle spor takımlarının gözdesi olarak karşımıza çıkıyor. Kışın ise kayak tutkunlarının tercih ettiği yerlerden biri olarak karşımıza çıkan Esentepe'de indirimli Esentepe otel fiyatları ile konaklayabilmek için sitemizin sizlere sunmuş olduğu olanaklardan faydalanmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede daha düşük bütçelerle tatil yapma olanağına sahip olabilirsiniz.

Nüfusu

Bolu'nun Gerede ilçesine bağlı Esentepe mevkiinde nüfusun yaklaşık olarak 2000 olduğunu görebilirsiniz. Özellikle her mevsim turizm etkinliklerinin gerçekleştirildiği bölgede Esentepe otelleri konuklarının bölge nüfusunda değişiklikler yaşattığını görebilmek mümkündür. Siz de sıcak günlerden kurtulmak ve soğuk kış günlerinde karın keyfini doyasıya yaşayabilmek istiyorsanız Esentepe'ye mutlaka uğramalısınız.

Ulaşım Olanakları

Hafta sonu tatilleri için ve birkaç günlük şehir gürültüsünden uzaklaşmak için tercih edilen rotalardan biri olan Esentepe'ye özel aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız Abant kavşağından otobana girip Yeniçağa çıkışından çıkmanız ve Gerede'ye gitmeniz gerekmektedir. Kavşaktan sonra 1 kilometre ilerideki rampadan çıkıp Esentepe'ye ve indirimli Esentepe otel fiyatları ile yer ayırdığınız otellerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turizm Danışma

Gerede'ye bağlı olan Esentepe'de gerçekleştirilen turizm faaliyetleri ile ilgili olarak sorumluluk Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüdür. İndirimli Esentepe otel fiyatları ile bölgede gerçekleştirdiğiniz tatilleriniz sırasında bölge tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgi almak için 0374 212 22 54 ve 0374 212 39 45 numaralı Turizm Danışma bürolarından destek alabilirsiniz.

İklim ve Bitki Özellikleri

Esentepe Gerede'ye bağlı bir yerleşim birimi olduğundan dolayı genel anlamda Gerede ile aynı iklim ve bitki özelliklerine sahiptir. Yazları sıcak ve az yağışlı kışları ise soğuk ve bol yağışlı geçen Esentepe'de çok zengin bir bitki ve hayvan topluluğu çeşidi bulunmaktadır. Kızıl geyik, alageyik, yaban domuzu, kurt, kızıl tilki gibi hayvanlara rastlayabileceğiniz Esentepe ve Gerede bölgesinde köknar ormanları ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Esentepe otellerinde konaklarken özellikle karaçam, sarıçam, karaağaç, gürgen ve kayın gibi ağaçların bulunduğu ormanlarda dolaşabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

Esentepe'de gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında özellikle kış aylarında kayak pistinde yapılan ve kar üzerinde mangalda hazırlanmış olan köfte ve sucuk ekmek en lezzetli yiyecektir. Ayrıca indirimli Esentepe otel fiyatları ile gerçekleştireceğiniz konaklamalarınız sırasında Bolu'nun meşhur ustaları tarafından yapılan Esentepe Kebabı en seveceğiniz tatlar arasında yer alıyor.

Popüler Eğlence Mekânları

Esentepe'de gerçekleştireceğiniz tatilleriniz sırasında konakladığınız Esentepe otellerinin sahip olduğu restoran, bar, dinlenme salonu, gençlik merkezi ve spor salonu gibi olanaklar en büyük eğlenceleriniz olacaktır. Ayrıca bölgedeki tatilleriniz sırasında doğa yürüyüşleri de keyifli vakit geçirebilmenize olanak sağlayacak.

Gezilecek Yerler

Eylül ayında düzenlenen festivaller tatiliniz sırasında denk geldiği zaman Esentepe tatillerinizi daha keyifli hale getirecek unsurlar arasında yer alıyor. Ayrıca Gerede genelinde bulunan Asar Kalesi, Keçi Kalesi Kalıntıları ve Kiliseli Han olarak bilinen tarihi Tüccar Hanı gibi yerleri Esentepe otelleri konaklamalarınız sırasında mutlaka görmelisiniz. Ayrıca Esentepe'de bulunan Ramazan Dede Türbesini mutlaka görmeli ve Temmuz ayında gerçekleştirilen Esentepe Yağlı Güreşlerini de görmelisiniz. Esentepe'de bulunan Arkut Dağlarındaki mesire alanları da keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak yerler arasında bulunuyor.